Jak šel čas a malovátka se čtenářkou s nickem TTT? Od prvních malovacích krůčků maminčinými zelenými stíny místo rtěnky, přes první vlastnoručně koupené šminky, až po dokonale zvládnutý make-up s bravurou profesionála.

Pohled do maminčiny kosmetické skříňky v koupelně byl pro malou holčičku naprosto odzbrojující. Uplné šminkobraní. A to se mamka vůbec nelíčila, jen výjimečně při příležitosti konání hasičského plesu v místním hostinci U pstroužka. Z vrozené šetrnosti však schovávala vše, co si kdy koupila a nedopotřebovala.

Už zmiňované černidlo s kartáčkem nechybělo též. Chodila jsem jí do skříňky tajně, takže jasně, že  nestála za mnou, aby mi řekla, co se na co používá a jak. Podle černé barvy jsem to tedy zařadila jako něco na oči. Jenže ať jsem to rýpala kartáčkem, jak jsem chtěla, nepodařilo se mi to přenést na řasy ani na obočí. Ale vydrolila jsem tam slušný rygol. Jasně, chtělo to zvlhčit. Ač nad umyvadlem, pomohla jsem si slinou. Proč? To už nevím, ale vzhledem k tomu, že tam stejně tajně chodila i sestra, byl to za chvíli asi víc pěknej kentoš než řasenka.

Rtěnky mne fascinovaly. Těch barev a jak zvláštně voněly. A narozdíl od fixek nechávaly na ručníku i celkem vytrvalé fleky. A co teprv ta perleťová zelená. Vždycky jsem myslela, že ji má mamka na plesy svazu rybářů. Vypadala jsem v ní jak rusalka se zelenými rty. Po letech mi došlo, jak jsem si urputně líčila rty vlastně očními stíny. Ten kosmetický průmysl je tak zákeřný....

Když mi narostla prsa a sebevědomí, začala jsem pociťovat zvláštní nutkání zařadit se do světa žen koupí vlastních malovátek. Vítr z plachet mi na chvíli ubralo zjištění, že ženou jsem se stala díky něčemu uplně jinému:(  Nicméně jsem se časem od růžového loje na rty dostala ke své první rtěnce, řasence a očním stínům.

Nesla jsem je domů jako svátost oltářní. První seznámení proběhlo tajně. Jen polehoučku jsem s nimi pomrkávala na  své okolí. A výjimečně nechávala propukat mé nadšení z nich dramatickým výrazem očí s nánosem barev.

I přesto to nějak nebylo ono. Byly barvy, které se mi líbily. V Bravíčku psali o těch, které byly in, některé byly out, jiné trendem sezony, další typově mimo, některé odstíny se nevyráběly. Jedny vás udělají mladší, jiné zas starší. Tohle je na večer, tohle na ráno. A drž si svůj styl, maskuj nedostatky, podtrhni přednosti, zjisti tvar obličeje... Kosmetický průmysl je patrně složitější než vyloupit mamince skříňku.

...no a nejdůležitější by bylo něco dělat s těmi uhry, aby to k něčemu vypadalo.

A protože jsem se nehodlala vzdát toho prvotního holčičího odhodlání „být jako dospělá“, rozhodla jsem se, že si tou džunglí najdu cestu.

Na konci ještě nejsem, ale na místě nepřešlapuji. A čas od času mamince koupím nějakou kvalitní kosmetiku. Teď už jí řasenku nikdo slinou nevylepšuje.

TTT

Podle vašich fotek (z parníku) soudím, že už to máte takzvaně „v paži“

 

Reklama