Zdraví

Příležitost pro vás: Ptejte se odborníka na ledviny!

Připravujeme pro vás zajímavý rozhovor! 12. března bude totiž Světový den ledvin - a vy máte nyní možnost se naším prostřednictvím zeptat nefrologa na vše, co vás kolem ledvin zajímá!

odbornikKaždý desátý člověk v naší republice trpí chronickým poškozením ledvin. Jsou to nejčastěji lidé starší 65 let, dlouholetí diabetici, lidé trpící vysokým krevním tlakem nebo ti, jimž selhaly ledviny z důvodu zánětlivého nebo vrozeného onemocnění. Mnoho pacientů se o tom však dozví, až když musí podstoupit dialýzu, protože ledviny většinou nebolí. Přitom běžně dostupná laboratorní vyšetření krve a moči mohou lékaře i nemocného na postižení ledvin upozornit včas a nemocný má pak velkou naději na úspěšnou léčbu bez trvalých následků. Máte-li nějaké otázky k onemocnění ledvin nebo k prevenci, zeptejte se MUDr. Milana Hrubého, nefrologa společnosti Fresenius Medical Care, která poskytuje ve svých 22 dialyzačních střediscích NephroCare péči více než 1500 pacientům v ČR odkázaných k životu s dialýzou.

Nezapomeňte, že ledviny máte sice dvě, ale pouze jednou v životě!

Své dotazy pište na e-mail klara@zena-in.cz nebo pod tento článek do diskuse.

   
13.02.2015 - Zdraví - autor: Klára Křížová

Komentáře:

 1. [4] míšaš [*]

  Dobrý den, pane doktore, mám babičku (60 let), která se léčí na vysoký krevní tlak (asi 5 let). Měla by se také nechat vyšetřit na ledviny. Léky bere celkem pravidelně, občas ale zapomenu...děkuji

  superkarma: 0 16.02.2015, 14:02:42
 2. [3] martina74 [*]

  Dobrý den,

  uvažuje firma Fresenius o nějakém nástupci za úspěšný dialyzační přístroj model 5008?

  superkarma: 0 14.02.2015, 09:49:34
 3. [2] mwjk [*]

  Vážený pane doktore, prosím o zodpovězení tohoto dotazu : Je možné, že náhlý přírůstek váhy (při střídném stravování), je spojen se zavodněním a tím spojené problémy s ledvinami ? Děkuji.

  superkarma: 0 13.02.2015, 18:03:20
 4. avatar
  [1] vladka321 [*]

  Někde jsem četla, že je důležitější přísun tekutin, než jejich složení. Chtěla jsem se tedy zeptat na kofeinové nápoje a minerálky vůbec, které jsou příčinou tvoření ledvinových kamenů. Jak to tedy s nimi v souvztažnosti na ledviny vlastně je?

  Další moje otázka se vztahuje k domácím dialýzám. Proč u nás nejsou hrazeny pojišťovnami, když prokazatelně domácí léčba je kolikráte pro pacienta příjemnější a dokonce i finančně přijatelnější (pro zdravotní systém), než léčba nemocniční?

  superkarma: 0 13.02.2015, 10:48:08

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme