Zdraví

Přihlaste se! Hledáme čtenářku, která získá zdarma laserovou operací očí NeoSMILE 3D

Plánujete operaci očí? Uvažujete o ní, ale nejste rozhodnuté? Hledáme čtenářku či čtenáře, který díky reportáži získá od oční kliniky Duovize nebo Neovioze operaci očí metodou NeoSMILE 3D zdarma.

Tuto výzvu jsme již zveřejňovali na podzim a vybrali jsme několik adeptek, které však nebyly pro zákrok vhodné – to se ukázalo po vstupním důkladném vyšetření. Proto tuto akci nyní znovu opakujeme.

Pokud se chcete přihlásit do výběru, napište nám pod článek, proč byste si operaci přála. Vybereme 1 čtenářku, která následně půjde na vyšetření očí a pokud lékařka operaci NeoSMILE 3D doporučí, čtenářka tento zákrok získá.

Podmínka pro vybranou čtenářku: Vybraná čtenářka poskytne redakci svůj příběh, bude souhlasit se zveřejněním jména a fotografií a bude s redakcí spolupracovat na článcích o průběhu operace, ze které vznikne reportáž.

operace očí

Přečtěte si, pro koho je zákrok vhodný:

NeoSMILE 3D: Odstraní dioptrie s doposud největší přesností

Pro koho je metoda NeoSMILE 3D vhodná – pozor, čtěte pozorně, zda jste pro tento zákrok vhodní:

 • pro pacienty s vyššími dioptriemi do dálky
 • pro fyzicky aktivní jedince
 • se stabilní dioptrickou vadou (alespoň dva roky se vada nemění)
 • s vyššími dioptriemi do dálky (od – 3 do – 10) nebo astigmatismem

Více o zákroku, včetně toho, jak zákrok probíhá, najdete na www.duovize.cz/laserova-operace-oci/neosmile-3d.

Partnerem tématu a poskytovatel zákroku NeoSMILE 3D jsou prověřené oční kliniky pražská Oční klinika Duovize a brněnská Oční klinika NeoVize. 

Více o laserových operacích se dozvíte na www.duovize.cz a na www.neovize.cz.

Chcete získat zákrok pro odstranění dioptrií NeoSMILE 3D? Hodnota zákroku je 30 tisíc za jedno oko!

Pokud se chcete přihlásit do výběru, napište nám pod článek, proč byste si operaci přála. Vybereme 1 čtenářku či čtenáře, která/ý následně půjde na vyšetření očí, a pokud lékařka zákrok NeoSMILE 3D doporučí, čtenářka či čtenář tento zákrok získá.

Napište nám do diskuse!

 • Proč byste si operaci přáli
 • Kolik je vám let, odkud jste a jaké máte oční vady
 • Zkontrolujte si ve své registraci e-mail, zda je funkční v případě, že vás budeme kontaktovat

 Těšíme se na vaše příspěvky a na reportáž z operace!

operace očí

Zkušenosti lékařky, které zákrok podstoupila si můžete přečíst ZDE: Operace očí NeoSMILE 3D je bezpečná, říká lékařka, která zákrok podstoupila

   
06.03.2015 - Oči - autor: Komerční článek

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [83] Majak88 [*]

  Mužu se zeptat jak moc je to bolestive? A jak dlouho to trva než zmizí otok, případně modřiny? A gemini.cz mají někde cenik?

  superkarma: 0 22.12.2015, 16:45:15
 2. [82] Danka05 [*]

  No myslím že i to se může stát, ale určitě bych neházela flintu d ožita. Prvně to chce podstoupit vyšetření a pak budeš moudřejší.

  superkarma: 0 20.07.2015, 23:09:25
 3. [81] hanca.prok4 [*]

  To jako nemusim byt vhodný kandidat na operaci?

  superkarma: 0 02.07.2015, 12:08:35
 4. [80] JumbiS [*]

  Zajdi si alespon na vyšetření třeba ani nebudeš vhodny kandidat…. Ale pokud ano tak do operace jdi. Já jsem bryle nesnášel a ted jsem nejvic spokojeny člověk :)

  superkarma: 0 02.07.2015, 11:46:17
 5. [79] Danka05 [*]

  Taky o této operaci uvažuju, vzhledem k tomu, že mám na každém oku 6 dioptrií a stále se mi zrak zhoršuje mi asi ani nic jiného nezbývá. Koukala jsem se na nějaké kliniky a asi už jsem si vybrala gemini.cz. Jediné co je problém je to, že se k tomu nemužu dokopat....

  superkarma: 0 02.07.2015, 11:40:10
 6. [78] matan-jana [*]

  Dobrý den,

  jmenuji se Jana M, letos v srpnu, mě bude 50let. Tedy, mám kulaté narozeniny. Proč bych si přála oční operaci?

  Když člověk rekapituluje svůj věk, dost často slyší od svých dětí " No co mami, vždyť jsi již stará.". S touto informací se nějak člověk nechce ztotožnit, ale občanka svým způsobem hovoří pravdu. Rozhodla jsem se letos, již vzhledem k tomu, že právě budu mít ty padesátiny, že se hluboce postavím tomuto faktu.

  Já velice pracuji na PC, prakticky bez brýlí již dnes nevidím, těžko se mě pracuje a ráno si nepřečtu již ani SMS, pokud nemám brýle. Já pracuji také v grafických programech, a pokud vykonávám tuto práci dlouho, často mě velmi i bolí hlava.

  Velmi často mám po ránu, mlhavé vidění a kdo tento fakt nezná, neví, jak je to nepříjemné. Mnoho jsem načetla o laserových operacích, a jsou na to doma velmi neucelené názory mé rodiny. Můj manžel nosí brýle a sám říká, že by tuto operaci nepodstoupil. Já však mám na to jiný názor. Samozřejmě je tu i otázky finanční a já vždy upřednostňovala potřeby rodiny, než svoje.

  Pro operaci jsem opravdu nakloněná, znám příběhy těch, kteří je podstoupili a byli moc spokojeni. Takže krátký závěr, proč bych si já přála operaci?

  Abych po té padesátce viděla svět jasněji, nově a zřetelněji. Bylo by to krásné ! Mé starší kamarádky a kamarádi říkají, život začíná po padesátce, tak i já jsem se rozhodla, že je na nejlepší doba, pro to něco udělat

  superkarma: 0 10.05.2015, 11:46:08
 7. [77] Tera4 [*]

  Ahoj,jmenuji se Ivana a je mi 47 let,od 2 let nosím brýle,měla jsem to štěstí,že jsem narazila na očního lékaře,který zkazil spoustě lidí zrak a mezi nimi jsem byla i já.Každé dva roky mi mění diotrie,jelikož se to zhoršuje a na operaci bohužel nemám.Na pravé oko mám -10,5,cilindr 1,0 a osa 13,na levé oko 9,75.cilindr-1,25 a osa 10st.Mám těžký astigmatizmus.

  Neumím si ani představit,že bych někdy viděla normálně bez brýlí,třeba když jdu plavat,nebo do sauny,kde skoro nic nevidím, podívat na televizi,pokud si chci něco přečíst v obchodě,tak musím si složení dát až před obličej,ale to zná každý kdo má oční vadu.Jelikož jsem samoživitelka nemohu si tento luxus dovolit,je můj sen abych normálně viděla .

  superkarma: 0 17.04.2015, 14:59:02
 8. [76] stromzivota [*]

  mám dceru Světlušku, pro kterou bych ráda získala operaci, aby mohla vidět i bez brýlí, které nosí od 3 let pro dalekozrakost, astigmatizmus, má 3,5 dioptrie. Nyní je i po operaci strabizmu, které vzniklo v jejich 3 letech po ošklivém zážítku. Do 3 let byla bez problému. Jednou jsme byly venku, načež k ní přistoupila cizí žena, která ji začla bít. Musela jsem jí Světlušku vytrhnout z ruk. Paní byla mimo, začala po všech lidech řvát, než přijela policie, byla pryč. Dcera týden byla na diazepamu, chodily jsme i k neuroložce s podezřením na krvácení do mozku. To se nepotvrdilo, ale začla šilhat a špatně vidět. Je krásné inteligentní děvče, studentka kvinty osmiletého gymnázia, kde se učí s vyznamenáním. Hodně se trápí kvůli špatnému zraku, kdy bez brýlí nevidí, ale hlavně se cítí ošklivá a méněcenná, navíc v tomto citlivém věku. Moc bych byla šťastná, kdybych pro dceru získala operaci. Nejen, že by konečně dobře viděla, ale byla by i nesmírně šťastná.

  superkarma: 1 12.04.2015, 19:06:25
 9. [75] robinek [*]

  Přála bych si vyhrát, protože už od svých 10 let nevím, co je to vidět bez brýlí,mám 9 dioptrií, jsem krátkozraká, i přes svůj věk, letos mi bude 60, chtěla třeba se potápět a normálně vidět, najít svůj ručník u vody, v zimě při vstupu do místnosti, otírat brýle a dá,e vynakládat co cca 2 roku 20000 Kč za nové brýle, při svých dioptriích si musím kupovat vysokoindexová skla a to stojí strašné peníze. Byla by to senzace, teď na tu operaci , i když pracuji nemám peníze, mohla bych si sice našetřit, ale kde je další život?Sml79

  superkarma: 0 11.04.2015, 09:12:44
 10. [74] Kikča37 [*]

  Já určitě nic nevyhraji s mým štěstím, ale kdyby náhodou ano, tak by mi to ulehčilo život - jak práci, sport, tak cestování a nejvíc asi usínání (jak má člověk usínat u TV s brýlemi Sml16 ) na druhou stranu už jsem na brýle tak zvyklá (je mi 23 a mám je 17let), že by byl největším dárkem ten šok, nemuset hledat brýlet, nandavat čočky, etc. Jsem krátkozraká na jednom oku -3 a na druhém -4 dioptrie, ale ačkoliv chodím na pravidelné kontroly, zdá se mi, že toho bez brýlí vidím, čím dál tím míň Sml80

  superkarma: 0 02.04.2015, 12:46:19
 11. avatar
  [73] delfi.na [*]

  Proč bych chtěla operaci očí, protože by bylo super konečně vidět bez brýlí. Trpím krátkozrakostí, kdy mám na obou očích cca -5,5 a tudíž bez brýlí jsem úplný slepýš. Navíc mi to vadí při sportu. Na lyžích používám čočky, ale i tak to vadí. Pravidelně chodím do sauny a tam tedy zásadně bez brýlí, takže se orientuji jen podle obrysů.

  superkarma: 0 31.03.2015, 12:45:54
 12. avatar
  [72] carmi [*]

  Rapunzela — #64 Vím, že můj názor sem nepatří, tady mají být jen příběhy těch, které chtějí tu laserovou operaci. Ale pro tebe a tobě podobným - myslím, že když vidíš špatně na dálku i na blízko, to chce výměnu čočky. Laser odstraní jen tu krátkozrakost. Ale možná nemám pravdu, vývoj jde hrozně rychle dopředu, třeba to už jde.

  superkarma: 0 26.03.2015, 10:37:20
 13. [71] stelenka [*]

  Dobrý den,oční operaci bych si přála pro snachu,které bude letos 30 let.Je krátkozraka,ma -3,75dioptrii.

  Před dvěma roky jsem byla u vás na oční operaci,implantaci čoček,která mi velice pomohla.Od té doby není navštěvy,kde by o tom nemluvila,že je to její sen,být bez brýlí či čoček,bohužel ji od toho dělí rodinná finanční situace.

  Když jí říkáme,že má dost času,že jí brýle sluší,říká,že ví,ale přece sny že mít může.

  Přálabych ji,aby se ji sen splnil,proto ji do ankety přihlašuji.

  Lenka Štěpánková

  superkarma: 0 25.03.2015, 17:45:31
 14. [70] Valleta [*]

  Protože mam na obou očích -5. Jezdit s dětmi sportovat a k vodě absolvuje spíše manžel. Ja to skoro vždy vzdal, neboť s brýlemi to nejde a čočky moje oci nesnesou. Kdyz nevidíte své deti mezi stovkami dalšími je to peklo. A nic si neuzijete. Vse je jako v mlze......

  superkarma: 0 24.03.2015, 17:08:55
 15. avatar
  [69] Juu [*]

  Je mi 36. Jsem z Prahy. Brýle jsem nikdy nenosila, asi proto, že jsem několik let nebyla u očního lékaře. Mám problém s levým okem. Vidím s ním rozmazaně na blízko i do dálky. Myslím, že to, že jsem bez brýlí je hlavně díky mému druhému oku, na které vidím normálně. Myslím si, že koukám převážně pravým okem. Operaci levého oka bych si přála proto, abych si tolik nenamáhala oko pravé a také abych si více neničila oko levé. A také proto, že kdybych měla brýle, tak bych měla dost rozdílnou tloušťku skel.

  superkarma: 0 22.03.2015, 13:14:13
 16. [68] LBUBU60 [*]

  Brýle mi velice vadí, jak na řízení auta, tak při sportování.Jízda na lyžích bez brýlí je horor! O operaci uvažuji, ale bohužel jako vdova v důchodu si ji nemohu finančně dovolit.Zkoušela jsem čočky,ale ty snesu jen chvíli.Moc nedoufám, protože jsem nikdy nic nevyhrála, ale je to výzva!Sml67

  superkarma: 0 20.03.2015, 14:24:56
 17. [67] ala63 [*]

  Dobrý den,je mi 51 let,jsem z malé vesničky litoměřického okresu,mám už od dětství dioptrie na dálku a před pár lety jsem se dozvěděla,že mám astigmatismus na 5 cylindrů,takže brýlová skla mi dělali až v Německu,tady je prý nikdo s tímhle cylindrem nedělá..čočky v oku nesnáším,takže nosím brýle,ale mám s tím problémy...denně jezdím autem do práce a mám pocitže už jsem i šeroslepá.,prostě stařecká vetchozrakost do všech stran-)))o operaci uvažuju celý život,ale chybí finance....tak si budu držet palce-)))

  superkarma: 0 20.03.2015, 11:32:20
 18. [66] blueeye [*]

  39let, Most, krátkozrakost -8,-9 dioptrií

  Krátkozrakostí trpím od dětství, vada se ustálila a na daných dioptriích v cca 20 letech. Chtěla bych v noci moct přebalit svou dceru, aniž bych předtím musela šátrat a hledat na stole brýle (půjčené, než trochu povyroste a bude spát celou noc) Sama nosím čočky a cpát je uprostřed noci do očí-hrůza. Chtěla bych ráno vstát a vidět svět jasně, nerozmazaně. Chtěla bych jít se starší dcerou plavat a moct se potápět, nezavírat před každým cákancem oči, aby mi čočky nevypadly. Chtěla bych si být jistá, když lezu na lezeckou stěnu a stočím oči do určitého úhlu, že uvidím, co vidět mám a nešlápnu vedle, s čočkami pořádně nezaostřím. Chtěla bych vidět. Skoro celý svůj život sním o tom, že uvidím. Nikdy jsem na to neměla dost peněz :-(

  superkarma: 0 17.03.2015, 22:25:23
 19. [65] pavel688 [*]

