.

Priessnitzovy léčebné lázně v Jeseníku mají nové Centrum odpočinku

Cestování

Priessnitzovy léčebné lázně v Jeseníku mají nové Centrum odpočinku

lazne

Máte ráda lázně, léčebné a relaxační procedury? Pak pro vás máme skvělou zprávu. V sobotu 5. června bylo otevřeno v Priessnitzových léčebných lázních v Jeseníku nové Centrum odpočinku a relaxace v odkazu V. Priessnitze.

Cílem celého projektu byla modernizace všech vodoléčeb a balneoprovozů pro zajištění vyššího standardu a modernějších prostor pro poskytování nejen léčebných procedur, ale i kvalitnějšího ubytování pro klienty a hosty lázní. Lázeňský dům Priessnitz tak nabízí pro ubytované klienty kompletní nabídku služeb – ubytování, stravu, procedury i možnost občerstvení v Denním baru a klienti tak mohou v nádherném prostředí pod jednou střechou využít všech nabízených služeb.

Slavnostní otevření nových balneoprovozů proběhlo v sobotu 5. června v 11 hodin za účasti hejtmana Olomouckého kraje Martina Tesaříka, olomouckého arcibiskupa mons. Jana Graubnera a vedení lázní. Po přestřižení pásky byly provozy na cca 2 hodiny otevřeny pro prohlídku veřejností. Během celého víkendu od 4. do 6. června byl připraven kulturní a společenský program, v sobotu ve 20 hod proběhl v Kongresovém sále v rámci otevírání nových balneoprovozů Slavnostní večer.

Rekonstrukce balneoprovozů v lázeňském domě Priessnitz započala v říjnu 2009 a byla ukončena v květnu 2010. Projekt zahrnoval modernizaci všech vodoléčeb a 12 apartmánů.

Při rekonstrukci vznikly tyto nové či rekonstruované provozy:

Tradiční procedury

lazne

Obsahují koupele v dřevěných vanách, šatny, saunový svět – 3 typy saun (aroma, finská a parní), ochlazovací bazének a sprchy, odpočívárnu a whirlpool pro 6 osob.

Prostor pro tradiční procedury se nachází v pravé části léčebného domu Priessnitz. Zahrnují koupele v dřevěných vanách určených pro tradiční procedury (jako je například Priessnitzova jednofázová či dvoufázová pololázeň) a byly zde také vytvořeny nové šatny. V prostoru tradičních procedur byl nově vybudován tzv. Saunový svět. V Saunovém světě jsou umístěny 3 typy saun – aromasauna, finská sauna a parní sauna. Dále je zde k dispozici ochlazovací bazének a sprchy, Priessnitzův chodníček pro koupele dolních končetin, whirlpool pro 6 osob a prostor pro odpočinek s možností občerstvení. Celý prostor evokuje návrat k tradici zakladatele moderní vodoléčby V.Priessnitze. Budou se zde využívat vodoléčebné postupy založené na střídání chladových a teplotních podnětů. Design je přizpůsoben tradičním metodám vodoléčby - dřevo, kámen + moderní materiály podlah a dělících stěn z vysokotlakého laminátu.

Moderní wellness

lazne

Obsahuje vany pro koupele, skotské střiky, hydromasážní vany, bazének pro koupele dolních končetin, whirlpool pro 4 osoby.

Moderní wellness se nachází v levém křídle léčebného domu Priessnitz. V nově pořízených vanách nabízíme jak tradiční koupele – perličkovou, bylinnou, rašelinovou, koupel se solí z mrtvého moře, tak i nově koupele s aromaolejem, s květy růže, s mandlovými květy, vinnou koupel a relaxační pivní lázeň. Nové hydromasážní vany mají zabudováno cca 130 masážních trysek a kombinací vhodné teploty a proudu vody dochází ke svalové relaxaci. U jedné hydromasážní vany je k dispozici hydraulický zvedák se sedákem  pro imobilní pacienty. Bazének pro koupele dolních končetin bude určen ke koupelím s využitím střídání teplé a studené vody. Whirlpool pro 4 osoby je umístěn samostatně, je zde k dispozici prostor pro odpočinek, sprcha a občerstvení. Celý prostor moderního wellness je koncipován jako místo k relaxaci, načerpání sil, nacházení rovnováhy a snižování rizika civilizačních chorob. Prostor koupelí je ponechán vcelku, aby působil maximálně vzdušně, jednotlivé procedury jsou odděleny skleněnými paravány z kaleného skla s potiskem.

Studio Beauty

lazne

Obsahuje vany pro koupele, přístroj VIP Line, lymfodrenáže, Waldman celotělový a lokální. Studio Beauty se nachází ve východním křídle léčebného domu Priessnitz. V tomto studiu budeme řešit dermatologické problémy a problémy týkající se formování postavy, zkrášlování těla pomocí prostředků s vlivem na zevní i vnitřní prostředí těla, zlepšení stavu kůže, pleti, docílení lepší kvality života klientů. Je zde zakoupen nový přístroj VIP Line, jež dosahuje vysokou účinnost při redukci tukových vrstev a odstranění celulitidy, zpevnění a vyhlazení pokožky a zlepšení okysličení tkání (tyto přístroje jsou v ČR pouze 3). Dále zde budeme poskytovat další procedury – lymfodrenáže, koupele, dermatologické ošetření pomocí přístroje Waldman apod. Celý prostor je vzdušný, jednotlivá lůžka jsou oddělena kaleným sklem provedení satine a příčkami z vysokotlakého laminátu.

Elektroléčba, parafínové a rašelinové zábaly

Zrekonstruovaný prostor pro výše uvedené procedury.

Individuální techniky a masáže

V rámci projektu byly zrekonstruovány masérny pro individuální techniky, došlo ke kompletní úpravě místností, podlahových krytin, výmalby, sprch a vybavení.

Apartmány

lazne

Během rekonstrukce bylo kompletně zrekonstruováno 12 aparmánů v léčebném domě Priessnitz – koupelny, chodbičky, podlahové krytiny, malba, částečně vybavení novým nábytkem a dekorativními prvky.

Součástí rekonstrukce byla i oprava teras a výměna oken pro zajištění lepších termoizolačních podmínek.

Znáte Priessnitzovy lázně v Jeseníku? Byla jste tam někdy?

   
09.06.2010 - Doma - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [4] šája [*]

  Jeseníky celkově jsou moje srdeční záležitost. Lázně znám pochopitelně taky. Můj syn tam byl jako malý dvakrát, doprovod mu dělal manžel - taky je astmatik. Bydleli na Bílém Kříži, ale nestěžovali si. Jezdila jsem za nimi a tak se nám tam všem líbilo, že jsme tam pak dvakrát trávili dovolenou (ale bydleli jsme mimo lázeňský areál) Sml67 I tu koupel v dřevěné kádi jsem dala, je tak hluboká, že tam člověk téměř levituje Sml30 

  superkarma: 0 09.06.2010, 20:05:25
 2. [3] Evuska007 [*]

  Byla jsem v Jeseníku s dcerou, která trpěla na časté angíny a měla problémy s dýchacími cestami. Příroda je tam nádherná. Denně jsme chodili na procházky, o víkendu i na půl dne. Prohlédli jsme si všechny prameny v okolí, někdy jsme je ani nemohli najít a zabloudili. Strávili jsme tam 5 týdnů. Každé dopoledne jsme lítali z jednoho lázeňského domu do druhého a absolvovali všechny možné procedury, to bylo dost náročné, protože jsme se brodili závějemi sněhu. Ale ten byl jen 2 týdny, pak už to šlo. Bydleli jsme v "Maryčce", na kterou dceři zůstala vzpomínka dodnes. Chytla tam ekzém na nožičky, se kterým se léčí stále. Byl vidět obrovský rozdíl v ubytování a péči pro zahraniční pacienty a pro pacienty tuzemské, kterým pobyt hradila pojišťovna. Snad už se to zlepšilo. Pamatuji si, že maminky, které přijeli do Jeseníku vyléčit své děti, byly víc než rozčarované z toho, že mají na pokoji plíseň, bydleli ve "Wolkerovi" nebo v "Bílém Kříži". Dnes už je to asi minulost, koukala jsem na lázeňské stránky a většina budov je zrekonstruovaná.

  superkarma: 0 09.06.2010, 10:45:17
 3. avatar
  [2] rusalka2008 [*]

  Je tam moc hezky, narodila jsem se tam Sml16

  superkarma: 0 09.06.2010, 10:44:58
 4. avatar
  [1] monkee [*]

  Byla jsem tam na jednodenním výletě (vyzvedávali jsme babičku) a dům Priessnitz už to potřeboval. Ubytování bylo doslova archaické...

  Teď mě to docela láká podívat se aspoň do wellnes a studia Beauty. Budu muset zlanařit naši starou partu, se kterou jsme podnikali víkendové pobyty v lázních a relax centrech Sml22Sml22Sml22

  superkarma: 0 09.06.2010, 10:40:29

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme