Na www.zena-in.cz aktuálně probíráme problematiku zažívání malých dětí. Oslovili jsme redakční spolupracovnici, která má dvě děti a s mladší dcerou, které je nyní skoro rok, si problémy dost užila. Jaký je její příběh a zkušenost? Děkujeme jí za její vyznání.

Martina, 2 děti, Praha:

Děti mám dvě, kluka a holčičku. Plynatost, probrečené noci a neustálé zahřívání bříška mám bohužel za sebou jak s Tomášem, tak i s Lucinkou.

Ale popořadě. Tomášovi je dnes 16 let, takže jsem informace ohledně „boje s prdíky“ měla od paní doktorky, od lékárnic, kamarádek a maminky. Prvních 6 týdnů jsem neustále zahřívala Tomovo bříško nahřátou gumovou láhví – dnes to je termofor, já jsem pila bylinkové čaje na litry (fenykl atd.) a také jsem mu dávala kapičky Sab Simplex, které jsou slaďoučké, takže Tomáš je měl moc rád a s užíváním nebyl problém. Pak jsem přišla na to, že nejvíce se mu uleví, pokud si ho položím na nahé břicho. Takže jsem ležela já na zádech a škvrně na mém bříšku. Bříško se mu hezky prohřálo a Tomášek byl spokojený. Takhle jsem strávila velkou část prvních týdnů s vysněným miminkem. Kolem 3. měsíce se vše upravilo a já měla doma zlaté miminko.

ditěMoudré rady, které jsem dostávala, že na nadýmání trpí, protože je to kluk, je líný, takže tolik nekope a má líná střeva, jsem brala celkem s rezervou. Že to je nesmysl, tak v tom mne utvrdila Lucinka.

Lucka se narodila minulý rok, nyní je jí 9 měsíců. Už v porodnici jsem měla velký problém s kojením, takže jsem kojila cca 4 týdny plně a pak cca 3 týdny jsem kojila a dokrmovala náhradním mlékem – Nutrilonem. Takřka od té doby, co se Lucinka narodila, a že byla pěkná (3,98 kg a 53 cm), ječela jak kvíčala. To vytoužené miminko probrečelo den i noc. Má dieta nezabírala, pití čajů ani homeopatika, s ničím jsem neměla úspěch. Lucka stále plakala, kroutila se a ublinkávala. Jídlo co jídlo vyblinkala takřka polovinu toho, co do sebe předtím pracně dostala. Bylo to jedno z nejhorších období, které jsem zažila. Měla jsem doma malou princeznu, ale nebyla jsem schopná jí pomoci, aby byla spokojená. Lucie jen plakala, kroutila se a blinkala… cítila jsem se hrozně…

Po chvilkách jsem hledala rady na internetu, ale takřka všude bylo napsáno to samé… Pak paní doktorka nevydržela, doporučila mi přestat úplně kojit a Lucince jsem začala dávat pouze Nutrilon AR, který je nějak zahuštěný a pomáhá dětem, které hodně ublinkávají.

Na co si dejte pozor? Náš tip pro začátek použití speciálních mlék Hami Citlivé bříško
Při přechodu na speciální kojenecké mléko několik dní nebo až jeden týden vydržte. Trávicí systém miminka si na nové mléko chvíli zvyká a mléko nemusí zabrat ihned. Pokud vydržíte, úleva se dostaví. V případě přetrvávajících potíží se však poraďte se svým lékařem.
Doporučujeme: Raději nepoužívejte speciální mléko v kombinaci se standardním. Efekt na zlepšení problémů se tím výrazně snižuje.

Bylo to lepší, vyřešili jsme ublinkávání, ale stejně byla plačtivé dítě. Tohle hektické, uplakané, vyčerpávající a takřka nekonečné období trvalo až do pátého měsíce. Až když jsem Lucce začala dávat příkrmy, začalo se postupně vše zlepšovat. Pak jsem měla doma konečně, vytouženou, usměvavou a spokojenou princeznu… a rodina odpočatou a pohodovou maminku.

Všimla jsem si nyní v lékárně, že kromě Nutrilonu má i Hami speciální mléka na řešení zažívacích problémů (řada Citlivé bříško). Určitě bych je vyzkoušela. Nyní je ale dceři 9 měsíců a snad máme problémy vyřešené. Ze zkušenosti vím, že když dítě zrovna problém má, je dobré vyzkoušet vše, co by mohlo pomoci.

Redakční tip:

Nejlepší přítel citlivého bříška miminek

Ublinkávání, nadýmání, zácpy a koliky?
S mléky Hami Citlivé bříško už žádný problém!

Pokud nekojíte, vyzkoušejte!

Hami

Více najdete zde: http://www.klub-maminek.cz/citlive-brisko/

Kojení je nejpřirozenějším způsobem výživy kojenců. Kojenecká výživa by měla být používána na doporučení lékaře. Způsob použití a další info na obalech a webových stránkách výrobce. Potravina pro zvláštní výživu – potravina pro zvláštní lékařské účely.

Reklama