Děkujeme za příspěvek od čtenářky s nickem mio. Přečtěte si její vtipný příběh dámy Zlatavy.

Je pošmourné ráno. Zlatava zamyká dveře od bytu a s cigárem v koutku rtů sakruje. Nikoliv v duchu nebo tiše, ale pomocí své nevymáchané huby vyrábí sílu decibelů takovou, že to budí celé patro o počtu dalších 3 rodin, včetně sousedů v důchodovém věku, kteří by bez naslouchadla prošvihli i hromadnou evakuaci.

Sakruje, protože jako každý pracovní den nestíhá. Zaměstnání ji vysiluje jak časově, tak fyzicky, o tlaku na kůru mozkovou nemluvě. Ale živit se hold nějak musí (ano, slovo hold patří k jejím oblíbeným a nad pravopisem nepřemýšlí).

Při otevírání výtahových dveří dole v přízemí, srazí k zemi prvňáčka Řípu, který, tak trochu nelogicky, tiskne svou malou hlavičku v červené čepici s bambulou právě k těmto dveřím, při čekání na spolužáka Otýpku. "Ku.va - co tady překážíš, smrade jeden" vyšťěkne zle Zlatava a vůbec jí nedochází, jak lehce lze malému stvoření v červené čepici pokazit celý den.

Utíká na autobus. Poslední tah z ranní cigarety, odšprncnutí vajglu v neznámou dáli. Finální vyfouknutí kouře se jí povede přímo do útrob linky číslo 54. "Aby ses neudusil - brejlovče" - odpálkovává náhle se rozkašlajícího se studenta v lennonkách a sesunuje se na sedadlo. Zaujímá polohu, ve které mohou ostatní spolucestující rozeznat nejen barvu a střih jejích kalhotek, ale i mnohem více. (Ano, Zlatava je v jistém směru velice přírodní ženou).

Z kabelky vytahuje tlačenku a chleba a za mohutného mlaskání celou tuto mastnou dobrotu spráská. Svými dlouhými nehty s oprýskaným lakem pak zastane práci chybějícího párátka a celou akci zakončuje hrdelním zvukem, který zní podobně jako "Howgh!", za což si vyslouží obdiv a málem i potlesk od uhrovitých pubošů. Místo úklony se zařehtá jako zkouřená kobyla a s celou posádkou se pohrdavě loučí vztyčeným prostředníkem. Rychlým výskokem pak opouští vůz. Vyjma pubošů se všem znatelně uleví.

Je pošmourný večer.

Osamělá Zlatava ve svém bytě 1+1  vsrkává špagetu po špagetě do svých nevymáchaných, od kečupu zmazaných úst a přemýšlí, kde udělali soudruzi z NDR chybu, že ji, gazelu všech firemních večírků nakonec každej chlap kopne duperele.

Howgh. Vaše mio

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Koukám, že jste si dnešní téma vychutnala

Co vy na to, milé ženy-in? Neměla se Zlatava ještě opít do němoty? Napadá vás také příběh na dnešní téma, nebo znáte nějaký z reálného života? Stane se vám, že se občas zachováte jako Zlatava? Co podle vás dáma nedělá? Znáte nějakou pravou dámu, která má noblesní chování? Myslíte, že dámy a gentlemani už jsou dnes přežitkem?

Napište nám na dnešní téma redakce@zena-in.cz

 

Reklama