Přejeme vám krásné ráno. Hned na začátek pro vás mám dva kulturní tipy. Designblok 2010 a výstava Saré pověsti české. Zajímá-li vás více dnešní téma, jsou jím roboti.

Přejeme vám krásné ráno. Po prosluněném víkendu se Česko zahalilo do mraků a tak tomu bude i dnes. Ale zítra už bude zase slunečno.

Pokud máte volný den a chtěla byste ho nějak zužitkovat, vězte, že v Praze právě během dneška a zítřka začínají dvě zajímavé akce. Tou první je Designblok 2010. To je každoroční týdenní přehlídka novinek světového designu. Začíná dnes a končí v neděli 10. 10. 2010. A tou druhou je výstava Staré pověsti české, kterou připravilo Národní muzeum. Tato výstava potrvá od zítřka až do 6.7.2011.

Z dalších měst tu tipy nemám, ale pokud se děje ve vašem městě něco zajímavého, dejte vědět třeba v diskuzi pod touto novinkou.

Jestliže zůstanete s námi, můžete se zapojit do dnešního tématu a tím jsou roboti. .

  • Na co všechno máte doma robota?
  • Máte elektrického pomocníka na vaření, mytí nádobí, vysávání, nebo si všechno děláte raději ručně?
  • Na co byste robota chtěla doma mít a teď ho nemáte?
  • Vzpomínáte si na svého prvního robota?
  • Máte v zásobě nějakou pěknou robotickou historku?

Napište nám. Vaše příspěvky budeme v průběhu dneška zveřejňovat a jednu z pisatelek také odměníme.

A protože naše téma je poněkud technické, stejně technická bude i odměna. Speciální sada k počítači na dlouhé zimní dny a noci. Speciální hrneček a k němu USB ohřívač. Vaše káva ani čaj už nikdy nevychladne.

Adresa pro vaše příspěvky je redakce@zena-in.cz

Reklama