Jak asi dopadla malá koťata, která zanechal bezcitný člověk svému osudu? V krabici, někde v lese. Jedno mělo štěstí a dostalo se ke své současné paničce, čtenářce Onohlo, která nám píše vyprávění svého sirotka kočičky Sáry.

Krásný den, jmenuji se Sára a povím vám svůj příběh. Bylo mi pár týdnů. Sála jsem mlíčko od maminky a maminka mě umývala. Já u toho pěkně vrněla a říkala jsem si, jak je krásně na světě. Sem tam se mi pokusil dostat k mému cecíku jeden z mých sourozenců, ale já sem ho nenechala. „Běž ke svému!“ Odehnala jsem ho. Vždyť ten můj byl ten nejlepší a krásně voněl slaďoučkým mlíčkem.

V tom k nám přišel ten ošklivý člověk. Nejdříve vzal mého brášku a dal ho do veliké krabice. Maminka na něj začala prskat a syčet, ale neodradilo ho to. Postupně bral dalšího a dalšího sourozence a pak vzal i mě. Mňoukala jsem, co jsem mohla. „Mamí, mamí já chci být s tebou.“ Nic nepomohlo.

Krabici s námi položil do auta. Jedeme. Z toho houpání se mi chce spinkat a tak usínám. Probudím se až zimou. Nemám ponětí, kde to jsem. Mňoukám a volám maminku, mám totiž už zase hlad. Máma ale nepřichází, začínám se bát a tulím se k bráškovi. Druhý den se nám podařilo krabici převrátit a všichni vylézáme. Koukám se po okolí, co bych mohla sníst. Jé tady leží kousek rohlíku a tady kousek sýra. Mňam, to je ale bašta. Nějaké jídlo tu bylo. Po týdnu, ale už zmizelo a opět máme hlad.

Pozor, volá bráška, něco se děje. Všichni se schovali, až na mě. Kousek ode mě zastavilo auto. Z auta vystoupila nějaká paní, a něco tady asi hledá. Možná má něco k jídlu. Jdu za ní. „Jé čiči“ volá na mě. Mám strach, ale co když má jídlo? Opět volá „čiči, čiči“. Odhodlám se, jdu opatrně za ní. Paní mě pohladila, jé to se mi líbí. Bere mě do auta a nepřestává mě hladit. Chce se mi vrnět, jako u maminky a říkám si, jak je krásně na světě. Právě teď ležím u mé paničky v klíně a ona Vám píše to, co se mi přihodilo.

Jsem ráda, že jsme spolu.

sára

Sára a moje panička Onohlo

Milá Sáro a Onohlo, děkuji za moc pěkný příběh, který pro vás dvě skončil šťastně. Ostatní kočičí sourozence potkal asi smutný osud

Text nebyl redakčně upraven

Máte v zásobě také nějaký příběh zvířecího sirotka, milé ženy-in? Podělte se s námi o něj. Pošlete nám fotku svého svěřence.

Na vaše příspěvky se těšíme na adrese:redakce@zena-in.cz

Reklama