Další kočičí příběh k dnešnímu tématu dorazil od čtenářky Danky, která vám prozradí, že není vůbec snadné, venčit kočku na vodítku...

Venčila jste někdy kočku na vodítku? Přečtěte si zkušenosti čtenářky Danky...

Příliš zvědavé a nepoučitelné kotě!

Kočky jsou tvorové, které si člověk nikdy nepodmaní, to ví snad každý majitel. Náš kocour není vyjímka.
Když ho tenkrát před deseti lety máma donesla z práce, nikdo si nemyslel, že s ním prožijeme tolik legrace ale i strachu.
Jako malé kotě byl Bobeš zvědavý. Postupem času, když už prozkoumal byt, tak začal vystrkovat růžky. Tenkrát jsme mu koupili vodítko, chodila jsem s ním ven, ale kočka na vodítku, to není dobrý nápad. Vyšplhal se na první vysoký strom a já ho pak tahala za to vodítko aby slezl. No nemohla jsem ho moc tahat, měla jsem strach ale zase nechat ho vylézt na několika metrovou starou lípu?
Nakonec jsem škubla a kotě mě vlítlo do náruče. To mu ovšem nestačilo. Začal zkoumat balkón, ale hlavně římsu. Jednou jsme ho tak nechali chodit si po balkóně a najednou bylo ticho a kočka nikde. Hledali jsme po celém bytě a pak i šli ven a ten chudák tam dřepěl ve křoví, protože spadl. Naštěstí byl v pořádku, ale kočky jsou nepoučitelné, po nejaké době tam lezl zase a opět kočka nikde. Tak jsme zkoušeli hledat v bytě, já šla i před dům, ale kočka nikde. Vyhlížela jsem pak z okna jestli ho nenajdu a když jsem volala jeho jméno „Bobe!“ zaslechla jsem mňoukání na balkóně u sousedů pod náma. To že jsou kočky opravdu suveréni dokazuje i to, že do třetice nespadl, ale vlezl do bytu k sousedům a uvelebil se na jejich pohovce.

kocour

Zažili jsme s tímto opravdu suverénním kocourem spoustu zábavy a doufám, že ji ještě spoustu zažijeme, protože i když je už starý stále se ukazuje, že je nepoučitelný.

Danka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

(Foto)téma dne 28. srpna 2012: Vaše kočka

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. Později odpoledne se dozvíte, která z přispěvatelek získala slíbený dárek: super prémiové krmivo pro kočky Perfect Fit™ In-Form v množství na 62 dní a hodnotě 605 Kč!

krmivo

Reklama