  Dobrý den, moc bych si přál laserovou operaci pro mou sestru dvojče, je jí 18 let, vidí špatně na dálku a má astigmatismus. Protože jsme dvojčata více spolu cítíme a já to poznal, když jsem musel s vrozenou vadou na srdeční operaci. Nyní vím, co je to být zdravý a moc to přeji i mojí sestře.

  superkarma: 0 15.03.2015, 19:21:05
 20. [64] Rapunzela [*]

  Je mi 62 let, stále pracuji, řídím auto a pracuji ( i bavím se) s počítačem, čtu. Brýle nosím od 10 let, postupně se mi zrak zhoršoval, teď už se roky drží na těch -8/ -8,5 dioptriích. Brýle mi vadily při plavání, vodních sportech, v mládí i esteticky - výběr obrouček nebyl a později při módě velkých brýlí se moje tlustá skla nedělala dost velká a ta, co se dělala, byla těžká a silná na okrajích, což jednak nebylo hezké, jednak jsem měla bolestivé otlaky na nose. Výrazně se to zlepšilo s nástupem vysokoindexových, resp.plastových skel. Další problémy nastaly, když se s věkem ke krátkozrakosti přidala vetchozrakost ( pěkné slovo, že? takové optimistické) a záviděla jsem těm, co si musí nasazovat a sundávat brýle a můžou je mít třeba na šňůrce na krku. Já jsem sundala jedny a nasadila druhé, po chvíli zase opačná výměna, mít je na šňůrce, tak je rozplétám hodinu. Uspokojivé řešení přišlo s multifokálními brýlemi, ale i ty mají své limity - ostré vidění je jen v ohnisku uprostřed, ne na krajích, takže když se za někým ohlédnu, nevidím nic. No a cena - i když si pořizuji ty nejlacinější, počítám, že by se mi operace tak do 10 let zaplatila na ušetřených brýlích - protože mám samozřejmě ještě i další brýle na doma na čtení. Jo a na čočky jsem si nezvykla, mám nějakou "strmou rohovku", takže jsem je pořád posunovala z okrajů oka do středu, zkoušela jsem, ale nešlo to. Prožila jsem s brýlemi celý život a určitě bych to už vydržela, ale konečně už nikoho dalšího neživím, děti jsou samostatné a můžu utrácet na sebe, tak o tom vážně uvažuju. Kdybych vyhrála, bylo by to super, ale jak tak čtu tady ty příběhy, jsou na tom mnozí hůř ( i když zase mnohé tu kňučí kvůli 2 dioptriím).

  1. na komentář reaguje carmi — #72
  superkarma: 0 15.03.2015, 13:26:27
 21. [63] Bartesva [*]

  Laserovou operaci očí si moc přeji, bez brýlí je život o hodně snadnější. Je mi 32 let, jsem z Prahy, nosím brýle na dálku a mám astigmatismus.

  Bára

  superkarma: 0 14.03.2015, 16:15:44
 22. [62] Ferdicek [*]

  Chtěla bych tuto operaci pro mého muže.Určitě by si ji moc zasloužil.Je strašně hodný a obětavý.Zrak se mu zhoršil po50 roce.Je mu 59 roků a bylo by fajn,kdyby nemusel používat brýle.

  superkarma: 0 13.03.2015, 12:34:48
 23. avatar
  [61] margot [*]

  Eva, 41 let, Praha

  Dioptrickou vadu mám od 1. třídy, postupem času se zhoršovala, až se ustálila na L -4,5 a P -4,75 - tento stav už je cca 20 let neměnný. Také mám astigmatismus, vychýlení osy si z hlavy nepamatuji. Neumím si představit život s brýlemi, vždy mi velmi vadily, omezovaly mě, připadala jsem si v nich jak tažný kůň s klapkami na očích. Aktivně jsem od dětství sportovala, úplně jsem je nenáviděla. Hned jak byla možnost, přešla jsem na kontaktní čočky. Děsím se onemocnění (třeba zánětu spojivek) nebo jiného, kdy bych se musela byť na čas k brýlím vrátit - navíc už žádné ani léta nevlastním. Chtěla bych vidět normálně i bez KČ - je to prostě spousta práce, peněz, nepohodlí suchých očí atd. Chtěla bych, aby mé sportovní aktivity, kterým se stále věnuji, nebyly omezovány oční vadou a koneckonců i život pracovní (stále na PC) a osobní (finance) by se mi zlepšil.

  superkarma: 0 13.03.2015, 09:41:46

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [60] misulka_aa [*]

  Dobrý den,

  je mi 26, jsem z Jinec a mám brýle na dálku, zrak se mi začal horšit postupně, cca od 8let. Ustálil se mi posledních 7-8let, kdy mám 9 dioptrií. Na brýle jsem si sice zvykla, nic jiného mi nezbylo, ale moc bych si přála brýle odložit a vidět bez nich. Bez brýlí se s mou vadou neobejdu ani v bazénu. Mám malého syna, který mi brýle často shazoval, nebo se při hrátkách trefí přímo do nich, není to příjemné.

  Moc ráda bych zjistila, zda jsem pro tuto operaci vhodná adeptka.

  Mějte se krásně

  Míša

  superkarma: 0 13.03.2015, 08:42:28
 2. [59] milionarka [*]

  Zdravím Sml16. Úúúžasná výhra, moooc bych si ji přála ! Mám vrozenou vadu - astigmatismus kombinovaný s krátkozrakostí. Dioptrií mám asi 4. Získat tuto operaci by pro mě byl přímo dar z nebes. Jsem samoživitelka se třema dětma, takže finančně je to totálně nad mé možnosti a vidět bych vážně potřebovala Sml52. Čočky mít lékař nedoporučil a v brýlích si s prominutím připadám jak kráva, takže je vůbec nenosím. A zřejmě je asi jasné, že moc toho asi nevidím... Prosím prosím, smutně koukám ...

  Je mi 42 let a jsem z Břeclavi

  superkarma: 0 12.03.2015, 14:39:57
 3. [58] peko [*]

  Mám sice drobnou vadu, ale brýle pro ni nejsou vhodná, operace by to vyřešila .....

  Krásný den.

  superkarma: 0 12.03.2015, 09:08:43
 4. [57] jitkamarsalkova [*]

  Dobrý den,

  mám vrozenou vadu levého oka. V současnosti 2 dioptrie na dálku. Nejhorší vidění je při únavě, po celodenní práci na počítači. Poslední dobou mě trápí pocit, že mám v oku spadlou nečistotu.

  Ráda bych operací vyřešila nutnost brýlí a i trochu si "porovnala" sebevědomí, kdy mi v dětství bylo ostatními dětmi dáváno najevo, že jsem jiná (a to třeba přezdívkou "Okoun".

  (34, JČ)

  superkarma: 0 12.03.2015, 07:51:25
 5. [56] falipe [*]

  Krásný den,

  přála bych si tuto operaci pro maminku,letos ji bude 50 let,je z Vysočiny,spatne vidi na dalku( 2 dioptrie) a ma astigmatismus.Co pamatuji,tak bryle neodlozila,rada bych ji videla zase bez nich a s radosti do zivota.Posledni rok pro ni nebyl vubec jednoduchy,zustala sama a myslim,ze by si to opravdu zaslouzila,ten jiný pohled na svět:)

  superkarma: 0 11.03.2015, 19:28:41
 6. [55] zmrzlinka [*]

  Dobrý den, chtěl bych pomoct dceři, které je 18 let. Trpí astigmatismem a špatně vidí na dálku. Sám jsem teď začal nosit brýle na blízko a vím, že to s nimi není jednoduché a bez nich ještě horší. Chtěli jsme dceři pořídit kontaktní čočky, ale optik nám naznačil, že to s touto vadou je trošku problém. Rádi bychom též vůbec veděli, zda by konkrétně její vada šla operačně řešit. Kdyby šla vada odstranit, byli bychom moc rádi.

  superkarma: 0 11.03.2015, 11:03:33
 7. avatar
  [54] Saturninka [*]

  Vždycky jsem měla zrak jak rys. V posledních 3 letech vidím čím dál tím hůř, levé oko krátkozraké, pravé dalekozraké Sml54.... Brýle mám, ale ne,ůžu si na ně zvyknout, bolí mne z nich hlava... Sml15 Takže jsem o operaci sice přemýšlela, ale zůstalo jen u přemýšlení, koruny nejsou...Sml24

  superkarma: 0 11.03.2015, 07:42:20
 8. avatar
  [53] helmar [*]

  Ráda bych tento dárek věnovala dceři, které bylo 5. 3. 35 let. Byl by to nejspíš po dětech druhý nejkrásnější dárek v dosavadním životě. Už do školy šla s brýlemi, pak je nosila v tašce a nandavala si je až při hodině, v kině, divadle apod. 15. narozeniny jsme spolu probrečely, když dostala nejlepší dárek: ČOČKY! Dřív to nebylo možné. Takže čočky nosí 20 let, brýle v těch patnácti odložila a jiné už nikdy neměla. Má dva raubíře a operaci by si strašně přála, aby při každodenním i nočním zápřahu s nimi nebyla omezovaná.

  Adeptka na operaci očí bydlí v severních Čechách - Jílové u Děčína, je jí 35 let. O oční vadě nevím, i když její otec měl také na každém oku 5 dioptrií. Ona má na jednom 4, 5 a na druhém 5 dioptrií /nevidí na dálku?/.

  P.S.

  Obávám se, že u očního lékaře nebyla delší dobu, protože jí bylo řečeno, že by právě občas očím od čoček měla ulevit a mít brýle. Jenomže "brýle" je slovo, na které reaguje tak, jako býk v aréně na rudou muletu. Patrně je to psychický blok ze základní školy, kdy jí děti častovaly slovy jako např. brejloune apod....

  superkarma: 0 11.03.2015, 00:25:56
 9. [52] slunicko321 [*]

  Já bych měla zájem mám 34 let a 4 roky 100 % stejný zrak. Já si myslím, že se mi to nezměnilo od 20 let.

  2,75 pravé 0,25, 180 osa

  4,25 levé 0,25, 120 osa

  do dálky

  Vůbec si neumím představit svět bez brýlí a kdyby se to přece jen povedlo byl by to pro mě hodně velký dárek.

  superkarma: 0 10.03.2015, 20:59:35
 10. [51] kucharmi [*]

  Zdravím,

  je mi 24 a bydlím kousek od Hranic. Nějakou dobu už o operaci uvažuji, ale pořád ne a ne se rozhoupat ;-). Brýle mě pořád obtěžují především při vaření a pečení, či relaxaci. Dioptrie mám na levém oku -4.00 a na pravém -4.25. Pokud bych vyhrála, tak bych byla nekonečně štastná a mohla bych si více užívat v kuchyni Sml16

  Předem díky ;-)

  superkarma: 0 10.03.2015, 18:48:56
 11. avatar
  [50] honzik101 [*]

  je mi 64 let

  dálka P +2,5 - cil 0,5 - osa 75

  L +3,25- cil 0,75- osa 95

  blízko P 4,75- cil 0,5 - osa 75

  L 5,5 - cil 0,75 -osa 95

  brýle mě obtěžují, neustále mi vadí, pokud bych se jich zbavila byla bych moc šťastná

  superkarma: 0 10.03.2015, 17:05:41
 12. [49] libra [*]

  ... proč asi ? Zrovna dnes ráno jsem měla opět čočku roztrhlou, takže jsem otevírala nové balení :-(

  Večer abych si odpočinula je vyndám a svět mám rozmazaný, někdy to docela vítám :-) Někdy ji v tom oko ale taky nemohu najít, to je pak sranda.

  [b]Na knížku v posteli ještě vidím, s tím problém nemám, a to je má nejoblíbenější činnost, akorát nemůžu za oknem šmírovat sousedy, na ty fakt bez brýlí nevidím Sml24[/b]

  [b]Život by byl hned snadší, i když to pořád není tak zlé, mám zatím jen 2,5 na pravé a 2,75 na levé oko, jsou lidi s většíma "popelníkama".[/b]

  [b][b]Ve věku 40 let jsem jinak zdravá, má rodina taky, tak co si více přát. Asi to přát také jiným :-)[/b][/b]

  superkarma: 0 10.03.2015, 08:55:00
 13. [48] miroslavtomasek [*]

  Nebylo by fajn na stáří odložit brýle? Nosím brýle již 40 let a myslím, že za pokus by to stálo.

  superkarma: 0 10.03.2015, 08:47:22
 14. [47] marie001 [*]

  Dobrý den, je mi 35 let, bydlím v Tlumačově u Domažlic, jsme krátkozraká -4,5 dioptrie na obě oči. O operaci uvažuji již delší dobu, s manželem se snažíme vést děti ke sportu a brýle mi většinou překáží a necítím se v nich ani dobře, používám proto kontaktní čočky, ale bohužel ty nemůžu používat 24 hodin denněSml15.

  superkarma: 0 10.03.2015, 08:37:34
 15. avatar
  [46] reny9 [*]

  Dobrý den,je mi 40 let,nosím brýle od 1 stupně ZŠ.Teď již několik let kontaktní čočky.Čočky vlastně nosím od narození mých dvou kluků,protože neustále zapatlané brýle od dětských rukou,poté nemožnost si s nimi užít hry,koupaliště a další zábavu.Mám 3,25 a 3,75 dioptrií na dálku.O operaci jsem přemýšlela několikrát ale popravdě z operace mám trochu strach a také je to dost peněz.Musí být úžasné ráno vstát a nemuset hledat brýle nebo nasazovat kontaktní čočky.Sml58

  superkarma: 0 10.03.2015, 00:57:54
 16. avatar
  [45] bleblemcy [*]

  bleblemcy — #2Doplňuji: pravé oko -3,25 cylindr0,5 levé oko -3,75 cylindr1 (nevím jestli se hodnoty u cylindru uvádějí také v mínusových hodnotách v tom mém očním recepisu se moc neorientuji Sml15) osa 180° astigmatismus, krátkozrakost, strabismus. Ve skutečnosti to teď bude asi o něco horší, protože jsem už delší dobu nebyla na kontrole očí a mám pocit, že vidím špatně i s brýlemi. Je mi 40 let jsem z okresu Nymburk.

  superkarma: 0 10.03.2015, 00:37:44
 17. [44] mimi69 [*]

  Dobrý den,

  moc bych si přála, vyhrát tuto operaci. Nechci ji vyhrát, ale pro sebe, ale pro mého partnera. Je mu 31 let a už od dětství nosí brýle na dálku (tupozrakost).Operace by mu velmi usnadnila práci v zaměstnání. Pracuje jako státní zaměstnanec a navíc je velký sportovec.K tomu přidávám fakt,že si ji moc přeje :-). Ale jelikož si ji nemůžeme dovolit, může o ní zatím jen snít.A taky sní. Děkuji za splnění touhy mého muže. Jednu už si jistě splnil, že má mě:-) Tak prosím o splnění další :-)

  superkarma: 0 09.03.2015, 19:58:54
 18. [43] Krista201 [*]

  Dobrý den,

  brýle nosím již od sedmé třídy a vždy jsem si kvůli nim připadala "nedokonalá", zkrátka jsem věděla, že mám vadu, kterou většina ostatních nemá. Občas nosím čočky a díky tomu si připadám hezčí, výraznější, ale nemůžu si je dovolit nastálo a vždy se musím vrátit k brýlím, které mi snižují sebevědomí. Operaci bych si přála už jen proto, abych byla konečně "normální".

  Je mi 20 let, nyní žiju v Brně, kde studuji vysokou školu. Mojí vadou je krátkozrakost.

  Děkuji za příležitost :)

  Kristýna

  superkarma: 0 09.03.2015, 13:25:59
 19. [42] lenkabernie [*]

  Dobrý den,

  jmenuji se Lenka Bernardová, je mi 39 let (40 v červenci tohoto roku) a pracuji jako překladatelka na volné noze. Bydlím v Táboře, ale cestuji ( a ráda) prakticky po celé republice :-) Krátkozrakostí trpím od dětství a musím nosit brýle. Momentální stav je již 15-20 let brýle -8.5 dioptrie na obou očích, další vady nejsou.

  Od cca 25 do 33 let jsem často nosila čočky kvůli svému dlouholetému koníčku - historickým a scénickým tancům. Bohužel jsem je na doporučení očního lékaře musela odložit a vrátit se zpět k trvalému nošení brýlí. Takže už bohužel netančím a 7 let opět trvale nosím brýle.

  Operaci nebo minimálně vyšetření, zda je operace pro mě vhodná, plánuji již několikátým rokem, ale kvůli nedostatku financí stále odkládáme.

  Nemuset nosit brýle by bylo skvělé už jen kvůli tomu, že je mé povolání na oči dost náročné. Ráda bych opět začala tancovat, i když jen rekreačně, viděla při plavání, protože plavat s brýlemi v bazénu plném cákajících lidí skutečně není nic moc (a bez nich nevidím ani ty lidi, tudíž ani to není řešení), při turistice to také není nejvhodnější a o přechodech mezi chladnými a teplejšími prostředími ani nemluvě :-) To bylo nejhorší právě před cca pěti lety, když jsem ještě s partnerem pracovala jako kastelánka na chotovinském zámku - otírat si brýle před každou prohlídkou se stalo běžným koloritem :-D

  Rozhodně bych tedy moc ráda byla vybrána a alespoň zjistila, zda je pro mne operace vhodná či nikoli. Nekouřím, sedavé zaměstnání vyvažuji pohybem a i jinak jsem zcela zdráva a veselé mysli.

  S přáním příjemného dne,

  Lenka Bernardová

  superkarma: 1 09.03.2015, 10:11:25
 20. [41] alenabl [*]

  moc bych si taky přála odložit brýle, mám do dálky něco přes 3 dioptrie, na blízko vidím dobře. minulý měsíc jsem zrovna byla na očním, od r. 2011 mám stále stejné hodnoty. Je mi 60 roků, jsem z Moravy.

  superkarma: 0 09.03.2015, 09:09:52
 21. [40] velinka [*]

  Dobrý den, byla jsem na operaci očí před 5 lety a to na dálku. Dnes vidím špatně na dálku i na blízko. Bydlím v Litvínově.

  Děkuji

  superkarma: 0 09.03.2015, 08:34:01
 22. [39] Fezoj [*]

  Ja by jsem to rad venoval manzelce, protoze by to potrebovala. Blizi se k sedasatce.

  Ale i moje mala vnucka, 8 leta uz ma bryle, ale pro deti to asi neni vhodne, jeste...

  superkarma: 0 09.03.2015, 07:32:21
 23. [38] jana6888 [*]

  Dobrý den, moc bych si přála operaci, špatně vidím do dálky a moje oční lékařka mi řekla, že u mě normální laserová operace nepřipadá v úvahu, neboť mám oční vadu astigmatismus. Oči mám pořád unavené , zkoušela jsem kontaktní čočky, ale s mou vadou to není právě jednoduché, zbývají mi tedy brýle, jenže já při studiu ještě chodím na brigádu a sportuji a tam mě moje vada vadí nejvíce.

  superkarma: 0 09.03.2015, 07:11:45
 24. [37] grill [*]

  Dobrý den,

  operaci bych si přála pro svou dceru, které je 29 let, výsledky posledního měření : monofokální brýle na dálku , P_SPH-4 ,CYL_0,00, Osa_0,0, PD_29, L_sph-4.75, CYL+0,25, Osa_90, PD_30. Bydlíme v Turnově, srdci Českého ráje. Dcera pracuje u Student Agency jako prodejce letenek, takže dvanácti hodinovou pracovní dobu stráví u PC.Myslím , že právě v zaměstnání by jí dobrý zrak bez brýlí hodně usnadnil práci. Stále musí dbát , aby měla brýle perfektně vyčištěné, hlavně při přechodu ze zimy do tepla má velké problémy.

  Moc bych jí přála , aby si mohla splnit svůj sen , naučit se potápět. A na to s brýlemi nemá odvahu.

  Děkuji,

  Salibová

  superkarma: 1 09.03.2015, 01:05:08
 25. [36] kamir [*]

  doplňuji věk 43 a Hořice v Podkrkonoší Sml16

  superkarma: 0 08.03.2015, 22:03:57
 26. [35] anka6252 [*]

  Přála bych si výhru pro mého vnuka je mu 21 a pracuje jako ošetřovatel v Brně,má dost silné brýle na dálku a stále touží jít na operaci ale nemá takové prostředky aby si to mohl dovolit,právě proto že stále dělá s pacientami a brýle mu v této práci dosti vadí hlavně když pacienty koupe tak pořádně nevidí mlží se mu.Je ze Znojma a moc bych mu to přála.Sml79

  superkarma: 0 08.03.2015, 21:58:42
 27. [34] Helena Svatková [*]

  Moje největší problémy s očima vyvrcholily právě v poslední době. Nosím již několik let multifokální brýle, protože špatně vidím na blízko i na dálku. Před dvěma týdny konstatoval oční lékař, že mám šedý zákal a proto se mi vidělní velmi zhoršilo, zároveň se léčím na glaukom, zatím je to v normě, nejsou nějaký výchylky. Dne 6.3. t.r. jsem absolovala předoperační vyšetření na očním oddělení v jedné nemocnici a podle výsledků se mám objednat na zákrok - odstranění šedého zákalu a to co nejdříve. Je mi 63 let a jsem z Ostrova u Karlových Varů. Z těcho výše uvedených skutečnosti mě Vaše nabídka zaujala, ale nejsem si jista, zda moje diagnóza odpovídá Vašim požadavkům, ale přesto jsem našla odvahu se přihlásit. Je to úžasná nabídka z Vaší strany.Sml22

  superkarma: 0 08.03.2015, 17:07:29
 28. [33] kamir [*]

  Dobrý den,

  moje oční vada je skoro celoživotní asi od 3.třídy nosím brýle na dálku (krátkozrakost,astygmatismus).Dnes něco málo po 40 mám ustálenou sílu 6 a 8 dioptrií.O takovéto a podobném zákroku uvažuji už dlouho.Upřímně bezpečí jak píšete v záhlaví .Nejprve jsem čekala až děti povyrostou,rozečtou se roz učí a potom roztančí vždy je něco pro co vidět lépe nebo s brýlemi ale VIDĚT.Mám obavy u 8 dioptrií na oku není moc kam se horšit už to dobré není můžete mít optimistický pohled na svět,smát se,radovat ale 8 diopt. oko má Sml15 Chtěla bych Vám redakci Žena IN poděkovat líbí se mi Vaše snaha ukázat tento zákrok ať vyberete kohokoli držím palce Sml16 Sml67Sml67Sml67 krásný den přeje Kamir

  superkarma: 0 08.03.2015, 14:20:53
 29. [32] eva7262 [*]

  Dobrý den... moje oční vada jde skoro celým mým životem.. po spalničkách a následně hned spále jsem v 10ti letech najednou měla -6 dioptrii..jak šel čas, spíše se vše zhoršovalo, nesměla jsem dělat žádný sport, vše vadilo a byl problém, že sítnice není naprosto v pořádku a mohlo by se to vše ještě tímto zhoršit, obrečela jsem tenkrát trampolínu, volejbal...a život šel dál, po prvním porodu jsem měla další dioptrie navíc a bylo to už -11..až po pětatřicítce se pomalinku oči začaly srovnávat. už jsem kolikrát uvažovala o operaci, ale většinou byly potřeba finance jinde, většinou škola dětí. Teď mám delší dobu něco přes -6 diop. a astigmatismus, začínám navíc špatně vidět na blízko, měla bych změnit opět brýle. Jak já bych si konečně jednou vzala brýle "jen tak!" a nepřemýšlela jak bez nich uvidím ve vodě či v sauně, zda mi je některé vnouče neschodí na zem.. ano přála bych si moc mít tak max2 dioptrie a vidět i bez brýlí. je mi 53 let, dělám denně na počítači, protože pracuji s návrhy nábytku.. a tak bych si přála změnit konečně i svůj "design" a tím by mně přestala určitě i bolet hlava od očí a brýlí.

  Krásný den všem přeje Eva

  superkarma: 0 07.03.2015, 15:00:32
 30. [31] hynek.opava [*]

  Dobrý den,

  o operace přemýšlím již delší dobu. Včera jsem si brýle rozšlápl, při montáži nábytku :-).....to je jeden z důvodů, proč bych si operaci přál, také by odpadlo neustále leštění a občasná výměna brýlí.

  Je mi 44 let, brýle do dálky mám už od základní školy, v současné době mám 3 a čtvrt dioptrie na každém oku.

  superkarma: 0 07.03.2015, 13:24:18

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme