Se stala naší čtenářce s nickem ekleinovka. Zpočátku se zdála dovolená zkažená, ale nakonec odjížděla spokojená. Nejen s novými věcm, ale i s objeveným loďákem

Příjemný horký letní den přeju.
Přiznávám - balím strašně nerada. Odjezd se blíží a já si v klidu dělám úplně jiné věci, než bych měla. Pořád mám času dost. Můj ,,lodní kufr „ je značně objemný a jak říká manžel, nafukovací. Když už mne tlačí čas, dávám se do balení. Jezdím po bytě jako motorová myš, a můj kufr se velmi rychle plní. Během hodinky mám sbaleno.
Manžel balí úplně opačně. Ten začne už den předem a věci si dává na hromádky. Není to dobrý nápad, protože náš pejsek je všudybílek a přes noc mu je roznosí po bytě. A tak muž trpělivě po ránu sbírá roztahané oblečení a znovu skládá, tentokrát už do svého zavazadla.

A teď konečně dojde na moji prázdninovou cestu na Mallorcu spolu s kamarádkou a naší tehdy osmnáctiměsíční dcerkou. V té době jsem se pyšnila také loďákem - byl to dárek od mého táty. Kufr jsem nacpala k prasknutí. Malinká potřebovala spoustu věcí včetně mlíčka, lahví, oblečení, hraček atp., však to znáte.

Kočárek nám povolili na palubu, dobře se složil. Všechno probíhalo v pohodě, vystoupily jsme z letadla a já nedočkavě vyhlížela svůj objemný kufr. Všichni už svá zavazadla měli a mně v tu chvíli secvaklo, že jaksi to moje s námi nepřiletělo. Okamžitě jsem letěla vyřídit si vše potřebné, co se ztráty kufru týče.

Nebýt kamarádky, byla bych se vrátila letadlem zpět do Prahy. Zůstat bez kufru sama, to se dá pořešit. Ale s malým dítětem?

Po příjezdu na hotel jsme se ubytovaly.  Dostaly jsme nádherný pokoj úplně nahoře spolu s obrovskou terasou. Navíc mně okamžitě zástupkyně CK dala poměrně velký obnos- tehdy marek, abych nakoupila pro sebe a dcerku nejnutnější potřeby a oblečení. A ještě mne upozorňovala:,, Nakupte to všechno zítra dopoledne, ať máme paragony, kdyby náhodou kufr dorazil“. :))

Takže jsme nakoupily spoustu potřebných věcí a vrátily se do hotelu. A čekalo nás překvapení. Spolu s námi tam sdílela terasu mladá maminka se třemi malými holčičkami. Ta mi okamžitě nabídla pomoc a já ji s díky přijala. Takže naše zpočátku ,,pokažená“ dovolená se proměnila v pohodovou a příjemnou.

Denně na mne recepční hotelu mával a volal : ,,Zase není!“ Kdo - no můj loďák. A mně už to bylo šuma fuk. Jezdily jsme na výlety, koupaly se v moři, poseděly u vínka - zkrátka dovolenkovaly. Třináctý den jdeme ze snídaně a recepčnímu svítí oči - kufr dorazil!

A pak, že třináctka není šťastné číslo. Kamarádka ho odvezla na pokoj se slovy: ,, Kašli na to, zítra odlétáme, už ho neotvírej, nech ho na další dovču!“

Tak jsme ho nechaly zabalený, jak byl. Hlavně, že se našel. A já měla klid - měla jsem přece sbaleno!!!! Nové věci si přibalila do svého zavazadla Pavla a večer jsme v pořádku přistáli v Praze.

I s loďákem!!!

ekleinovka

Milá ekleinovko, takže vy jste na tom vlastně vydělala. Ale začátek asi musel být krušný

Text nebyl redakčně upraven

S jakým zavazadlem nejraději cestujete, milé ženy-in?

  • Dáváte přednost kufrům? Jakým? Skořepinovým, nebo textilním? Jaké v nich spatřujete výhody?
  • Jste pro kolečka, nebo se obejdete bez nich?
  • Kolik zavazadel s sebou berete na dovolenou? Máte i příruční palubní kufřík, nebo vám to připadá zbytečné?
  • Jste schopná cestovat v páru a zabalit jen do jednoho kufru, nebo musíte mít každý svůj?
  • Umíte správně zabalit, nebo vždycky něco zapomenete? Doma, nebo na dovolené?
  • Máte nějaký zážitek s kufrem? Už se vám někdy ztratil na letišti, na nádraží, z úschovny?
  • Jste spíš sportovně založená a nedáte dopustit na batohy a krosny? V čem jsou jejich výhody? Co všechno do nich dokážate „nacpat“?
  • Víte, kolik váží vaše běžné dovolenkové zavazadlo?

Napište nám, pošlete fotku svého kufru, tašky nebo batohu, se kterým nejraději cestujete na adresu: redakce@zena-in.cz

Co můžete získat za svůj příspěvek?

Kufr to sice nebude, ale balíček kosmetiky Neutrogena, který se vám může hodit (nejen) na dovolenou. Obsahuje tělové hydratatační mléko, ochranný krém na chodidla a ošetřující krém na ruce

cena

Reklama