Bulvár

Příběh Nera

O svém psovi jsem vám už psala, ale příběh o tom, jak jsem k němu přišla, ještě ne. Před dvěma lety ho donesla dcera a tvrdila, že ho našla. Všechno ale bylo úplně jinak.

Jsme zvířecí rodina, domácností prošli křečci, morčata, želva, andulky, myši, potkani, rybičky, kočky… ale psa jsem nechtěla. Měla jsem 15 let dalmatina, který zemřel v roce 2000, a proto vím, že péče o psa je tak náročná, že jsem si ji šetřila až na důchod. Dcera měla doma zvěřinec, stejně se o něj moc nestarala, donutit ji každou sobotu vyčistit klece byla bitva jako na válečném poli, a tak pes byl striktně zakázán. Prostě jsem při svém pracovním vytížení nevěděla, kdo by se o něj mohl starat.

Dcera brečela, škemrala, slibovala, že se o psa bude starat, ráno vstávat o hodinu dřív a venčit ho a tak dále. NEPOVOLILA JSEM!!! Pes prostě ne, vím, co je to za řeholi a oběť a také vím, že by zbyl na mě jako všechna ostatní zvířata. A tak nastalo ticho. Já blázen si myslela, že to dcera vzdala.

Přesně v den závěrečného vysvědčení před skoro dvěma lety mi volala, že se prochází Stromovkou a kde se vzalo, tu se vzalo zatoulané štěně. A že ho nese domů, je krásné a prý ho tam asi nechali bezdomovci. „Běda ti ho donést! Nech ho tam, nebo ho předej strážníkům, oni se o něj postarají,“ křičela jsem, ale když jsem přišla z práce, štěně a zářící dcera byly doma.   

f

To štěně bylo tak nádherné, milé a voňavé – dvouměsíční drátosrstý ohař, představte si to! …ale 15 let nesvobody. Ne, musí pryč. Zavolala jsem trojský útulek, nahlásila nález psa a oni slíbili, že si pro něj do hodiny přijedou. Když to uslyšela dcera, vzala psa a utekla s ním ke kamarádce. Útulek jsem musela odvolat. Dcera se vrátila až po slibu, že útulek volat nebudu. Nakonec jsme se domluvily, že si ho nechá přes prázdniny, dokud mu neseženeme novou rodinu. A bude se starat, venčit, vytírat loužičky, vařit mu jídlo, prostě všechno. A venčila, vytírala, vařila… a já stále méně věřila, že se ho někdy zbavím. Pro klid duše jsem po Stromovce vyvěsila cedulky o nálezu, obvolala útulky, jestli ho někdo neshání, ale nikdo se neozval. Psa jsme pojmenovali Nero a já se do něj proti své vůli zamilovala. Na konci prázdnin mi bylo jasné, že i kdyby si pro něj přijel sám prezident, už bych ho nikomu nedala.

.d

Na to čekala moje drahá dcerka. Jednou za mnou přišla a opatrně se ptala, zda mám už Nera ráda a jestli bych ho ještě chtěla dát pryč. Odpověděla jsem po pravdě a nestačila se divit. „Tak já ti řeknu, jak to s ním bylo,“ začala. A proto teď už vím, že ho nenašla ve Stromovce, ale koupila si ho za 500 korun přes inzerát na internetu. Šetřila na něj dva měsíce, nemohla se smířit s tím, že nebudeme mít psa.  A je to kříženec dalmatina a maďarského drátosrstého ohaře. Pohladila jsem tu milovnici zvířátek a odpustila jí.

 Od té doby mám Nera na krku. Vařím mu, vstávám o hodinu dřív a venčím ho, starám se o jeho zdraví… dcera s ním jde tak maximálně o víkendu, a to ještě jen odpoledne. Musí se přece ráno vyspat.

g

Nero je ale tak skvělý, poslušný a hravý, že ničeho nelituji. Ještě nikdy mě nenaštval, není s ním jediný problém. Jeho vlohy pro výcvik obdivují i profíci a nevěří, že neprošel speciálním výcvikem. Poslechne na slovo, přitom vůbec není bázlivý, umí spoustu kousků a povelů.  Prostě moje dvaatřicetikilové zlatíčko.

   
25.05.2010 - Blog redakce - autor: Simona Škodáková

Komentáře:

 1. [10] Simona Škodáková [*]

  evelyn — #6 Dalmatin byl ten předcházející pes, ale tenhle ho má napůl v sobě společně s tím ohařem. Zepředu to vidět není, ale má "neohařovsky" flekatý ocas a břicho. Tam už jde skoro do puntíků. Naštěstí má ale ryze ohaří povahu, takže je proti předešlému dalmatinovi(byl s rodokmenem) strašně hodný. Dalmatin byl ale daleko mazanější, možná i chytřejší. Vůbec se ale nedal cvičit a neposlouchal.

  No a s tím vyměknutím, to je fakt. Jsem svým způsobem strašný slaboch. Naštěstí už to ale funguje jenom v případě dcery.

  superkarma: 0 25.05.2010, 13:48:19
 2. avatar
  [9] vodfon, kolie [*]

  KrásnýSml59Sml59Sml59

  superkarma: 0 25.05.2010, 13:10:04
 3. avatar
  [8] DanaD [*]

  evelyn — #6 dalmatin byl ten predchazejici pes Sml22

  superkarma: 0 25.05.2010, 12:55:36
 4. avatar
  [7] Sonne [*]

  Krásnej kluk!! Sml29

  superkarma: 0 25.05.2010, 12:46:37
 5. avatar
  [6] evelyn [*]

  dalmatina tam nevidimSml2ale krasnej je

  1. na komentář reaguje DanaD — #8
  2. na komentář reaguje Simona Škodáková — #10
  superkarma: 0 25.05.2010, 11:59:57
 6. avatar
  [5] OlgaMarie [*]

  Mě to dojalo.Sml59

  superkarma: 0 25.05.2010, 11:53:13
 7. avatar
  [4] Odemětobě [*]

  jojo, my mamky vyměkneme u každého mláděte. U nás je to trošku jinak, psa jsem si dovezla já a dost často prosím své /nyní už jen/ víkendové návštěvníky, aby vzali mého psa a utahali ho. Zatím neprotestují.

  superkarma: 0 25.05.2010, 11:37:04
 8. [3] molinka [*]

  krásný příběh, ale mě to bylo jasný hned od začátku, že ho dcera nenašla, ale koupila Sml52

  superkarma: 0 25.05.2010, 11:30:50
 9. avatar
  [2] femme [*]

  paráda Sml67 jen bych přece jen donutila dceru plnit to, co slíbila Sml58 Sml22

  superkarma: 0 25.05.2010, 11:30:34
 10. avatar
  [1] átéčko [*]

  ten je nádherný!!!!Sml67

  superkarma: -1 25.05.2010, 11:20:40

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme