Zdraví

Příhoda z pohotovosti a jiné zajímavosti

Děkujeme za bohatý příspěvek, který nám poslala čtenářka s nickem Roxy. Přečtěte si o jejích špatných, ale i dobrých zkušenostech s lékaři

A jéjej, preventivní prohlídky, to jaksi není o čem moc co psát, když tam nechodím. Nedávno jsem vlezla s čímsi k praktickému lékaři a hned mi řekli, že jsem tam dlouho nebyla a mám nárok bezplatně od pojišťovny!  A jak jsem tam už byla, tak ji provedli, spláchla jsem to jednou cestou. Odebrali mi krev, změřili tlak, lékař mne poslechl srdce přes tričko a bylo to, ani to nebolelo, akorát nevím, k čemu se takovou  "prevencí" dá předejít.  Netrvalo to ani 10 minut.

Spíš o něčem jiném. Z odchodu lékařů nemám dosud nijak zvláštní strach. Času dost si vyhrnovat gatě, brod je ještě daleko.

Zubaře jsem tady stejně nesehnala, tak jsem stále registrovaná v Praze. Moje lékařka utíkat nebude, rozhodně není podhodnocená, to ví každý. Je ale šikovná. Manžel chodí k nějakému černochovi a nemůže si ho vynachválit, ceny celkem přijatelné, nečeká se a má krásnou ordinaci ve svém domě. A není nadutec. A když  budu chtít, přime mne do smečky.

Gynekologa mám výborného, utíkat taky nebude.

Raději kdyby utekl praktický lékař, ale ten postavil palác, tedy dům a jezdí od farmaceutických firem k moři. Loni byl 4x na 14 dní  a poté na pohovoru na Místním úřadu. Takže tam už nejdu, protože učinil dost rázná opatření, prý pro větší soukromí (své) pardon,  pacientů a jejich pohodlí.

To spočívá v tom, že má ordinaci pro sebe, pak místnost na odběry a do veliké čekárny vypakoval sestru, která tam může tančit, co je tam místa, hlavně není u dealerských dohod....Pacienti sedí na úzké chodbě venku, kde je zima, židličky jsou proti sobě a mezi chrchlajícími virózami chodí maminy s dětmi a pacienti na zubní, protože tyhle ordinace jsou na konci chodby. Ale mají tam televizi a to dostatečně nahlas, aby v ordinaci bylo to "soukromí".
Mimochodem pan doktor je momentálně někde na dovolené, hlásil to místní rozhlas.

Povím vám příběh kamarádky, která kam vlezla, bylo jasné, že bude čemu se smát. Měla manžela v nemocnici. Šla ho navštívit a cestou se stavila v zelenině, chtěla mu na přístě uvařit svíčkovou, co má tak rád. Ošetřujícího lékaře potkala na malé chodbičce, která spojovala dvě nemocniční sekce a na obě  strany byly lítací dveře. Využila toho a optala se na zdravotní stav chotě. Dostalo se jí něco informací, načež pan doktor jí vytrhl igelitku z ruky, řekl "ale to nemuselo být" a zmizel za lítačkami. Kamarádka chvíli zůstala stát jak Lotova žena a pak se vrhla úprkem druhými lítačkami. Jakpak se asi tvářil pan doktor, když objevil v tašce mrkev, petržel, celer a cibuli???? U toho bych chtěla být.

Své zkušenosti z Vinohradské porodnice jsem tu popsala, k tomu se už nikdy nechci vracet.

Chirurgů se bojím, zbytečně, ale bojím. Jednou jsem v neděli čistila troubu a podařilo se mi vrazit si kus odlouplého smaltu ne pod nehet, ale přímo do prostředku nehtu, a že jsem od rány tak pořádně, navíc hodně krvácím. Dolovala jsem to sam, bolelo to, ale nešlo mi to. Manžel mne odvezl na pohotovost na chirurgii, tentokrát to byly Vysočany.

Čekala jsem přes hodinu, v ordinaci žádný pacient nebyl...pak jsem tam byla pozvána, nevím, proč jsem zase musela hlásit nemoci všech prababiček, tady to snad nebylo tak potřeba! Pak jsem čekala nějakou injekci či zmrazení...ne, ne, pan doktor vzal cosi do ruky, asi pinzetu a vyrval to bez umrtvení ven. Zařvala jsem bolestí, krev nešla zastavit, takovou bolest jsem nezažila!

Doma jsem zjistila, že pan doktor se netrefil, smalt tam mám dál, zato mi vytrhl vedle kus nehtu i s tkání a tak jsem si dala frťana a opravdu to vyndala sama...vedle té díry už to asi tak nedrželo pevně...mám jizvu a pokroucený nehet dodnes a to je 20 let zpět. Ještě že nejsem modelka... Zkušeností mám až až, jak se sebou, byla jsem taky dost nemocná, tak s dcerou, která co dítě stonala vlastně pořád.

Ale něco hezkého nakonec. Mám špatnou srážlivost krve, jen se píchnu o jehlu, už vypadám jak řezník. Jednou v létě, je to asi 5 let, bylo několik tropických dnů, opravdu nesnesitelné vedro. A já jsem na chalupě zkolabovala. Rychlá záchranka mne odvezla do nemocnice v Pelhřimově. Přestože byla neděle, lékař se mi věnoval s takovou péčí, že jsem  - ležíc na vozíku jak mrtvola nemohla uvěřit! Odvezli mne na novou přístavbu, krásný pokoj pro 3 pacienty, koupelna a WC tamtéž...

To není celé, za chvíli lékař přiběhl celý vyděšený, že mají rozbory hotovy, nic mi není, jen mám polovinu červených krvinek! Ach jo, ta moje srážlivost...a hned dvě konzervy krve! Já, která jí zrovna chtěla jít dávat mám 0-......no dost jsem se bála, někomu to nedělá dobře, ale dopadlo to výborně, ještě mi museli srazit teplotu a pak ty krevní konzervy.

Nechali si mne tam pár dnů, abych se po zbytek života měla čemu divit....sestřičky hrozně milé a ochotné, samý úsměv, ač to byla interna a starší babky nestačily na ně zvonit kvůli ničemu, přesto byly vlídné, ač to bylo o nervy, u mne stála a držela mne za ruku, vesměs mladá děvčata, jídlo - výběr ze dvou chodů, v dózách, aby nevystydlo, porce jak pro dřevorubce, což při tom ležení, to bych vypadala, být tam déle. Navíc tak chutné jídlo nemají v leckterém restauračním zařízení!

Nesetkala jsem se tam s jediným protivným a namyšleným lékařem či neochotnou sestrou a že jsem v nemocnici byla už párkrát! Myslela jsem si, že jsem po smrti a kupodivu jsem se dostala i přes své  hříchy do nebe. Nejde to popsat, to se musí prožít!

Děkuji vám, pelhřimovská interno, opožděně, ale o to upřímněji. Ani výpovědi zde nějak houfně nepodáváte....nikdy na vás nezapomenu, to prostě nejde. I chirurgii, kde ošetřovali denně mého syna, který si vrazil hřebík do nohy a pana doktora, který mi denně čistil zanícenou ránu od kousnutí morčetem.

Děkuji vám......Roxy

Snad ten váš příspěvek čte někdo, kdo jim to může vyřídit

Máte také nějakou příhodu z lékařského prostředí, milé ženy-in? Jste spokojená s jejich péčí? Máte spíš dobré nebo špatné zkušenosti se zdravotním personálem? Vybrala jste si svého odborného lékaře sama, nebo vám byl doporučen? Jste ráda, že chodíte právě k němu, nebo byste ho nejraději vyměnila?

Napište nám na dnešní téma redakce@zena-in.cz

   
27.01.2011 - Příběhy - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [9] telepatie [*]

  Tak takovemu krasnemu chovani se neda snad ani verit.Aspon nekde.Ja zazila pohotovost,no ted se smeju ale tenkrat mi nebylo do smichu.Mela jsem uraz elektrinou a jeste jsem stala na mokrem koberci,takze ruka a prsty popaleny.Dala jsem si mraz.zeleninu a cekala co to se mnou udela a protoze mi bylo zle i z leknuti tak jsem volala kamosce co mam delat-Poradila mi pohotovost.Tak jsem tam byla,cekala take asi hod.mezitim lekar se bavi s nekym o dietach atd..no a potom sedic za stolem nohy na stole piloval si nehty.ja mu popsala jak mu je zle a on na to ?No a co?Co ja stim,sak zijete,ne?Tak jsem jela domu.No a vecer mi bylo hur,tak jsem musela do spitalu,mela jsem arytmii a osetrili mi tu ruku a rikali ,ze to o nem vedi ale neda se stim nic delat,protoze pacosi to nehlasi dal.Vzpomela jsem na film Vesnicku....No doufam ze se nikomu po me nic nestalo..lenka

  superkarma: 0 06.02.2011, 22:32:04
 2. avatar
  [8] Kaylie [*]

  Kaylie — #6 A ještě hůř! Já se nepodepsala vůbec, v redakci se chudáci museli chytit Roxy na meilu.....bože, já nevím co  si s tou sklerózou počnu!

  No a ta moje kamarádka? To je na román, ta kam šlápla, tam se něco stalo.

  Ještě za komunistů, když se občas kradlo v malém, potřebovala zářivku. Nebyly k sehnání. Zrovna v našem podniku se stavěla nová hala a vedoucí se slitoval a řekl jí, ať přijde za poledne, kdy jsou všichni na obědě a jednu jí dá.

  Tak se i stalo. Přišla, vzala si tu zářivku, tak se úzkostlivě rozhlížela na všechny světové až milou zářivku upustila na zem, protože někde něco zaslechla....Takovou vzácnost tehdy!!! A ta rána a střepiny lítaly v okruhu 3metrů, víte, jak to vypadá, když se rozbije zářivka????

  No tak to schytala, protože střepiny byly všude a místo zářivky vyfasovala koště a lopatku.

  superkarma: 0 27.01.2011, 18:10:00
 3. avatar
  [7] SNÍŽEK [*]

  ten příběh kamarádky byl unikátní Sml30

  superkarma: 0 27.01.2011, 16:48:26
 4. avatar
  [6] Kaylie [*]

  Tak zjišťuji, že v zápalu psani jsem místo pravého nicku použila jiný - od kterého se postupně odpoutávám, už jsem dost proslavená a vida, jak ho mám pod kůží, jako ten smalt...

  Navíc jsem tu přihlášená už léta pod Nickem Kaylie, Roxy mi to tehdy nevzalo. To už je ale let...

  No a v Pelhřimově bych měla poděkovat sama...jenže já jsme taky takový stydlín, když jde o tyto věci, dokonce jsem slíbila, že se za nimi přijdu podívat,  jak se mi daří, jenže jsme sem jezdili o víkendech, tak mi to nevycházelo.

  A krvinky si hlídám, brzy přijde čas léčebné  kopřivové kůry....

  1. na komentář reaguje Kaylie — #8
  superkarma: 0 27.01.2011, 16:00:53
 5. [5] Karo Líná [*]

  Hezky píšeš, Roxy! Ale z tý historky s nehtem jsem málem omdlela.

  superkarma: 0 27.01.2011, 15:59:51
 6. avatar
  [4] Eliana [*]

  ...to já měla z jisté nemocnice tak špatnou zkušenost, že jsem se pár hodin po operaci sebrala a podepsala reverzSml32

  superkarma: 0 27.01.2011, 14:45:27
 7. avatar
  [3] malvina [*]

   já  měla šéfovou, která     na   konto    farmaceutických    firem  nebyla  v práci  celý rok.....  Seyshelly, Karibik, Dominikána, Egypt 2x,  lýžovačka ve Svatém  Mořici...3x     . Samozřejmě, že  taky se    tak  chovala  ke svým  pacientům. Ale o tom  zas někdy   příšte.

  superkarma: 0 27.01.2011, 14:24:37
 8. avatar
  [2] Dante Alighieri [*]

  Jakákoli příhoda týkající se nehtů způsobí, že se otřesu a přejede mi mráz po těle tak nějak víc než u jiných částí těla. Sml18

  superkarma: 0 27.01.2011, 14:15:09
 9. [1] funnka [*]

  kdyby mě ošetřoval černoch,tak bych se míň bála.Sml22

  superkarma: 0 27.01.2011, 14:15:09

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme