Bulvár

Přibyl nám do třídy jeden blbeček z učňáku

 

Když se řekne škola, mám smíšené pocity....
Zažila jsem příjemné chvíle, ale i něco, nad čím mi zůstal rozum stát. Začalo to tím, že jsem se nedostala na střední školu, a tak jsem šla na střední odborné učiliště s tím, že nám slíbili otevření nástavby na maturitu.

Ve druháku nám ale oznámili, že nám nástavbu neotevřou. Nic jsem si z toho nedělala, protože jsem měla samé jedničky a myslela jsem si, že se snadno potom dostanu na jinou školu. Tak se také stalo, ale to jsem ještě nevěděla, co mě čeká.

První den ve škole na mě spolužáci koukali jako na nějakého vetřelce, ale to by se dalo pochopit. Myslela jsem, že to časem přejde, jaké ale bylo rozčarování, když přišla naše třídní paní učitelka a přivítala mě slovy: "Přibyl nám do třídy jeden blbeček z učňáku."

To jsem nestíhala zírat. Na to si začali povídat, co prožili o prázdninách a že jezdili do Prahy na muzikály. "Byla jsi také na nějakém muzikálu?" zeptala se učitelka.

Když jsem řekla, že ne, začala se mi smát celá třída. Druhý den už jsem seděla v první lavici sama a kolem mě bylo v lavicích také prázdno. Učitelka se mě zeptala, jestli už umím všechno z literatury a sociologie a začala mě zkoušet schválně z toho, co jsem neuměla.

Jiní učitelé byli hodní, snažili se mi pomáhat, ale tato učitelka mi dávala jasně najevo, že mě v té třídě nechce. Měla hlášky typu: "Když to neumíš, ty maloměšťačko, tak si sem neměla lézt" a podobně mě shazovala před spolužáky, kteří z toho byli nadšeni.

Po měsíci jsem to vzdala a jen lituji toho, proč jsem si to nenahrála a nepustila ředitelce. Jenomže mě nenapadlo, že se také můžu hájit.

Budu se snažit, aby moje děti nic takového nezažily.
Anista


 

Ufff, tedy nestačím ani zírat...  Zkrátka – někteří učitelé mají pocit, že jsou Bohem a mohou si k dětem dovolit vše. Já jen věřím, že takovýchto učitelů je minimum...

Nebo snad i vy máte podobnou zkušenost???

 

Napište mi! Mail redakce@zena-in.cz je tu pro vás.

   
31.08.2005 - Společnost - autor: Čtenářský příběh

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [58] Sasa [*]

  Jídelna byl jen příklad....A u nás fakt vaří dobře, ten čaj je tak 1x za týden a ten fakt nepiju. Jinak sirup, džus a to se střídá.
  No asi to nemá cenu. Ale opravdu kantorů, kteří si na někoho tzv. zasednou je dost málo. U nás je přes 80lidí a ta jedna, co to tak dělala a byla děsná je od letoška pryč. myslíš, že to tak rodiče nechají?
  Kolega přebral třídu po jiném, co odešel na lepší. Ty děcka byly děsný. Nějaký omluvenky ani náhodou. Po měsíci přišla dlegace rodičů s tím, že chtějí vyměnit třídního, že si na ně zasedl a podobně. Když teda mělo dojít ke konfrontaci z očí do očí, s tím, že to rodiče upřesní, co po nich chce tak strašného, přišly dvě maminky a dost byly překvapené chováním svých synů. Ony chudery fakt netušily, že synci do školy nechodí, omluvenku si napíšou samy, třídní to nepočítá a je zameteno. No a ten můj kolega to po nich najednou chtěl....děs!
  No a ještě po nich chtěl, aby se naučili....děs a hrůza, ty jejich děti toho mají tolik, že to nemůžou stíhat.
  No nakonec je odvedl k maturitě a docela to šlo...i když do ideálu to mělo daleko, ale to nikdo nečekal.
  Asi jsem fakt blbá spravedlivá učitelka! Se polepším....slibuju!

