Vítám vás při posledním dni v roce. 30 dní našeho netradičního kalendáře uplynulo jako voda. A nám nezbývá nic jiného než prozkoumat, co je ukryto v posledním okénku.

New year

Když se řekne Silvestr, mnoha lidem se vybaví především ohňostroj, silvestrovské zábavy, šampus a také předsevzetí. Nejčastěji lidé přestávají kouřit, začínají hubnout, chtějí více dělat pro své zdraví, najít si partnera, najít si lepší práci. Nebo si můžeme dát předsevzetí, že si žádná předsevzetí dávat nebudeme. Alespoň nebudeme frustrováni při jeho neplnění.

Nejlepší doba na předsevzetí je ta, když můžeme být chvilku sami. Nejlépe neposilnění alkoholem.
Já už své předsevzetí mám. Letos se toho semlelo nějak hodně, takže budu ráda, když příští rok přežijeme všichni ve zdraví. To je moje hlavní předsevzetí. Další menší a obtížnější je, že si nebudu lámat hlavu lidmi, kteří se mi snaží škodit, ať již pomluvou nebo nějakým naschválem. Většina těchto záškodníků je nešťastná, mají své problémy a jejich negativní chování pramení z vlastního zoufalství. Závistivci nepřemýšlí nad tím, že štěstí a úspěch jsou vydřené, vztahy je potřeba budovat. Je pro ně jednodušší svést na to, že někdo má štěstí a oni smůlu. Je mi těch lidí líto. Bohužel, dokud oni sami nebudou chtít změnit své myšlení a postoje, není jim pomoci. Proto bude lepší si jich nevšímat.

Až si dáme předsevzetí, pustíme se do přípravy obložených mís a chlebíčků na večer. Dopřejeme si nějaký lehký drink, aby se nám lépe pracovalo. Například do 0,3 litrové sklenice hodíme malého panáčka whisky (dá se použít i koňak), dolijeme 100 % pomerančovým džusem, přidáme led a kolečko pomeranče na ozdobu.

Nezapomeňme dát chladit dostatečné množství šampáňa, hodit splíny za hlavu a dobře se bavit. Ať již na zábavě, u ohňostroje nebo doma v obýváku.

Mohli bychom si ještě preventivně osvěžit pár rad proti kocovině

Nejlepší rada je pít střídmě nebo vůbec. Jenže, co když to trochu přeženeme? Pak nezbývá než se léčit. Následující rady platí, když vám nehrozí otrava alkoholem a jen jste krapek, opravdu jen krapek přebrali.
Osvědčilo se mi si na spaní vzít Paralen. Přes noc se vypotím a ráno mi je hej. Pro jistotu si ještě uvařím zázvorový čaj s citronem a můžu se v klidu nasnídat, aniž bych se na snídani podívala podruhé. U manžela funguje, když si hned po probuzení dá šťavnatou broskev nebo pomeranč. Svůj stav k úplné pohodě pak doladí popíjením vychlazené Coca-coly s pár kapkami citronové šťávy a ledem.

Komu Silvestr žíly netrhá, ať si tento dnešní den užije jednoduše po svém. Třeba nějakou pěknou procházkou na pročištění hlavy. Na večer si stáhněte žaluzie, ať vám nesvítí rachejtle do očí. Když vás ohňostroj přeci jen probudí, hoďte polštář přes hlavu, vystrčte na celé silvestrovské oslavy zadek a spěte dál.

Ať tak či onak, až se ráno probudíte, bude Nový rok. Možná k vám zavítá Ometačka. Než vejde do domu, třikrát zaklepe, neřekne ani Ň, jen březovou metlou třikrát omete plotnu. Požehná plotně a hospodyni popřeje šťastný nový rok. Požádá o drobnou almužnu a odejde. Na požehnané plotně se pak vaří novoroční krmě. Nemá jíst drůbež, aby neuletělo štěstí, ryba, aby štěstí neuplavalo a zajíc, aby neuteklo. Za to bychom měli sníst trochu čočky, aby se nás držely peníze.
Na Nový rok se také nemají půjčovat peníze, aby v průběhu roku nechyběly. Nemá se zametat, aby se nevymetlo štěstí. Nemá se uklízet, aby se hospodyně do roka neupracovala k smrti,

Co je dnes potřeba přichystat, je jasné. Než se rozeběhneme po povinnostech, zabrouzdejme naposledy do historie ženy-in.

Hračky, plačky aneb silvestrovské legrácky nemusí skončit vždy dobře.

Čím si připít na zdraví?

Svítíme. Nikoliv kvůli práci v jaderné elektrárně, ale díky auře.

Kdopak si to z žen vystřelil?

Chuck Norris nepotřebuje komentář.

Pobavte se u hlášek synka čtenářky Vodfon.

Buďme k sobě upřímní.

Alkohol za volant nepatří.

Přeji vám všem krásný den, mnoho štěstí, zdraví, lásky a spokojenosti v celém příštím roce. Uzavírám okénko našeho kalendáře a loučím se s vámi!

Reklama