.

Přichází ČERNOOKÁ BLONDÝNKA a s ní legendární Philip Marlowe

Novinky

Přichází ČERNOOKÁ BLONDÝNKA a s ní legendární Philip Marlowe

Bylo jedno z těch úterních letních odpolední, kdy si člověk říká, jestli se Země náhodou nepřestala otáčet. Telefon na mém stole působil dojmem, že moc dobře ví, že z něj nespouštím oči. Ulicí pod zaprášeným oknem mé kanceláře proudila auta a po chodníku si to vykračovalo několik velectěných občanů našeho líbezného města – většinou muži v kloboucích, kteří bloumali jen tak nazdařbůh.“

Tak začíná nový román Benjamina Blacka ČERNOOKÁ BLONDÝNKA s Philipem Marlowem, legendárním a nenapodobitelným detektivem s cigaretou v jedné ruce a sklenkou bourbonu v té druhé… Benjamin Black přivedl Marlowa zpět k životu a k novému dobrodružství ve špinavých chudinských ulicích Bay City v Kalifornii. Jedině Benjamin Black, moderní mistr tohoto žánru, mohl napsat o Philipu Marlowovi nový detektivní román, který disponuje veškerým švihem a kouzlem originálu, ale zároveň přináší příběh, který je břitký, řízný a neotřelý jako současné nejlepší detektivky.

BLONDÝNA

Začátkem 50. let je Marlowe neklidný, osamělý a kšefty docela váznou, pak mu ale do dveří kanceláře i do jeho života vstoupí nový klient: mladá, krásná a elegantní žena, která po něm chce, aby vypátral jejího bývalého milence. Marlowe rozjíždí pátrání, ale téměř ihned odhalí, že Petersonovo zmizení je jen první z řady zarážejících a prapodivných událostí. Záhy se zaplétá s jednou z nejbohatších rodin v Bay City…

Černooká blondýnka Benjamina Blacka vychází 7. června v nakladatelství MOBA. Do češtiny z originálu The Black-Eyed Blonde ji přeložila Martina Knápková.

Světoznámý irský spisovatel John Banville, píšící detektivky pod jménem Benjamin Black, se narodil ve Wexfordu v Irsku roku 1945. Žurnalistikou se živil od roku 1969 – pracoval jako zástupce editora v The Irish Press a The Irish Times. První kniha, sbírka povídek Long Lankin, mu vyšla v roce 1970. Je držitelem mnoha prestižních ocenění, např.: Man Booker Prize (2005) a mezinárodní literární Cena Franze Kafky (2011), a prodává tisíce knih po celém světě. Spojen je i s naším hlavním městem. Napsal knihu Prague Pictures: A Portrait of the City z roku 2003, která vznikla na základě jeho návštěv Prahy. 

Další červnové novinky z nakladatelství MOBA:

   
09.06.2016 - Redakční novinky - autor: tisková zpráva

Komentáře:

  1. [1] bobani [*]

    to může být dobré

    superkarma: 0 09.06.2016, 19:36:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme