Paní Marta (45) žije s manželem a třemi dětmi v domku na okraji Prahy. Před rokem jí zemřela maminka a Marta si k sobě nastěhovala svého ovdovělého otce. Její tatínek je sice ještě poměrně čiperný sedmdesátník, ale vzhledem ke svému věku má už poměrně dost zdravotních neduhů. Zaměstnání, péče o rodinu a domácnost zabírají Martě téměř veškerý čas a jakákoli nemoc v rodině pro ni představuje opravdu velkou komplikaci.

Když Marta naposledy ulehla doma s chřipkou, jen těžko se ke svému životnímu rytmu znovu vracela a s únavou se vyrovnávala ještě dlouho po nemoci. „Zdánlivě banální onemocnění bylo pro celou naši rodinu opravdu velkou zátěží, doma nastal chaos a vzhledem k tomu, že jsem zůstala kvůli chřipce na nemocenské, tak jsme to pocítili i finančně,“ popisuje paní Marta. Letos už podobnou situaci zažít nechtěla, a tak se rozhodla nechat se spolu s manželem proti chřipce očkovat.

očkování

Marta pracuje v bance, kde přichází denně do kontaktu s mnoha lidmi, kteří v chřipkové sezoně, tedy v podzimních a zimních měsících, představují značné riziko nákazy chřipkou. Také její děti každou chvíli přinesou ze školy kdejakou virózu. A ani v MHD člověk před kýcháním a kašláním ostatních cestujících neuteče. Marta si zkrátka nemůže dovolit být nemocná. Nejen, že by musela zůstat doma v posteli, ale nakazit by mohla také své děti a otce.

Jelikož Martin otec má dlouhodobé problémy se srdcem, je pro něj chřipka vzhledem k jeho věku a nemocem nebezpečná, dokonce ho může ohrozit i na životě. Proto se i on nakonec nechal dcerou přesvědčit k očkování. Když navíc zjistil, že ve svém věku  má očkování proti chřipce zcela zdarma, protože mu jej plně hradí pojišťovna, už neváhal.

očkování

„V poslední době si čím dál víc uvědomuji, jak důležité je chránit sebe a svou rodinu. A pokud pro to můžu udělat jen to, že nechám sebe a své blízké každoročně naočkovat proti chřipce, není co řešit,“ dodává paní Marta.

Více na www.ockovaniprotichripce.cz

očkování

Reklama