Domácnost

Příliš mobilní komunikace

Jsou na světě místa, kde se v jedné chvíli můžete cítit jako v ordinaci, kadeřnickém salónu, klubu maminek nebo v redakci magazínu Láska a trápení? Ano, taková místa existují. Stačí jen nasednout do tramvaje a pár stanic popojet.

telefon

V českých tramvajích, ale i vlacích a autobusech zní hlasitě hlas lidu. Člověk se tady kolikrát dozví i to, co nechce. Telefonování na veřejnosti se stalo běžnou součástí našich životů. Co se vytrácí, je respekt a ohleduplnost k druhým. Jakob Nielsen, odborník na moderní technologie, na tuto skutečnost upozorňuje také ve svém výzkumu. Všímá si, že zatímco rozhovory, kdy vidíme a slyšíme oba interprety, dovedeme vědomě ignorovat, v případě rozhovoru po telefonu to neplatí. Tady nás mozek nutí k pozornosti, podvědomě chceme znát odpovědi osoby na druhém konci linky.  Jakob Nielsen tak potvrzuje, že důležité rozhovory do veřejných hromadných prostředků zkrátka nepatří.

Pokud chcete zůstat v anonymitě nebo se zbytečně nevystavovat reakcím okolí, raději telefonujte ze soukromí. Pevná linka pro tento účel nabízí řadu výhod. Disponuje vysokou kvalitou přenosu hlasu a díky stále novým inovacím také funkcemi jako jsou monitoring místnosti, odposlechy, vysokokapacitní záznamník apod. Přesvědčit dovede ale i cenou. Především díky možnosti telefonování přes internet (VoIP) je volání prostřednictví pevné linky v porovnání s mobilními službami nesrovnatelně levnější.

giga

   
09.05.2013 - Technika - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [3] Karla Wusova [*]

  To jistě ano, ale kdo chce jít s dobou, pokrok tzv. nezastaví. Dnes jsou tak obsáhlé telekomukační sítě, že by si to člověk z dřívější doby jen těžko představil.

  superkarma: 0 13.12.2013, 11:16:02
 2. [2] iiifff [*]

  dřív se bez mobilu obešel téměř každý, teď už téměř nikdo

  superkarma: 0 21.05.2013, 13:24:36
 3. avatar
  [1] LudPa [*]

  Je to tak, lidé „mobilují" všude.Ale díky za tu vymoženost.

  superkarma: 0 16.05.2013, 07:57:12

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme