Zítra, 16. prosince, se po celé republice koná velká akce na podporu všech handicapovaných pod názvem Dárek pro ty, kteří nás potřebují. Přispět může úplně každý přinejmenším tím, že si zítra koupí ve svém novinovém stánku za 30 korun klaunský nos – symbol Konta Bariéry.

To však není všechno. Večer od 20 hod uvádí televize Nova charitativní pořad, ve kterém bude účinkovat mnoho zajímavých hostů jako Chinaski, Ewa Farná, Miro Žbirka  nebo patronka Konta BARIÉRY Lucie Bílá. Jestli si nestihnete koupit klaunský nos, přispět budete moci i prostřednictvím DMS a telefonátů během pořadu i po něm. V roli telefonistů podpoří Konto BARIÉRY Václav Havel, Bolek Polívka, Hana Maciuchová, Dagmar Pecková, Jiří Bartoška, Jiřina Bohdalová, Tomáš Dvořák, Ondřej Brzobohatý, Vladimír Šmicer a další, takže se máte na co těšit – mluvit můžete přímo s celebritou.

Celým večerem bude provázet Marek Eben. Součástí budou i krátké reportáže ze života handicapovaných. Tři osobnosti v nich prožijí aktivní den s lidmi se zdravotním handicapem a vyzkouší si na vlastní kůži, co obnáší práce osobního asistenta. Bolek Polívka se blíže seznámil s mužem, který se po autonehodě ocitl na vozíku, Leoš Mareš pomáhal čtrnáctiletému chlapci se svalovou dystrofii a Markéta Fialová si zkusila být osobní asistentkou mladé ženy - matky tříletého dítěte.

Přispívat na pomoc lidem se zdravotním postižením je samozřejmě možné nejenom v průběhu televizního večera. Prostřednictvím dárcovské SMS ve tvaru DMS KONTOBARIERY odeslané na číslo 87 777 můžete přispět kdykoliv. Cena jedné SMS je 30 korun, příjemce Vaší pomoci obdrží 27 Kč.

„Za třicet korun lze „koupit“ dvacet minut osobní asistence. Právě tolik může vozíčkáři trvat cesta do práce. Jen šedesát korun denně tak může rozhodovat o tom, zda povede aktivní plnohodnotný život či bude odkázán na pomoc ostatních,“ upozorňuje na význam hodnoty jednoho nosu Božena Jirků, ředitelka Konta BARIÉRY.

Tak co, pošlete svých 30 korun? Už jste někdy přispěly na potřebné, hodily do kasičky nebo poslaly peníze na účet? Nebo se bojíte, že peníze svému účelu stejnš nedojdou?

Reklama