  superkarma: 0 31.08.2005, 18:50:44
 2. avatar
  [57] jiti [*]

  a....: Jéé tvoje dcerka se máá, mě naši nutili chodit na ty žblajdy do jídelny a od tý doby jsem vegetarián.

  superkarma: 0 31.08.2005, 18:45:52
 3. avatar
  [56] Odemětobě [*]

  vikina007: Automatickou pistolí Zastřelený Ušák Naši školu tot naštěstí nepostihlo.

  superkarma: 0 31.08.2005, 16:58:11
 4. [53] tanecnice [*]

  To je hrozny, ta ucitelka mluvila jako zednik.Je mi lito;ze ti to pokazili vzdelani.Husa jedna

  superkarma: 0 31.08.2005, 16:36:02
 5. [52] Kikoska [*]

  Jo a taky bylo dobrý páteční rizoto, v kterym se dala najít všechna jídla, která přes týden byla...

  superkarma: 0 31.08.2005, 16:21:18
 6. avatar
  [49] Amálie [*]

  ad jídelny: my jsme hysterky, požadující dojedení porce do posledního sousta trestali.. stříleli jsme po nich rejží... pěkně na konec vidličky, do druhého klepnout a už to letělo Asi jsme byli dárečkové, ale jejich kecy a ječení, jak na to jídlo naši dřou, když nám to nechutnalo, nás pekelně štvaly! Joo, to když měl službu Šnekin (fyzikář), to bylo něco! Seděl s náma u stolu a pohyb těles nám vysvětloval na knedlících rozendaných po stole Milovali jsme ho a nikdo u něj nikdy nepropadl a čtyřka byla snad jen jedna! Taky vždycky dostal kopr od hysterek, že nám nejde příkladem, ale on byl božsky nad věcí.

  superkarma: 0 31.08.2005, 16:13:43
 7. avatar
  [48] Odemětobě [*]

  Nyotaimori: Prosím tě,UHO je univerzální hnědá omáčka?Já jen,jestli moji potomci mluví o stejné lahůdce.Dnes jsem jim se škodolibou radostí koupila stravenky do školní jídelny,končí čas prázdninových smažáků,steaků a hranolek.Vzhůru za UHO!

  superkarma: 0 31.08.2005, 15:53:04
 8. avatar
  [47] Odemětobě [*]

  Sasa: jídlem se netrap,to je problém těch děcek a financí jejich rodičů.Stačí přece,aby na tř.schůzce třídní řekli,že děti vyhazují nesnědené obědy,protože se nechají strhnout nějakým spolužákem,tak ať si to vyřeší doma.Přece se tím ty nebudeš trápit.Jinak já jsem utekla po 3 letech z SOU,protože mi šíleně vadila buzerace učitelů ze strany vedení a vytváření rozbrojů mezi učiteli a mistry.Po mně tam začali učni ze zvl.škol,drogy,záškoláctví,tak jsem ráda,že jsem včas unikla.Rodiče bohužel nejsou soudní,žádný si nechce připustit,že chyba je na straně jejich potomka.Ale jednou se to těm rodičům vrátí i s úroky.To jak s těmi božími mlýny.

  superkarma: 0 31.08.2005, 15:47:17
 9. avatar
  [45] Amálie [*]

  Co to bylo proboha za krávu??? A to s tim tvý rodiče nic neudělali?

  Připománá mi to učitelku mýho brášky - hyperaktivní dyslektik, šikovnej a po dobrým se učil dobře. Jenže tahle kráva si na něj zasedla, protože ho prostě nezvládla (když učil někdo jiný, bylo s bráchou vše OK!). Moje mamina pak chodila s brekem domu, že jí tahle kravka doporučuje zvláštní školu a jak si vůbec mohla dovolit dát ho do "normální" školy! Nakonec to máti vydržela do konce roku a od září dala bráchu do jiné školy, kde se normálně sžil s kolektivem a neměl větší problémy. Dokonce tam mamce doporučili zkoušení dyslektiků v kabinetě, aby je nestresovalo prostředí před tabulí!!! Jo, učit asi může každej, ale dobře učit může jen ten, kdo to dělá rád.

  superkarma: 0 31.08.2005, 15:32:30
 10. avatar
  [44] Eva_CZ [*]

  Jupíí: ted si to schytas!

  Sasa: proc je resis? Neches? Nezer.

  superkarma: 0 31.08.2005, 14:54:45

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [43] Jupíí [*]

  hahaa to je produkt současného sociálně demokratického školství s Buzkovou v čele. Jedna šance v devítce. Ze školství už utekli téměř všichni pedagogové a zůstali jen ti co se neumí uživit jinak. . Je to vyjímka narazit na pořádného kantora.

  superkarma: 0 31.08.2005, 13:59:00
 2. [41] a.... [*]

  Sasa: moje dcera do jídelny nechodí, říká že je to tam hnusný...
  to jsou věci který prostě neřeším, tak si holt něco už od svých 12 let uklohňá sama když přijde domů...
  co se týče školy já řeším jen věci podstatné, tj. známky a poznámky, jinak bych už dávno musela být v psychiatrické léčebně.
  Že jsou dnes děti daleko větší spratkové než dřív, tak s tím souhlasím, proto taky ohledně kázně a známek jsem na straně učitelů a dceři říkám, že si za to může sama a stěžovat si nechodím.Nicméně je na učitelích, aby si zjednali respekt-mě např. volal tělocvikář, ať dceři domluvím, že ho neposlouchá- to mě přijde jako projev naprosté profesionální neschopnost(nicméně jsem jí domluvila)

  superkarma: 0 31.08.2005, 13:57:04
 3. [40] Kikoska [*]

  No, ono popravdě - já když vidím ty dnešní parchanty, co si dovolí, tak bych učit nechtěla ani za nic... Kamarádky maminka učí v Černošicích a když jsem slyšela, co provádí rodiče, když dítě dostane pětku, to aby se učitel pomalu bál klasifikovat... No, holt peníze hýbou světem...

  superkarma: 0 31.08.2005, 13:52:48
 4. [39] Sasa [*]

  Ale já tu nepsala, že nesnáším děti, s mou specializací se uživím i mimo a taky jsem to dělala. Já jen jako příklad..třeba ta jídelna. Tobě by fakt nevadilo, že ofrňují nos nad něčím, co normálně doma jí a pak si stěžují? To má dohru....oni pak rodiče nadávají na jídelnu...do té doby, než si přinesou první oběd v kastrůlku za nemocné dítě.
  Ona se doba malinko změnila, děti si opravdu dovolí mnohem víc..já říct doma, že si na mne učitelka zasedla, že jsem to uměla a ona mi dala známku nspravedlivě, tak mě asi napřed naši přezkouší a pak to budou řešit. Ale dnes se posílá hned inspekce...

  superkarma: 0 31.08.2005, 13:43:34
 5. avatar
  [37] gerda [*]

  a....: tady bych se Saši trochu zastala. Je opravdu rozdíl mezi dětmi z doby před X lety a dnešními. Rozhodně bych si ve škole nedovolila to, co si dovolují děti dnes. Tehdy byl ještě strach ze snížené známky z chování nebo ředitelské důtky. Dnes aby se spíš kantor bál, že mu přijde celá rodina nabančit za to, že si dovolil kritizovat jejich dítě. Být učitelkou - na to bych opravdu nervy neměla. Možná je to i tím, že je hodně málo mužských v tomto oboru, ženy jsou přetížené, protože mají doma druhou směnu. Chybí pak autorita.

  superkarma: 0 31.08.2005, 13:39:25
 6. [35] a.... [*]

  Harantka: naprostý souhlas
  já jen nechápu proč se pedagogickou prací zabývá člověk, který nesnáší děti snad si může najít i jinou profesi

  superkarma: 0 31.08.2005, 13:30:08
 7. [32] a.... [*]

  Sasa: já je do jednoho pytle určitě neházím(už jsem psala, že někteří to berou jako poslání), kromě toho jsem to rok po škole dělala, neb jsem to vysudovala(dávno tomu)učila jsem též na gymplu-musím jen říct, že žáci mi absolutně nevadili, vadili mi mý kolegové , tak jsem šla o dům dál...
  že ti vadí tohle chování v jídelně to absoluně nechápu, to by mě nechalo zcela chladnou- další příklad toho, že si s vámi opravdu nerozumím

  superkarma: 0 31.08.2005, 13:13:35
 8. [31] a.... [*]

  rozina: ještě než začala dcera chodit do školy, tak jsem si myslela, že ty pšerné zvěsti o některých učitelích jidi přeháněj, že si to trochu přibarvujou-teď si myslím,že se vyjad¨řovali ještě dost šetrně
  k výrazům paní učitelky- mý dceři v jejích 12 letech řekla, že vypadá jako děvka(no měla nějaký výraznější náušnice-to byl asi ten důvod..)

  superkarma: 0 31.08.2005, 13:08:11
 9. [30] Sasa [*]

  Hmmm, hezký.Abych sem přestala chodit, když jsem ta zrůda, ne?
  Docela by bylo prima, kdyby někdo zvás měl tu možnost bud se mnou strávit jeden celý den ve škole se vším všudy a nebo se změnit na mušku zlatou, aby viděl, jyk ti chudáčkové tady trpí a hlavně jak jsou "zlatí" a pak doma vykládají něco jinýho...

  Jinak je to povolání jako každé, někde jsou lidi dobří, jinde stojí za prd...a nikdoje neháže do jednoho pytle, že? A nejlépe do toho s těma blbýma...

  Máte je vidět třeba v jídelně. Já sama jsem mlsná huba a nejím vše, ale co dělají ty dětičky. A to přímo vidíte, že by jedli, ale ten, co je postavený v jejich očích víš řekne, že je to fůůůůůůůůj a oni to už teda taky nejí, aby neklesli, no a pak doma řeknou, že to bylo fůůůůj.

  Učím na gymplu! Jen pro doplnění

  superkarma: 0 31.08.2005, 13:06:57
 10. avatar
  [29] gerda [*]

  david.lister:já zas vzpomínám na učitele SŠ, který to měl naprosto jasné: na jedničku umí Pánbůh, na dvojku Já, trojku dostane nejlepší žák ze třídy a zbytek známek ti ostatní. Naštěstí se toho striktně nedržel

  superkarma: 0 31.08.2005, 12:47:15
 11. [27] rozina [*]

  pROSÍM, VYHLAŠTE TOTO TÉMA A UVIDÍTE KOLIK NEGATIVNÍCH ZKUŠENOSTÍ DĚTI A JEJICH RODIČE S UČITEKAMI MAJÍ... !!!

  superkarma: 0 31.08.2005, 12:32:49
 12. [26] rozina [*]

  NIONETKO, nebuď naivní- takových uutelek je dobře poloviny !!! JO
  jAK ZTRAPŇUJÍ TA DĚCKA SI NEDOVEDE NIKDO PŘEDSTAVIT. mOJÍ DCERCE VŽDY KDYŽ ŠLA K TABULI UČITEL ŘÍKAL: POJď TY hUSO, STEJNĚ NIC NEUMÍŠ, a ona se doma dřela a po tomhle nemohla vyslovit ani A. Ale když se ozvete NIKDO vám to věřit NEBUDE !!!

  superkarma: 0 31.08.2005, 12:31:40
 13. avatar
  [25] Eva_CZ [*]

  Nyotaimori:

  superkarma: 0 31.08.2005, 12:27:08
 14. avatar
  [23] Eva_CZ [*]

  No - tak vidim, ze je to tam furt stejny.

  superkarma: 0 31.08.2005, 12:04:22
 15. avatar
  [22] Kelly [*]

  louže: mám pocit, že by přidusit potřebovala ta učitelka ...
  Dnes mi dcera řekla, že děvčata, co dnes dělala opravné zkoušky, to také neměly jednoduché. Prý, když něco řekly špatně, tak se jim všechny 3 učitelky vysmály, síla co? A to jsou přitom učitelky jen o něco málo starší, než ta děvčata. Asi nějaký zvláštní způsob získávání autority.

  superkarma: 0 31.08.2005, 11:51:43
 16. [21] louže [*]

  To můj synek zase zažil paní učitelku, která si vzorně pročetla všechny papíry o svých žáčcích a když mu něco nešlo v první třídě, tak mu soucitně oznámila, ať si z toho nic nedělá, že to se těm co byli při porodu přidušení stává!!! Jinak byla zlatá, ale prostě jí to nějak nedošlo.

  superkarma: 0 31.08.2005, 11:40:06
 17. [20] mamoutek [*]

  a....: tak to je síla, to je mi líto, snad to bude dobrý, držím palce

  superkarma: 0 31.08.2005, 11:29:45
 18. [19] a.... [*]

  mamoutek: nevím odkud jsi, na malých městech to možná ještě jde, my jsme na pražském sídlišti a už mi došla trpělivost, takže od zítřka zkoušíme jinou školu, jestli to třeba nebude lepší
  jo a známky ve třídě v té již bývalé škole se pohybují na opačném konci stupnice hodnocení-což není vizika dementních žáků, ale neschopného učitele(když je to v masovém měřítku)

  superkarma: 0 31.08.2005, 11:26:36
 19. [18] mamoutek [*]

  Harantka: tak to je taky fakt, holka měla taky jednoho takovýho angličtináře, snad přeučenýho z ruštiny, taky si ze začátku užívala, ale pak jim ho vyměnili

  superkarma: 0 31.08.2005, 11:23:49
 20. [17] mamoutek [*]

  a....: naše děti měli na základkách vždycky super učitele, i na gymplu, nikdy o nikom špatně nemluvili..., to je škoda, i jak má kluk teď přítelkyni, tak její holčička absolvovala právě první třídu a všechny děti měli ve třídě jedničku, možná dvě, tři .. dvojku, tak jsem myslela..., ale už moje maminka říkávala : "Haničko, myslet, znamená hovno vědět!", tak asi tak

  superkarma: 0 31.08.2005, 11:19:29
 21. avatar
  [16] Meander [*]

  vikina007: To ne, ale máloky se sejdou

  superkarma: 0 31.08.2005, 11:15:43
 22. [14] a.... [*]

  mamoutek: to se hluboce mýlíš, zůstali tam ty neschopný, který si nedokázali najít lepší flek...předem se omlouvám těm několika málo, kteří to fakt berou jako poslání

  superkarma: 0 31.08.2005, 11:14:17
 23. [12] mamoutek [*]

  Brennesl: já myslela, že už ve školství zůstali pouze pedagogové, kteří to dělají s láskou

  superkarma: 0 31.08.2005, 11:09:34
 24. [9] mamoutek [*]

  Harantka: ale prázdniny už měl pokažený, co?

  superkarma: 0 31.08.2005, 11:03:32
 25. [8] mamoutek [*]

  vikina007: tak to je taky dobrý, člověk se nestačí divit

  superkarma: 0 31.08.2005, 11:02:12
 26. avatar
  [6] Lilinka [*]

  Je tohle vůbec možné????

  superkarma: 0 31.08.2005, 10:46:23
 27. avatar
  [5] Meander [*]

  Jaký je rozdíl mezi učitelem a pedofilem? Pedofil má děti rád.

  superkarma: 0 31.08.2005, 10:46:23
 28. avatar
  [3] Ryta [*]

  Tak naštěstí nic podobného jsem nezažila a jsem moc rád pááč bych to asi nevydržela ani ten měsíc

  superkarma: 0 31.08.2005, 10:44:09
 29. avatar
  [2] gerda [*]

  tak to je opravdu hrůza. Jak něco takového může učit...

  superkarma: 0 31.08.2005, 10:43:27
 30. avatar
  [1] bookcase [*]

  To snad ne, co to bylo za zrůdu, ta úča, nemám slov.

  superkarma: 0 31.08.2005, 10:39:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme