Domácnost

Příběh ze života: Lžíce

Našeho Mikyho máme 5 let. Je to trochu přerostlý yorkšír, spíše silki teriér. Je moc milý. Miluje konzervy Ceasar a na  jejich vyklopení do misky používám speciální nerezovou lžíci, na kterou jsme z lásky k němu vyryli jméno Miky...

Přítel se rozhodl pozvat na večeři svého nadřízeného i s paní. Jelikož v Itálii nejsou běžné guláše, rozhodla jsem se jeden z nich připravit na tuto návštěvu. Vydařil se, voněl po celém bytě, že se i náš Mikáček olizoval. Samozřejmě dostal kousek masíčka, ještě před dochucením feferonkami.

trhsdh

Večer přišel šéf i s paní. Vypadala velice nóbl, rozhlížela se po bytě, pochválila Mikyho. Byla jsem trochu nervózní,  a tak jsem na poslední chvíli připravila lžíce a dala je na ubrousky. Ještě chléb a pivo!

Usedli jsme, popřáli si dobrou chuť, zvedli lžíce a v té chvíli by se ve mně krve nedořezal, vytřeštila jsem oči a podívala se na přítele. Oba jsme uviděli první sousto guláše u paní Chiary na lžíci s vyrytým názvem Miky. Já v tom zmatku s prostíráním omylem přibrala lžíci našeho psa!

V tom okamžiku se Miky postavil k židli od paní a začal nazlobeně štěkat. Nevím, zda poznal svou lžíci, nebo jej něco namíchlo! Musela jsem jej, než dojíme, uzavřít do kuchyně. Rovněž jsem nemohla paní vytrhnout lžíci z ruky. A tak, když jsme dojedli můj vyhlášený gulášek, ve dřezu se sešly 3 lžíce bez monogramu a jedna „s“.

Oba guláš moc chválili, příjemně jsme si povykládali, a když se za návštěvou zavřely dveře, začali jsme se s přítelem hurónsky smát. Až nám tekly slzy. Kdyby ta nebohá paní věděla, že k jídlu použila lžíci našeho miláčka, asi by byl přítel propuštěn.

Takto vše dobře dopadlo, my se ještě dva dny řehtali, do toho štěkal Miky, možná, že také přišel na to, co se stalo... On své věci jen nerad půjčuje.

sfgsag

P.S.: Další fota jsou od kočičích mazlíčků Flekušky a Čerta. Ti se s Mikym rychle skamarádily.


Jak jste si určitě všimly, mazlíčkové pondělní téma dne se mimořádně vydařilo. Došly nám desítky vašich příběhů a krásných fotek. Celou řadu z nich jsme vydali už včera, další várku se budeme snažit zveřejnit v průběhu dnešního dne.

Více se dozvíte TADY.

   
15.09.2009 - Zvířátka - autor: Lalica

Komentáře:

 1. avatar
  [3] lalica [*]

  pro Radek Kříž: Lžíce slouží k tomu, aby se Mikyho konzerva dostala do jeho misky.Proto jí má označenou .Nemáte lepší foto,abych se podívala na toho, kdo nepochopil trošku nadsázky!??Sml80

  superkarma: 0 15.09.2009, 12:35:48
 2. avatar
  [2] Radek Kříž [*]

  Váš pes žere lžící? Nemáte video.. rád bych se podíval Sml52

  superkarma: 0 15.09.2009, 09:17:26
 3. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  Sml30Sml30Sml30 Sml67

  superkarma: 0 15.09.2009, 09:10:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme