Možná si pamatujete na jednoho Silvestra, kdy přes noc uhodil tuhý mráz a napadl sníh. Tak přesně tu dobu se s malými dětmi vracela domů čtenářka Jindriska8. Všude byly zamrzlé zámky, děti drkotaly zuby a plakaly zimou. Jak se nakonec dostala se s dětmi do domu, se dočtete v jejím příspěvku.

Krásný den, posílám vám příběh o zamrzlém zámku u vrat a dveří u domu.Tato nemilá příhoda se mně stala před mnoha lety, když byly děti malé, synovi bylo šest a dceři dva roky. Šli jsme s manželem a dětma ke známým na silvestrovskou oslavu, děti jsme brali s sebou, protože nám je neměl kdo hlídat. Oni taky měli dvě děti a počítali jsme, že tam všichni přespíme do rána. Hodně pršelo a bylo poměrně teplo, na zimu to vůbec nevypadalo, možná si na to někteří z vás budou pamatovat. Dobře jsme se bavili a těšili se na půlnoční přípitek. Jak se blížila půlnoc, začalo venku silně přituhovat a hodně chumelit.

Na Nový rok ráno jsem se probudila, sněhu napadlo po kolena, bylo minus 18°C .Manžela se mně nepodařilo probudit, tak jsem se rozhodla, že ho tam nechám dospat a s dětma se vydám domů sama. A to jsem neměla dělat. Cesta v tom mrazu byla pro děti utrpení a celou cestu plakaly. Konečně jsme dorazili k vratům a zkouším odemykat, ale jak na silvestra lilo a večer prudce mrzlo, tak byl zamrzlý zámek. Rozhodla jsem se, že obejdu sousedy a půjdu domů s dětma zahradou, ještě jsme musely přelézt plot a přes zahradu jsme se dostali na dvorek k domovním dveřím.

Děti už byly promrzlé a těšily se domů do postýlek. Zámek u dveří jsem taky neotevřela a moje poslední naděje byla, že domů vlezu sklepním oknem, které má 40x40cm a je asi 1,5 metru nad zemí, tak se dostanu do chodby a děti oknem z verandy už domů dostanu. Ale někdy se stává, že dveře z chodby do sklepa zamykáme a nazpátek ze sklepa, bych se už k dětem nedostala, protože tam je výška 2 metry. Byla ve mně malá dušička, ale zamknuto nebylo, děti jsem dostala domů, uložila je do postele a hned usnuly.

Manžel přišel až po poledni a neměl klíče, tak musel zabouchat na okno z ulice. Byla jsem naštvaná, klíče jsem mu nepodala a musel se domů taky dostat přes zahradu. Dveře jsem mu už otevřela, jak jsem zatopila, tak zámky polevily a sklepním oknem, by se se svojí postavou neprotáhnul.

Vše dobře dopadlo,děti neonemocněly, ale zažít bych to už nechtěla.

Jindriska8

Asi bych na vašem místě byla taky naštvaná. On si vyspával opičku a vy jste se pasírovala okénkem 40x40 cm. Ještěže jste byla tak drobná.

Co vy na to, milé ženy-in? Také koukáte, jaké příhody dokáže napsat sám život? Zabouchnuté dveře a takřka nadlidské výkony, kterých jsme schopny dosáhnout, abychom se dostaly do domu (nebo z domu)

Máte také nějakou příhodu? Napište nám ji. Jsem zvědavá, co nového přinese další příběh.

redakce@zena-in.cz

 

Reklama