Kdo chce moc, nemá nic. I tak by se dala nazvat životní pouť Mirka, šestapadesátiletého muže, který i přes množství žen, dětí a milenek zůstal nakonec sám.

Příběh Mirka

Životní příběh Mirka má bohužel tragický konec, může si však za to z velké části on sám.

proutník

Mirek byl chlap, který byl hodně na ženské. Slušně řečeno, byl to vyhlášený proutník. První dítě zplodil už v osmnácti letech a také se s onou dotyčnou hned oženil. Manželství však nevydrželo ani rok. Mirek své ženě zahýbal už v těhotenství a nezlepšilo se to ani po narození jeho prvního dítěte, dcery.
Od té doby byl ženatý ještě třikrát a do toho měl bezpočet milenek, ne vždy bez následků. Pracoval jako závozník, po revoluci chvíli podnikal, ale zkrachoval a následně zůstal bez práce. Dluhy z podnikání, ale také z alimentů, ho dovedly až do kriminálu.
Ani po návratu si nedal pokoj a lepil se většinou na osamělé ženy, které ještě dokázal okouzlit, protože to byl pohledný chlap.

Jenže ono i takové okouzlení brzy ustane, když má chlap hluboko do kapsy a navíc mu také přibývají roky.
Přibývaly i Mirkovi. S ženami už to nešlo jak zamlada, navíc se přidaly zdravotní problémy. Mirek si najednou uvědomil, že celý život doslova pro…. A co z toho? Děti se k němu nehlásí, protože ani on se k nim dříve nehlásil, ženy už na něj kašlou, protože která si na krk uváže chlapa, který je na ženské, navíc bez práce a ještě se zdravotními problémy k tomu.
Mirek začal pít a nakonec skončil na ulici.

Tento příběh má bohužel i smutnou dohru.
Když Mirka našli na ulici před týdnem mrtvého, nebyl nikdo, kdo by zaplatil jeho zpopelnění, kdo by převzal urnu. Skončil bezejmenně na rozptylové louce.
Jeho srdce dotlouklo. Srdce, které patřilo tolika ženám, ale určitě by bylo lepší, kdyby patřilo jen jedné jediné.

Přečtěte si také:

Reklama