Ahoj Ženo-in,

jmenuji se Maja a chtěla bych ti povědět něco o sobě a webových stránkách, které jsem objevila. Ještě na škole jsem bývala hubená holka. Dneska jsem ale máma od dvou dětí a váha šla nahoru nejen díky těhotenstvím, ale také mému, ne zrovna příkladnému, stravování. Je to přeci „pohoda“ dát si po celém dni běhání kolem brečícího dítěte čokoládu, brambůrky nebo něco podobného. Časem jsem ale zjistila, že takhle by to dál nešlo! Váha byla neúprosná a kupovat si stále větší oblečení se mi rozhodně nechtělo.

zijzdrave

Jako správný neznalec, který dříve nemusel o své váze uvažovat, jsem se do všeho pouštěla po hlavě a samozřejmě špatně. Zkusila jsem například vynechat večerní jídlo. Po pár dnech bez večeře jsem ale „vyluxovala“ ledničku. Došlo mi, že tohle nebude ta správná cesta ke snížení váhy. Pohledala jsem proto na internetu, narazila na stránky Žijzdravě.cz a začetla se.

Postupně jsem se snažila upravit jídelníček a zkoušela nové recepty. Začala jsem se také řídit radami odborníků portálu - například o zásadách správného stravování nebo úpravě potravin. Ze začátku mi také hodně pomohly energetické tabulky potravin. Zajímavým čtením pro mě bylo i srovnání jednotlivých diet s komentářem odborníků.

Díky stránkám ŽijZdravě.cz jsem si také uvědomila, že bez pohybu se moje váha nesníží. Naučila jsem se proto zařazovat do svého života pravidelné delší procházky s dětmi. Povedlo se mi také vyhradit si čas pro sebe, kdy chodím běhat.

Přihlásila jsem se i do klubu Žij zdravě. Zde nejvíce využívám aplikaci Můj deníček, do které jsem si zvykla zapisovat vše, co jsem snědla a veškeré své aktivity. Mám pak přehled o tom, zda je můj energetický příjem a výdej alespoň částečně v rovnováze.

Přiznávám, že mám stále ještě velký kus cesty před sebou, ale daří se mi držet se svých drobných cílů. Každý měsíc dostávám váhu o kousek níž nebo ji alespoň udržuji na dosažené úrovni. S tím jsem v tuto chvíli spokojena a nadále čerpám inspiraci z webových stránek Žij zdravě. Jejich rovnici zdravého životního stylu už umím lépe než Pythagorovu větu. Zní: lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít.

 

Reklama