Čtenář Fulfy míval husu na svatého Martina doma, když býval dítě. Teď už ji nemívá, ale nevadí, chutnají mu i kuřecí závitky s rýží. Nebo že by husu ukradl sousedům...? Přečtěte si samy.

Tak to je vtipné, milý Fulfy, i když sousedi by si toho asi všimli, že? Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Krásné pondělí,

teď koukám do kalendáře a svátek mají Martinové a navíc je Den válečných veteránů....

Tak těm bych popřál určitě jako prvním vše nejlepší a hlavně pevné zdraví. A je - li mezi nimi navíc i nějaký ten Martin, tak tomu pořádnou dvojitou oslavu, ať si užijí!

Sv. Martina jsme slavívali doma, když jsem byl prcek. Máma šlejškovala husy, držela je pod koleny a do krku jim cpala takové válečky a já řval v domnění, že husy škrtí. Táta mi dal pár pohlavků za hysterii a tak jsem si šel po svých.

Když už v neděli voněla na pekáči, tak mne úvahy o týrání bezbranných ptáků přešly. A že jí byla před tím sťata hlava, krev chytána do hrníčku, mi už nijak nevadilo. Hlavně, že jsem si nacpal břícho.

První sníh už také býval, takže jsme se vyblbli se saněmi na kopci, vyváleli v roští a při setmění se vraceli do tepla domova.

Následoval tvrdý výslech typu: ,,Čuně jedno, kde ses zase tak zaprasil, táto, pojď mu jednu vlepit!“ Táta ale klidně seděl u stolu, bafal fajfku a četl noviny. Tak jsem jednu slízl od mámy, vypil horký čaj, přikusoval makové buchty a spokojenost vládla na všech stranách. :))

Teď tento svátek nedodržujeme doma vůbec. Kdybyste to nepřipomněli, úplně bych ho přešel bez povšimnutí. Ale protože jste připomněli, tak jsem se doma zmínil o voňavé pečené husičce. Manželka mne sjela pohledem a prohlásila, ať si ji jdu klidně koupit, ale jíst ji budeme pouze chlapi, protože holky přece plánují kuřecí závitky.

Nebo leda, že bych ji uzmul sousedům :))

U nich kejhají celé roky až do Vánoc. Vlastnoručně jí zakroutil krkem, oškubal, vykuchal.... tahle představa mne odrazuje a navíc - poškodila by sousedské vztahy, kdybych byl polapen.

Je to jen představa a už se chechtám. Vidím naštvanou, uštěkanou sousedku, ta by mi dala díl! Doma by mne žena opovržlivě sjela pohledem podruhé, pak by dostala záchvat smíchu jako vždy, když mám „své dny“ a hýřím poťouchlými nápady.

Takže přijímám kuřecí závitky s rýží a i po nich se mi dělají boule za ušima. Ale přece jen, kdo z vás si pochutnává na oné propečené husičce, se zelím a knedlíky, potají lehce závidím. :))

Dobrou chuť a zase někdy při dobrém tématu na viděnou

Fulfy

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dneška je: Svatý Martin

  • Znáte tuto tradici?
  • Co o ní víte?
  • Jaké zvyky dodržujete na svatého Martina?
  • Koná se u vás v okolí nějaká martinská slavnost?
  • Chutná vám pečená husa?
  • A těšíte se na sníh?

O tom všem si dnes budeme povídat. Těším se, že mi zase napíšete. A pro jednu z vás mám za odměnu připravený dárek: Kolekci zelených čajů, Kolekci čajů PIGI, obojí od firmy Jemča, a dva balíčky kávy Nescafé 3 v 1.

Na vaše příspěvky se těším do dnešních 14.30 hodin na adrese redakce@zena-in.cz, heslo je MARTIN. Pěkný den!

martin

Reklama