Domácnost

Přijďte se podívat na kočky!


Přijďte se podívat na kočky!

V neděli 13. listopadu 2005 se koná v prostorách Chvalské tvrze (Praha 9, Horní Počernice) VÝSTAVA PRO KOČKU - podzimní umísťovací výstava opuštěných koček. Vybrat si mňoukajícího spolubydlícího, nebo jenom přispět opuštěným číčám pohlazením či něčím dobrým na zub budete moci od 10 do 17 hodin.

Cílem umísťovací výstavy je najít nový domov pro co největší počet koček, a vytvořit tak v útulcích místo pro přijetí dalších zvířat, která teď stojí na místo v útulku frontu. A aby měla nové příchozí zvířata co do mističky, je vstupenkou na výstavu konzerva krmení pro kočky (možno zakoupit přímo na místě).

Proč umísťovací výstava?
Důvody, proč umísťovací výstavy pořádáme, se dají shrnout do tří bodů:

 • * zájemci o kočky oceňují, že si mohou svého budoucího domácího mazlíka vybrat z několika desítek zvířat
 • * umísťovací výstava je příležitostí umístit do dobrých domovů zvířata z lokalit, kde je o kočky minimální zájem (jižní Morava)
 • krmení, které se vybere na "vstupenkách" a od sponzorů, zásadním způsobem pomáhá soukromým útulkům uživit jejich svěřence

Co bude na výstavě k vidění?
Především zhruba stovka koček a koťat nejrůznějších barev a povah z patnácti zatím přihlášených ochranářských organizací i od soukromých pečovatelů. Všechny vystavované kočky budou vakcinované, v dobrém zdravotním stavu, který ještě na místě prověří veterinář. Valná většina zvířat je určená k umístění do bytu, ale najdou se i kočky vhodné k domku se zahradou či jako myšilovci do stodoly. Všechny kočky starší osmi měsíců budou kastrované.

A co dál?
Na výstavě si budete moci koupit za výhodné ceny chovatelské potřeby (krmivo, stelivo, kočičí toalety, hračky, škrabadla, pamlsky a vitaminy aj.) pro své domácí mazlíčky. V charitativním krámku, jehož výtěžek jde ve prospěch opuštěných koček, budou prodávány různé drobnosti (pohledy, ručně vyráběné hračky, kalendáře, keramika, ...) s kočičí tematikou a grafické listy Františka PONa, které autor věnoval ve prospěch opuštěných koček.
Již potřetí přijal pozvání na výstavu Klub chovatelů a příznivců fretek, který představí fretku jako inteligentního domácího společníka a nabídne k osvojení nalezené fretky.

VÝSTAVA PRO KOČKU se koná v prostorách Chvalské tvrze (Praha 9 - Horní Počernice), která se nachází jednu zastávku autobusem od konečné metra B Černý most. Použít můžete autobus číslo 221, 223, 261, 273, 303, 304, 344, 353 nebo 398.

Podrobné informace o výstavě, včetně plakátků k vytištění, kterými můžete pomoci s propagací výstavy ve svém okolí, najdete na Kočky-online.cz.

Na výstavu jste srdečně zváni i v případě, že o pořízení kočičího kamaráda neuvažujte. Opuštěným kočičkám můžete pomoci také tím, že na výstavu přinesete zbytky vlny, látek či oblečení, ze kterých se dají ušít transportní sáčky, případně dají využít namísto pelíšků. Přivítáme také použité chovatelské potřeby pro kočky i pro psy, které vaše zvířata již nepotřebují.

   
02.11.2005 - Dům a byt - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Lenika [*]

  Tak jsme se s manželem v neděli rozjeli na Chvalskou tvrz . Mno, kde nic, tu nic, parkoviště prázdné.. Hlavně, že jsme oba ráno koukali na internet, ale že je to až příští neděli si neuvědomil ani jeden

  superkarma: 0 07.11.2005, 12:30:03
 2. avatar
  [3] Meander [*]

  Prasetka: Přesně tak. Na podzim je to nejhorší. Kreténi si dotáhnou koťátka z prázdnin na venkově a pak ve městě nevedí, co s tím. Tak je vyhodí.

  superkarma: 0 03.11.2005, 11:34:36
 3. [2] Prasetka [*]

  Meander: To s tebou souhlasim, všechny si je vzít domů nemůžeš, že. a to je škoda.

  superkarma: 0 02.11.2005, 18:21:23
 4. avatar
  [1] Meander [*]

  Už na tyhle výstavy nemůžu chodit. Vždycky jsem se tam úplně rozložila a vracela se dočista zdeptaná. Takže teď už "jenom" posílám prachy, protože na konfrontaci nemám sílu ani odvahu. Kočičí osudy jsou nepředstavitelně smutné

  superkarma: 0 02.11.2005, 16:49:55

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme