Vztahy

Prima dvojka


Ahoj redakce a ženy-in,
 
 
vlastním taky jednoho bratra. Jmenuje se Oldřich. Když jsem četla Merylčin krásný článek, vybavilo se mi především dětství s mým  o tři roky mladším bratrem.
Olda byl velmi rozkošné a milé dítko, ale o tři roky mladší, a tak jsem ho měla neustále v patách. Nehl se ode mne na krok... a byl mým velkým ochráncem.
Kamarádi z ulice mne rádi tahali za copy, ale když to uviděl bratr - v té době malý cvrček, spustil takový řev, že začali vybíhat všichni sousedi, co se kde děje.
Zkrátka  taková malá ochranka a ocásek v jednom. Protože byl nejmenší, byl  maskotem celé ulice. Dodnes vzpomínají kamarádky na  mého bratra a nechápou, jaktože my  celá parta z ulice jsme byli  všichni ušmudlaní, rotrhané tepláky, jenom můj malý bratr byl jako ze škatulky, ať dělal co dělal... nepodařilo se mu ušpinit oděv... a zůstalo mu to dodnes :-).
 
Vzpomínám taky na jednu příhodu, kdy jsme dostali oba z tehdejší Jugoslávie plno žvýkaček. Bratr se zašil do pokojíčku a když jsem ho dlouho neviděla, šla jsem po něm pátrat. Dveře v pokoji byly pootevřené a z nich se ozýval tichoučký pláč. Vtrhla jsem strachy jako starší sestra do místnosti a vtom se mi naskytl usměvný pohled :-).
Brácha tehdy ještě předškolák si udělal ze žvýkaček čelenku, kterou si  pracně vetkl do svých hustých vlasů a na čelenku přilepil pár kohoutích per:-). No indián, jako když vyšije :-) ! Když ale zjistil,že čelenka z vlásků nejde sundat, tak se rozplakal. Protože jsem ho chtěla čelenky zbavit, než na to přijde maminka, vzala jsem nůžky a milého bratra jsem ostříhala téměř dohola :-).
 
Neuplynul ani týden, hlavu měl samý zub a někde i lysá místa, když se starším sousedem stavěli tehdy populární stan ,,Pionýr,,. Bratr držel tyčku, kamarád na ni nasadil stan a začal cihlou do tyče mlátit. Za chvíli se ze stanu objevil můj zakrvavený bratr. Kamarád místo, aby bušil do tyče, mlátil bratrovi do hlavy, a ten v nadšení, že bude
spát ve stanu, ani nemukl. Ozval se, až mu řinula z hlavy krev i přes oči :-). Všechno dopadlo dobře, ale čekalo ho ještě plno úrazů. Celá rodina byla ve střehu, kdy se mu zase něco stane, a bylo toho hodně. Jednou sešitá ruka, jednou hlava, noha a přitom to nebyl žádný raubíř :-).
 
Když jsem ukončila třetí třídu, jel se mnou bratr na tábor. Chystal se teprve do první třídy a neuměl spát ve spacáku. Vedoucí si ho vzali pod patronát, vysvětlili mu, jak do spacáku vlézt a vylézt. Jednou v noci se ale táborem začal nést ze stanu hrozivý pláč a volání ....maminkóóó !!!!! Bratr se mně dusil ve stanu, protože se mu nějakým způsobem dostala hlava tam, kde měly být nohy :-).
 
Nezapomenu ještě na jednu příhodu, kdy jsem už byla čtvrťačka a bratr prvák. Hrdě jsme si nesli domů vysvědčení a když jsme vysvědčení ukazovali rodičům, zmínila
jsem se, že u nás ve třídě ,,propadl" jeden kluk.Bratr to nějak nepochopil a začal usedavě naříkat, plakal a plakal. Myslel,že můj spolužák se propadl někam do země.
Dodnes na to vzpomínam s úsměvem na rtech :-).
 
Dnes už se s bratrem stýkám velmi málo. Jako malé dítko tvrdil, že bude ,,inžemír,, a taky se jím stal. Díky jeho pracovní vytíženosti jsme se dost odcizili, což mne dost  mrzí, ale jako malí jsme byli prima sourozenecká dvojka a máme na co vzpomínat.
 
 
Přeji prima den všem ženám-in. 
 
Evalota
 
Milá Evaloto, se svým bráškou ses, koukám, rozhodně nenudila, což? Díky za krásné vyprávění....
 
   
19.07.2005 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. [4] tanecnice [*]

  Moc hezky pribeh.S braskou muselo byt veselo, takove vzpominky stoji za to.Ja mela o 2 a pul roku mladsi bloudatou segru, pry andelicek.Jen jsem to za ni schytavala, kdyz neco rozbila.Bohuzel moc srandy jsme nejak neuzili, ale tvuj pribeh je super,, jako bych tam byla taky

  superkarma: 0 20.07.2005, 00:59:14
 2. avatar
  [2] Hanice [*]

  Tak teď jsem se od srdce zasmála. Krásné vyprávění

  superkarma: 0 19.07.2005, 19:25:48
 3. avatar
  [1] Kocicka [*]

  super bráška, evidentně snaživý:-)

  superkarma: 0 19.07.2005, 15:54:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme