Velice netaktní chování úřednice z banky zaznamenala čtenářka Eli.Emanuela, když byla s manželem zařizovat druhou kreditní kartu. No, posuďte samy...

Opravdu zvláštní příhodu prožila čtenářka Eli.Emanuela v bance. Už s vámi, milé čtenářky, někdo jednal obdobným způsobem?

Příhoda z banky

Když jsem si přečetla dnešní téma, vzpomněla jsem si na jednu příhodu z banky.
Pár let jsme s manželem hledali pro nás ideální řešení toho, jak to s financemi budeme dělat. Nakonec se ukázalo, že nejlepší je, když se o veškeré účty a poplatky stará manžel. Ovšem mít jen jednu kreditku na manželovo jméno nebylo výhodné. Pravda, doma vždy byly peníze pro strýčka příhodu, které jsem si mohla vzít, ale já nerada nosím v peněžence víc než stovku. Takže jsme se dohodli, že když už konečně můžeme mít u jednoho účtu dvě kreditky (nová služba), tak toho využijeme.
V bance jsme vyplnili potřebné papíry a zbývalo jen poslední - nastavit výši denního limitu. Bankovní úřednice se obrátila na manžela a zeptala se, jakou částku mi tam chce nastavit. Manžel postřehl, že se neptá nás obou, ale jen jeho, jako by byl nějakým mocipánem, který jediný má právo rozhodovat o financích své ženy. Navíc ženy, která je na mateřské, tudíž krom rodičáku nemá žádné vlastní příjmy, takže přeci nemůže o rodinných financích spolurozhodovat, no ne? Manžel se na mě s úsměvem podíval, obrátil se k úřednici a řekl: „Deset tisíc.“ Paní div nevypadly oči z důlků. Nechápavě se ptala: „A to své ženě tak věříte? Obvykle se dávají částky mnohem nižší! Nechcete si to rozmyslet?“ No co na to říct. Manžel prohlásil, že mi samozřejmě věří a že přeci jakožto manželé máme mít stejné možnosti. Úřednice kroutila hlavou a neochotně stanovila tento „ohromný“ denní limit.
Nikdy jsem za den neutratila tak šílenou částku. Vlastně neutrácím zbytečně, kartou platím nejnutnější nákupy a o větších výdajích se předem domlouváme s manželem. Věří mi, o to víc, že jsem z „chudých“ poměrů (maminka samoživitelka s mizerně placenou prací, otec alimenty neplatil, já od 15 let chodila na brigády, abych mámě vypomohla). Škudlení mám až nezdravě zažrané pod kůží. :(
Jsem ráda, že mám možnost velkého výběru peněz, i když jí nevyužívám. V minulosti totiž už párkrát nastaly mimořádné situace, kdy by se druhá kreditka s druhou možností většího výběru hodně hodila.

Eli.Emanuela

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 2. listopadu 2011: Vedete si účetnictví?

  • Jak funguje vaše domácí účetnictví?

svickaOtázka k dnešnímu tématu zdá se jednoduchá, ale myslím, že odpovědí existuje spousta. Každý člověk má k financím jiný vztah a jinak je řeší. Někdo je dokonce vlastně ani moc řešit neumí a bude za jakoukoli radu vděčný. Zajímá mě tedy, jestli a jakým způsobem je řešíte vy, milé čtenářky? Své příspěvky k tomuto tématu zasílejte do 2. 11. 2011 a 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže) a nezapomeňte, že chcete-li mít větší šanci na uveřejnění a na získání dárku, je potřeba, aby váš příspěvek byl dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. Dárkem si tentokrát projasníte a provoníte bydlení, mám tu pro vás voňavou svíčku AIRWICK s podmanivými barevnými efekty v krásném balení se zápalkami.

Reklama