Domácnost

Přičarujte si Bioaktivní Multikomplex!

V noc úplňkovou, dříve, než kohout zakokrhá, ba dříve, než nad obzor vyjde hvězda jitřní, zabijte nožem kamenným, magickými runami popsaným, krtka. Mrtvého tvorečka poté pověste na provaz oběšencův za zadní nohy na dub, stojící osaměle na vršku. Tam nechte zdechlinu po tři dny a tři noci, pročež každé noci ji zaříkávejte jmény mocností pekelných. Třetího dne odetněte u potoka, v němž se vykoupala panna, list lopuchový. Za kuropění do něj zabalte krtka a tři kapky semene mládence, který ještě nikdy nepoznal dívku. Neopomeňte opět mocných říkání. Takto vyrobený amulet poté vložte do tlamy koně a zvíře, oblouzeno mocnými silami magickými, se bezpochyby splaší.

Také se vám tento recept zdá poněkud... nesnadný? Ačloliv však jeho znění není originální, recept sám skutečně existoval - pochází z příručky lidové magie, sepsané v osmnáctém století. A získala jsem ho v rámci úchvatných přednášek, pořádaných na přírodovědecné fakultě, "Magie v teorii a praxi". Že žasnete, co všechno se to na Universitě Karlově, naší Alma Mater, neučí? Také jsem žasla. Ale zápočet jsem úspěšně získala. A že by ke splašení koně stačilo něco jednoduššího? To sice ano, ale v tom by přece nebyl žádný čarodějnický um!

Čarodějnictví je vůbec podivnou směsicí poznatků leckdy až vědeckých, pověr a předsudků i mýtů a rituálů, které leckdy koření jak v hloubi naší historie, tak naší psýché. Z těch do dnešních časů dochovaných a i v medicíně hojně užívaných praktik jsou nejznámější nejrůznější odvary a výluhy bylinkové. Řebříček na pocení, třezalka proti depresím, kopřiva na čištění krve, meduňka na uklidnění... Bylinek je zkrátka nepřeberné množství a jejich účinky jsou pestré.

A protože přinejmenším kousek čarodějky je v každé ženě, a tak by se každá z nás měla aspoň trošku vyznat v bylinkách, připravila jsem si pro vás specifickou víkendovou soutěž - do článků (nikoliv novinek) celého minulého týdne budu v průběhu víkendu umísťovat lidové názvy bylinek (vždy ve formě soutěžní úkol - název bylinky) a vaším úkolem bude napsat mi sem (klikni) české botanické názvy těchto bylinek. Názvy bylinek se začnou objevovat od pátku 12:00 a poslední se objeví nejpozději v neděli ve 20:00. Název každé bylinky vydrží v článku nejméně šest hodin, spíše déle, poté může zmizet. Bylinek bude kolem deseti. Do odpovědního okýnka je napište všechny najednou! Soutěžit můžete do pondělí do 8:00, v průběhu dne se pak dozvíte jméno vítězky.

Vítězka získá Bioaktivní Multikomplex od firmy Pharma Nord Denmark.

Tak hodně úspěchů, milé čarodějky!

   
05.10.2006 - Dům a byt - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Hysteria [*]

  Já jsem z Velkých Losin,nechvalně známých čarodějnickými procesy,tak snad se zadaří?

  superkarma: 0 05.10.2006, 13:49:23
 2. avatar
  [2] Láska [*]

  Čárymáry fuk

  superkarma: 0 05.10.2006, 13:45:22
 3. avatar
  [1] Mickey Mouse [*]

  Ještě, že nechceš rovnou čarodějný amulet podle receptu! Nebo vlastnoručně uvařené lektvary!

  superkarma: 0 05.10.2006, 13:39:36

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme