.

Přijďte si pro věrnou kamarádku na 18. ročník umisťovací výstavy koček bez domova

Novinky

Přijďte si pro věrnou kamarádku na 18. ročník umisťovací výstavy koček bez domova

V neděli 23. 10. 2016 od 10 do 17 hodin se koná v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty UK (Na Slupi 16, Praha 2) již 18. ročník velké umisťovací výstavy koček bez domova. Pokud tedy toužíte po chlupatém kamarádovi, není hezčího skutku než pomoci těm bez domova. Na akci letos plánuje dorazit kolem 90 kočiček z útulků z Prahy a okolí. Všechny kočky i koťátka mají veterinární osvědčení.

kitty

Akci již každoročně pořádá Sdružení na ochranu zvířat v krajní nouzi. „Loni se nám podařilo umístit 73 koček z 92 a doufáme, že letos dokážeme úspěch zopakovat. Věříme, že hodných lidí se srdcem na pravém místě je stále dost. Na výběr budou koťátka i dospělé kočičky. Řada z nich má za sebou nemilé věci, a přesto stále nezanevřely na lidské pohlazení. Každé umístění kočičky je pro nás obrovským úspěchem. Sebemenší byt je totiž větší než klec v útulku“, říká organizátorka akce Petra Soběslavská. Na kočičky se můžete přijít i jen podívat a přispět třeba pár drobnými na krmivo a další potřebné věci. „Naším největším přáním je kočičkám zajistit šťastný a spokojený kočičí život. Moc se těšíme na každého návštěvníka,“ doplňuje organizátorka.

Dopravní spojení:

kittBotanická zahrada Přírodovědecké fakulty UK, Na Slupi 16, Praha 2, boční vchod Benátská 2, Praha 2

 • Tramvaj: Linky 6, 18 a 24, zastávka „Botanická zahrada”
 • Metro: Linka B, zastávka “Karlovo náměstí“

Více informací na: www.kocici-utulek.cz nebo na telefonu 603 225 948

   
10.10.2016 - Redakční novinky - autor: (red)

Komentáře:

 1. avatar
  [9] gerda [*]

  Bébina — #3Ono dost záleží na veterináři. S naší novou kočičkou jsem byla objednaná na kastraci, předtím je hladovka, ale nijak drastická. Kočičku jsem ráno předala, odpoledne pro ni zase zajela, byla už poloprobraná. Doma se šla hned vyčurat do záchodu, sotva lezla, ale trefila se. No, a pak jsem koukala, kde je ta rána. My máme tak šikovnou veterinu, že to nebylo v chlupech ani vidět! Kratinký řez. Nebylo potřeba kočku nijak moc hlídat, běhala, baštila a ránu si nelízala. Proto prý to ani moc neholí, ránu dělají co nejmenší a kočky si toho pak nevšímají. Potom stehy a bylo. Stálo to u nás do tisícovky. Ta starší kočka byla na kastraci jinde a měla celé bříško oholené. Ale ani jí nebylo třeba dávat límec nebo průban.

  superkarma: 0 11.10.2016, 09:36:52
 2. [8] dadma [*]

  Já se ujala také kočičky z venku a je pravda, že stála nemalé peníze a ještě hodně práce. Kastraci ,očkování,odčervení a nejhorší bylo odblešování. Ještě ,že bylo léto a teplo a mohla být ten týden na balkoně.Máme tam okno. pak jsem sebrala další mladou kočičku a dala jí do útulku,kde jsem dala paní také peníze na kastraci a nějaké krmivo. Když si vezmete z dobrého útulku,tak tohle již nemusíte řešit. A ještě vám poradí zda je kočička pro vás vhodná. Protože již znají jaká ,kterou má povahu.Zda je raději sama nebo v páru ...atd.

  superkarma: 0 10.10.2016, 20:25:54
 3. avatar
  [7] gerda [*]

  Rikina — #6Jéžiš, to je tragická chyba vystavovatelů, měli by to hbitě napravit. Neznalý návštěvník opravdu nemá představu, co veterinární péče o zvíře, které jen tak sebere na ulici, obnáší. Takhle má přímo hraběcí podmínky: zvíře je zaručeně zdravé, bez parazitů a naočkované. My jsme se zrovna před rokem ujali osiřelého koťátka a měli jsme opravdu krušné dva měsíce, kdy se léčilo ono i naše domácí kočka, která od něj všecko chytla. Podařilo se, ale nervy to byly a peníze jenom tekly.

  superkarma: 0 10.10.2016, 20:00:15
 4. [6] Rikina [*]

  gerda — #5 Dobře, ale mělo by se to z hlediska čistě praktického sdělit předem. Sml80 Sama běžně tisícovku po kapsách nenosím, abych ji mohla obratem dát za kočku, kdyby náhodou. Tady se o tom nic nepíše, a na plakátku k té výstavě taky ne. Až teprve když člověk jde na stránky toho útulku a rozklikne si tam tu jejich nabídku koček, tak vidí ceny. No a to třeba plno lidí vůbec nenapadne, a můžou pak být na místě samém nepříjemně překvapení. Sml80

  1. na komentář reaguje gerda — #7
  superkarma: 0 10.10.2016, 19:05:29
 5. avatar
  [5] gerda [*]

  Rikina — #2To už je na organizačním týmu, aby vysvětlil, že jim ušetřil chůzi po veterinářích a že jim předávají plně očkované, zdravé zvíře po kastraci, se kterým rok nebudou muset nic dělat. Další očkování po roce. Pomohl by ceník veterinárních úkonů. Lidi si prostě jenom neuvědomují, kolik stojí následná péče zvířete "zadarmo".

  1. na komentář reaguje Rikina — #6
  superkarma: 0 10.10.2016, 17:34:23
 6. avatar
  [4] Motty [*]

  Jednou jsem já bláha na takové podobné umísťovačce byla. Dopadlo to tak, že jsem odešla se zlomeným srdcem a dlouhotrvající vzpomínkou na ty nešťastný tvorečky v klecích, kteří by tak moc chtěli do náručí. Jenže ke svým tehdy 6 kočkám jsem si už další pořídit nemohla. Proto už bych na takovou akci nešla, pokud bych si opravdu kočičku nechtěla odnýst domů. Moc držím palce, ať se podaří co nejvíc kočiček umístit Sml67

  superkarma: 0 10.10.2016, 16:37:59
 7. [3] Bébina [*]

  Rikina — #2No jo, jenže ty kočky jsou vykastrované a očkované. Koček je sice plný internet zcela zdarma, ale pravidelné odčervení a plné očkování mají stěží a o kastraci si jeden může nechat jen zdát. A taková kastrace dnes stojí okolo 1500,- navíc se o kočku musí člověk do vyndání stehů starat. Tedy jít s ní kvetovi a vzít si na to většinou dovolenou, hlídat jí, když se probouzí z narkozy, dávat jí košilku nebo límec, jít na kontrolu a pak na vyndání stehů. Takže taková kočka zadarmo bez veterinárního servisu přijde jen za veta asi na 3tis. Tedy předpokládám, že lidi odčervují, očkují základem a kastrují, ne že to nebožátko pohodí na dvůr a buď přežiješ, nebo ne a běda jak si uženeš koťata, poletíš z domu.

  1. na komentář reaguje gerda — #9
  superkarma: 2 10.10.2016, 15:26:24
 8. [2] Rikina [*]

  gerda — #1 No jo, ale oni chtějí 1 100,- za kus - v situaci, kdy jsou plné internety inzerátů na koťata zcela zdarma... Sml80

  1. na komentář reaguje Bébina — #3
  2. na komentář reaguje gerda — #5
  superkarma: 0 10.10.2016, 15:15:22
 9. avatar
  [1] gerda [*]

  Pražáci a okolní, nenechte se zahanbit!Sml67

  1. na komentář reaguje Rikina — #2
  superkarma: 0 10.10.2016, 14:40:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme