Rodina

Při nákupu plavek pro děti dejte pozor

Možná se ještě chystáte pořídit vašim dětem nové plavky, protože ty z loňska jsou čím dál těsnější. Potom buďte obezřetní a při výběru dvoudílnlých plavek pro malé slečny dvojnásob. Některé z nich totiž nemusí splňovat bezpečnostní požadavky.

Česká obchodní inspekce vydala varování před plavkami, které mohou být nebezpečné pro nejmenší spotřebitele, tedy děti do sedmi let věku.

„Oblečení pro malé děti nesmí být navrhováno, vyráběno a dodáváno se šňůrami na stažení, funkčními šňůrami nebo dekoračními šňůrami v oblasti krku a zad. Dle normy nevyhovují výrobky s těmito prvky požadavkům na bezpečnost. V praxi to znamená, že hrozí riziko způsobené šňůrami na stažení, kdy je ohroženo zdraví dítěte při náhodném zachycení visících konců šňůr při hře a sportu, např. na vodních skluzavkách, prolézačkách atp.“varuje ČOI.

Při kontrolách bylo zjištěno, že právě takto nevyhovující plavky se na českém trhu objevily. Konkrétně jde o dívčí dvoudílné plavky KEYZI – TOSIA a dívčí dvoudílné plavky s KEYZI – JOLA, původně z Polska, které můžete vidět na obrázku níže.

plavkyplavky

Tyto plavky už by měly být staženy z trhu, ale možná jste si je stihli koupit. Pokud je máte doma, nezoufejte, můžete je v obchodě vrátit.

Foto: ČOI

   
31.07.2009 - Děti - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. [3] Anime Otaku [*]

  Já sem měla jako malá přesně takovýhle typ plavek, a nikdy sem se v nich nepřiškrtila ani nic dalšího neudělala. Myslím, že ČOI občas přehání. Beru, že upozorňuje na nebezpečné věci pro hodně malé děti, na nevhodné sportovní náčiní nebo na jedovaté barvy, ale pár šňůrek?

  superkarma: 0 31.07.2009, 22:39:34
 2. [2] molinka [*]

  blbost... stejně tak jako se malá holčička může uškrtit na šnůrce od plavek na tobogánu, tak se na tom tobogánu může ušktrit i 18-ti letá slečna (šnůrkou od plavek)... jaký je tedy mezi těmi plavky pro malé a pro větší slečny rozdíl? Sml80 náhoda je blbec, no... stát se může leccos Sml15

  mmch... docela se divím, že tyto rádoby "nebezpečné" plavky pocházejí z Polska a ne z Číny Sml58

  superkarma: 0 31.07.2009, 21:54:40
 3. [1] FAXÍK [*]

  to jsou radosti, člověk aby se bál něco koupit??!!

  superkarma: 0 31.07.2009, 13:11:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme