řekl Hemingway o kočkách a čtenářka s nickem Pinokio s ním naprosto souhlasí. Dřív nechtěla žádná zvířata, bála se, že neudrží v domě pořádek, dnes jich má plný dům a nevyměnila by je za nic na světě.

Dobrý den, vdávala jsem se s přesvědčením, že jedno zvíře/manžel/ v domácnosti bude stačit.Byla jsem typ ženy,který musel mít dokonalou domácnost a zvířata se do čistoskvoucího domku nehodila. Narodilo se nám dítě a já ze zásad dokonalosti musela slevit.

Jednoho parného léta jsme šli nakupovat do supermarketu, a já si všimla přede dveřmi značně zuboženého pejska, který sotva dýchal. Po nákupu, který trval dvě hodiny, tam pořád byl. Nějak jsem se nad tím nezamýšlela, ale když se tam vrátil večer manžel pro mouku, pejsek tam stále byl. Zavolal mi a řekl, že ho odvezeme do útulku. Jenže člověk míní a bůh mění. Byl nám tak vděčný a byl tak hodný, že jsme si ho nechali. Bohužel za rok umřel na epilepsii.Nepomohly ani drahé léky.

Za čtrnáct dní na to, jsme pracovali na zahradě ,a já šla otevřít bránu pro příjezd mého manžela. Nedaleko je potok a já zaslechla kňourání.' Šla jsem se podívat a našla čtyři mrtvá koťata a jedno živé. Jenom jsme se na sebe s manželem podívali, manžel ho vzal a šli jsme s ním domů

Dali jsme jí jméno Sára, vypiplali ji, manžel ji nosil tři dny v klokánce, dávali jsme jí kočičí mléko z pipety, prostě se o ní starali. Dneska je to rozmazlená dámička, kterou hned tak něco nerozhází. Je pouze manželova, nikoho jiného nemá ráda. Možná je to tím, jak se o ní staral.

Další kočička k nám přišla v zimě. Našli jsme ji skoro umrzlou, tak jsme si ji vzali. Vážila necelá dvě kila, péče než se vypiplala byla náročná. Odměnou je její přítulnost a hravost.

Nesmím zapomenout na našeho psa, kterého jsme podědili po tchyni. Chtěla ho dát do útulku, ale my jsme si ho vzali. Je to čtyřicetikilový mazel. Všechny je mám moc ráda, a když mi bylo nejhůř a já nemohla vstát z postele, věrně při mě stáli a i ta Sára se bála, že jí odejdu a nehla se z mé postele.

Nyní uvažujeme ještě o třech kočkách z útulku, protože jak řekl Hemingway při jedné nezůstanete.

pinokio

Milá Pinokio, to se dnes hodí, můžete kliknout na novinku od čtenářky s nickem Alena613, nabízí možnost, jak se ujmout opuštěných koček

Text nebyl redakčně upraven

 

Reklama