Rodina

Příběh čtenářky: Po operaci nemůžu otěhotnět


Přinášíme vám příběh čtenářky Elišky, která po operaci nemůže otěhotnět. Zkuste ji trochu povzbudit a případně jí i poradit! 

I já bych se zde chtěla svěřit se svým příběhem. Je to už tři čtvrtě roku, co jsem podstoupila operaci. Nejprve se mé problémy projevovaly bolestmi břicha vlevo od pupíku. Obvodní lékařka mě poslala na vyšetření do nemocnice, kde mi sloužící doktor velmi odměřeně řekl, že bolesti způsobuje špatná funkce střev.

Na můj tázavý výraz odvětil, že je to tím, že jsem dříve hodně sportovala a teď nedělám nic. Že prý si mám sednout na kolo a šlapat. Zdálo se mi to divné, ale nebyl důvod nevěřit. Ještě to odpoledne jsem sedla na kolo a šlapala. Ale po pár kilometrech mi bylo zle a musela jsem zastavit. Jsem paličák, takže jsem si řekla, že přece musím něco vydržet, a šlapala jsem dál.

Po návratu domů mi bylo strašně. Večer už jsem měla teplotu 39,8. Přítel mě hned vezl na pohotovost do jiné nemocnice, kde mi udělali vyšetření ultrazvukem a vzali krev. Na ultrazvuku nebylo nic vidět, ale v krvi jsem měla extrémně vysoké hodnoty zánětu. Po dohodě s lékařkou jsem strávila noc doma, ale slíbila jsem, že hned druhý den ráno se přijdu ukázat.

Přišla jsem. Nebo spíš přilezla. Bolesti břicha byly takové, že jsem se nemohla narovnat. Nechali mě už v nemocnici a následovala různá vyšetření, na kterých ale nebylo nic vidět. Jen ta krev byla stále horší. Po třech dnech v nemocnici, když jsem se zrovna sprchovala, jsem začala silně krvácet. Vyděsila jsem se. Tolik krve ze mě šlo.

Ještě ten den jsem podstoupila operaci, při které zjistili, že jsem měla ucpaný vejcovod. Čím a proč, na to mi nikdo nedokázal odpovědět. Na otázku, jestli je vše v pořádku a jestli budu mít v budoucnu děti, mi bylo řečeno, že je všechno o.k. a že děti mít budu.

Od té doby se cítím skvěle, nic mě nebolí. Ale co čert nechce! Došla mi antikoncepce. Šla jsem tedy na gynekologii. Lékař mě prohlédl, ale vyděsil mě. Četl zprávu z nemocnice a řekl mi, že při takovém zákroku se obvykle bere vejcovod, nebo že se problémy opakují. Poslal mě na ultrazvuk a prohlédl mě. Vše v pořádku. Přesto mi řekl, že s otěhotněním by mohl být problém. A i kdyby se to povedlo, nemáme vyhráno, může totiž jít o mimoděložní těhotenství.

Už od března se snažíme (teď už s manželem) o miminko, ale nedaří se. Vím, že je to teprve půl roku, ale po tom, co mi lékař naposledy řekl, není den, abych nemyslela na miminko. Doslova blbnu. Každý den prohlížím stránky „snažilek". Čtu jejich problémy a závidím těm, kterým už se otěhotnět podařilo.

Dokonce jsem přede dvěma dny brečela ze spaní. Vůbec nevím, co se mi zdálo, ale manžel mi řekl, že jsem brebentila něco o tom, že se bojím o naše mimi. Proboha! Jak na to mám přestat myslet? Miminko si strašně přejeme, ale já z toho blázním. Myslím na to ve dne a nejspíš i v podvědomí.

Každý měsíc si dělám test, a když mi ukáže, že nejsem těhotná, jsem zklamaná, protivná a nejradši bych vůbec nebyla. Manželovi o svých pocitech říkat nechci. Nedopustím, aby se tím trápil i on. Vím, že si miminko také moc přeje. Určitě by nepomohlo, kdybychom bláznili oba. Snad mi pomůže to, že se vypovídám vám, nezaujatým čtenářům.

Zoufalá Eliška

   
28.07.2008 - Těhotenství a porod - autor: Pavel Miškovský

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [79] saruz [*]

  Eliško, tak snad už dnes to miminko s manželem máte Sml79

  superkarma: 0 25.02.2013, 08:00:33
 2. avatar
  [78] Nowalie [*]

  Eliško,taky mám za sebou zákrok.Mám neprůchodný vaječník,mám hormonální léčbu.Moc dobře ti rozumím.Vynech diskuze,budeš si sugerovat věci které ani nejsou.Vím od mého kamaráda lékaře že v tomto případě dělá psychika hrozně moc.I u mužů,známý vykonával tak psychicky náročné povolání,že až při psychoterapii zjistili kde je zakopaný pes.Změnil a čekají mimi.Nepozoruj hladově každý měsíc testr.Teď to řeknu blbě ale nech tomu volný průběh.Půl roku je pořád brzy.
  Já vím že nadáváš na ženy které se "projdou okolo trenek jsou v tom".Ale někdo to má prostě jinak
  Jak někdo psal,pořidte pejska,kočku.Zapiš se do kurzu(čehokoliv),nebo odjeďte pokud to jde na dovču:prostě ať se něčím zaměstnáš a uvolníš se.Hodně štěstí

  superkarma: 0 17.08.2008, 23:20:14
 3. avatar
  [77] Michaela.T. [*]

  Nezoufej já otěhotněla až za rok a dvě měsíce před tím jsem taky brečela sousedka na mě zazvonila se začínajícím bříškem,řekla jsem si dost u na to kašlu se nervovat čekat každý měsíc.něco se ve mě zlomilo jak mě to ranilo že ona jo a já ne.pobrečela jsem si pár dní a hodila o za hlavu za dva měsíce jsem byla těhotná a také jsem měla nějaké gyn.problémy srůsty atd.Neboj to přijde.

  superkarma: 0 31.07.2008, 20:26:16
 4. avatar
  [76] wich [*]

  Michaela 323: Tady ale nejde jen o psychický blok. Tady jde o to, že prodělala záležitost, po které je přirozené otěhotnění a bezproblémové donošení spíš zázrak.

  superkarma: 0 29.07.2008, 21:41:37
 5. avatar
  [75] Alisa [*]

  milá eliško, jste na nejsnažší cestě z toho zešílet.. zaměstnejte se, jak se říká dítě přijde když to nejméně čekáte...

  superkarma: 0 29.07.2008, 18:38:47
 6. avatar
  [74] honuska [*]

  Souhlasím s Michaelou (70). Já jsem otěhotněla až 3.měsíc, a představa, že jsou ženy, které se snaží roky, je strašná.
  Půl roku není taková hrůza, berte to tak, nejste těhotná, můžete vydělávat pro děti, které příjdou.
  To znamená pracovat na 110%, užívat si volna bez dětí, nebo jsi půjčit nějakého rošťáka na hlídání, to je pak antikoncepce.
  Jednoho vám půjčím, je třetí v pořadí a zlobí za všechny dohromady. Takový malý čertík.
  Do takového milého obličeje, co mám u přezdívky by to nikdo neřekl, že jo?

  superkarma: 0 28.07.2008, 23:22:04
 7. [73] Zdena Hermannová [*]

  Ještě snad existuje umělé oplodnění, které pomáhá ženám.které nemají vejcovod. Děloha ji snad zůstala a manžel taky.
  A půl roku po antikoncepci není tak hrozné.
  Mám známou, která byla na umělém 9x, tam nevím, co říct když to
  nevýjde a léta utíkají, a moc by chtěla.
  Ta by musela brečet vce dne v noci. Tak klídek.

  superkarma: 0 28.07.2008, 19:38:59
 8. avatar
  [72] wich [*]

  Mimoděložní těhotenství je svinstvo, které může i zabít . Takže pokud šlo o něj, můžeš děkovat, že se podařilo zachránit život tvůj. Moje maminka toto prodělala, vejcovod jí praskl a následovala náhlá příhoda břišní, krvácení do dutiny břišní, skoro smrt... Další den se dozvěděla, že nemůže už nikdy mít dítě stylem "Další děcko? Jedině, kdyby na tebe spadly vrata, jedno máš, to ti musí stačit!" Tímto stylem ve 24 letech Žila dál.

  Radím ti osvojení - cizí dítě člověk, který o dítě stojí, bude mít stejně rád jako svoje, nebo se realizuj jinak. Přeju hodně štěstí a pevné nervy .

  superkarma: 0 28.07.2008, 18:08:38
 9. avatar
  [71] fructia [*]

  Ach jo, tohle je teda věda

  superkarma: 0 28.07.2008, 17:52:55
 10. [70] Michaela 323 [*]

  Eliško, to, že neotěhotníš sis vsugerovala - psychický blok. Čím víc na to myslíš, tak je to horší. Zkus se od toho odpoutat a mysli na něco jiného. Uvidíš, že se vše podaří!

  superkarma: 0 28.07.2008, 17:29:29
 11. avatar
  [69] Meander [*]

  Julianna: No, tak tady asi nemá cenu něco vysvětlovat

  superkarma: 0 28.07.2008, 16:45:24
 12. avatar
  [68] Julianna [*]

  Meander: Manx: já jsem vůbec neměla na mysli chlapa, ale to, že budou chtít mít děti!!!!!!!!!!!!!! A k tomu je jaksi chlap zapotřebí, nebo se pletu?
  Znala jsem pár takových, co děti ne, radši cestování, byt, kariéra, a pak jednou přišel ON pan pravý a jak se rozplývaly nad každým kočárkem, první dítě s problémy v 37, to už pomalu odjíždí vlak, ne...I když dneska se rodí i po 40, nechtěla bych ale vést dítě do první třídy v padesáti..Každá to máme prostě jinak, já si jen myslím, že Elišce šlo o radu.

  superkarma: 0 28.07.2008, 16:37:55

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [67] shb [*]

  nemyslím to zle- ale měla by si popovídat s psychologem a trochu "zvolnit"...

  superkarma: 0 28.07.2008, 15:59:51
 2. avatar
  [66] Meander [*]

  Julianna: Ujišťuju tě, že v existenci samečka to není.

  superkarma: 0 28.07.2008, 15:49:01
 3. avatar
  [65] evelyn [*]

  Eliška 1: koukni na dnesni diskusi pod clankem "Kolik stoji dite", tam se hovori o podobnem tematu.

  superkarma: 0 28.07.2008, 15:33:51
 4. avatar
  [63] fialinka [*]

  Pentlička: Manx: no dle mých zkušeností to spíš pomáhá, zjistit, že ten problém má i někdo jiný a vykecat se z toho - ale samozřejmě jak komu.. když ale vidím, že to Eliška má potřebu psát tady, aby se z toho vyzpovídala, a že naopak manžela tím nechce otravovat, řekla bych, že ona je ten typ, kterému by to pomohlo. Ono paradoxně se tím s problémem člověk může smířit, zjistit, že není jediný na světě a brát to v pohodě a nemyslet na to tak. ALe nikomu nevnucuju :-)

  superkarma: 0 28.07.2008, 15:32:10
 5. avatar
  [62] Julianna [*]

  Pentlička: když to nejde, zapomenout

  superkarma: 0 28.07.2008, 15:27:17
 6. avatar
  [61] Julianna [*]

  Dámy, nezvrhlo se to někam úplně jinam? Mám pocit, že Eliška chtěla pomoct, poradit, ne odsoudit, že se na něco upíná, že je divná a tak. Myslím, že nechtěla ani "sluníčkovou radičku a pohlazeníčko po dušičce", ale zkušenost některé z nás.
  Občas to tady nechápu.
  Možná, že jednou i vy, které nechcete "smráďata", jak je nazýváte, potkáte někoho, s kým je budete chtít a pak budete řešit podobné problémy. A hledat radu.
  Zažila jsem něco podobného, byla jsem vděčná, za každou radu, nechtěla jsem politovat.Měla jsem psa, zařizovala byt, chodila do práce, ale čekala jsem 5 let. Dnes mám šestiletého kluka a jsem šťastná.
  Tak více ohledu a tolerance, pěkný den.
  Už se těším na ty reakce. Zase jedna divná....

  superkarma: 0 28.07.2008, 15:25:41
 7. avatar
  [59] Pentlička [*]

  Jéžiš, právě se snažilkama se nebavit a na to, že chce dítě zapomenout!

  superkarma: 0 28.07.2008, 15:15:10
 8. avatar
  [58] fialinka [*]

  ještě něco - manžela nemá cenu moc stresovat, to máš asi pravdu, ale aby o tvém trápení vůbec nevěděl, to fakt nemá význam - jste na to dva a problém nemusí být v tobě. Měla bys o tom co nejvíc mluvit, vyventilovat to ven, nedržet to v sobě - najdi si diskuzi holek s podobnýma problémama, svěř se, určitě ti to pomůže... tím ale nemyslím tenhle článek, tady jsou lidi různých názorů, ne všichni tě "uklidní" a s tím musíš počítat.

  superkarma: 0 28.07.2008, 15:14:46
 9. avatar
  [57] fialinka [*]

  Eliško, ono samozřejmě může být nějaký problém, ale zatím to fakt není dlouhá doba a ty si tím stresováním ten problém spíš sama zvětšuješ, samozřejmě laparoskopie je řešení, ale ten problém může být i jinde... zkus se trošku zklidnit, bavit se s ostatníma snažilkama... a neboj, ono to jednou přijde, když hodně chceš, jen ta cesta může být třeba trošku klikatější.

  superkarma: 0 28.07.2008, 15:11:57
 10. avatar
  [56] kareta [*]

  Ch.Z. Kochanská: nájem je zdaněn, co zbytek? Těžko pronajmeš tak übervýhodně..

  superkarma: 0 28.07.2008, 14:27:54
 11. avatar
  [55] Meander [*]

  kareta: Nájemník Nebo si pozvu ukrajinské příbuzenstvo

  superkarma: 0 28.07.2008, 14:25:42
 12. avatar
  [54] Ch.Z. Kochanská [*]

  kareta: Nájemník?

  superkarma: 0 28.07.2008, 14:21:27
 13. avatar
  [53] kareta [*]

  Meander: nj, ale kdo zaplatí hypo? Když se rozhodneš pro delší prázdniny

  superkarma: 0 28.07.2008, 14:19:46
 14. avatar
  [52] Meander [*]

  Jak tak koukám, příroda někdy ví, co dělá

  superkarma: 0 28.07.2008, 14:18:44
 15. [51] Eliška 1 [*]

  Meander: Když ne hormony, tak mozek?

  superkarma: 0 28.07.2008, 13:57:38
 16. avatar
  [50] Meander [*]

  kareta: Může, protože ten byt ti pořád patří. Za dva roky tě z katastru nikdo nevymaže
  Eliška 1: No hormony to nebyly, tak blbě na tom zase nejsem

  superkarma: 0 28.07.2008, 13:56:28
 17. [49] Eliška 1 [*]

  kareta: Nevyděláš. Každopádně máš hned, co chceš a neomezuje tě majitel nemovitosti.

  superkarma: 0 28.07.2008, 13:46:03
 18. [48] Eliška 1 [*]

  Meander: Promiň. Můžu Tě ujistit, že žádné příště nebude. Tebe něco stresovalo? Světe div se.

  superkarma: 0 28.07.2008, 13:43:34
 19. avatar
  [47] kareta [*]

  Meander: tak- já jsem také mnohem raději ve svém Ale pak si člověk nemůže dovolit zvednout kotvy a vypadnout na 2 roky do světa (třeba)

  superkarma: 0 28.07.2008, 13:43:09
 20. avatar
  [46] Meander [*]

  Eliška 1: Dětí se týkají stránky emimino a rodina. Nechápu, proč takhle intimní problémy neventiluješ tam. Übermatky by ti jistě poslaly sluníčkovou radičku a pohlazeníčko po dušičce
  kareta: Mě velmi stresovalo placení nájmu.

  superkarma: 0 28.07.2008, 13:39:07
 21. avatar
  [45] kareta [*]

  Eliška 1: stejně zaplatíš i na úrocích 4 mega bance Ty nevyděláš v žádném případě, vydělá banka

  superkarma: 0 28.07.2008, 13:38:46
 22. [44] Eliška 1 [*]

  kareta: Možná. Ale jak chceš našetřit třeba 2 mega na byt? Než na něj našetříš, nebude stát 2 ale 4 mega. :-(

  superkarma: 0 28.07.2008, 13:33:36
 23. avatar
  [41] kareta [*]

  Meander: hypotéka na komerční nemovitosti ano, pro vlastní potřebu ne, nebo minimální Pokud nemám hotovost na byt- barák, popř. příjmy - max. 25% jednoho příjmu by dělala hypotéka, tak do toho nejdu a raději bych volila nájem Jsem velmi opatrná konzervativní osoba a vidím zadlužené otroky majetku- prvních 5 let euforie, dalších 15 frustrace a únava

  superkarma: 0 28.07.2008, 13:30:43
 24. [39] Eliška 1 [*]

  Meander: Ptala jsem se. Ze zprávy, co mám z nemocnice, se nic víc nedověděl ani další lékař. Nezbývá, než čekat. Trochu mě zaráží, že se svým přístupem k dětem pohybuješ na stránkách, které se dětí týkají.

  superkarma: 0 28.07.2008, 13:29:25
 25. avatar
  [38] Meander [*]

  Eliška 1: A proč bych nemohla? Zrovna tak já se tě můžu zeptat, proč sem vypisuješ takovéhle soukromé záležitosti a nezeptáš se raději nějakého jiného doktora

  kareta: Já ti asi nerozumím

  superkarma: 0 28.07.2008, 13:25:01
 26. [37] Eliška 1 [*]

  kareta: Ti nevím. Myslím, že je lepší splácet hypotéku, kde na konci budeš mít něco vlastního, než si platit podnájem popř. hotel.

  superkarma: 0 28.07.2008, 13:21:54
 27. avatar
  [36] kareta [*]

  Meander: já pochybuju totiž o výhodnosti zadlužení se kvůli ¨bytu. Pokud mám cash, tak si to koupím, popř. malou hypo na nadstandartní byt - cca 1/4, ale hypo na celou nemovitost, která mi nevydělává, je nevýhodná...v cizině jsem třeba si domluvila super bydlení za pár šupů v hotelu- neměla jsem sice kuchyň, ale vyplatilo se mi to, byl tam úklid, čisté ložní....to chce zvážit možnosti SOS je asi chvályhodné, ale když chce rodit a mít hclapa tak nereálné

  superkarma: 0 28.07.2008, 13:15:08
 28. avatar
  [35] SENSITIVESKIN [*]

  a co soused?

  superkarma: 0 28.07.2008, 13:14:52
 29. [34] Eliška 1 [*]

  Pentlička: Otázkou je, jak se bude tvářit zaměstnavatel, když mu jednou za 14 dní nepřijdu zahřívat židli v kanclu, protože budu studovat.

  superkarma: 0 28.07.2008, 13:13:13
 30. [33] Eliška 1 [*]

  Pentlička: Už jsem na to taky myslela,že bych si mohla připsat ke jménu další titul. Je pravda, že ve škole se člověk nenudí.

  superkarma: 0 28.07.2008, 13:11:27

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme