Čtenářka Datura jako malá měla ke sběru hub a borůvek odpor. Dnes již svou zemřelou maminku chápe a při hledání dává na její rady. Díky Daturo za Váš příspěvek.

Dobrý den.

moje mamka byla vyhlášená sběračka borůvek, brusinek a hub. Pracovala v lese a tak ho znal skrz naskrz. A tak není divu, že si vzala do hlavy, že co se lásky k lesu týče, budu po ní. A tak jsem se jednou nechala vytáhnout na borůvky. Trhání jsem zahájila ve stoje, posléze na bobku a končila jsem vleže. Natrhala jsem sotva litr a a zařekla se, že v lese mě už nikdy nikdo neuvidí. Marně se mamka nabízela, že mi odtajní svá hřibová místečka.

Až teď, dvacet let po její smrti jsem každé léto na borůvkách, brusinkách a taky houbách. A víte jak to dělám, abych vůbec něco našla ??? Vlezu do lesa a poprosím mamku, aby mě k nějaké houbě dovedla. A nemusíte tomu věřit, ale stoprocentně to funguje. Houby hledám hrozně ráda, ale úmyslně chodím jen s malým košíkem, aby se hned snědly. Maximálně si jich pár nasuším, ale ze zavařených mám strach.

Zrovna minulý týden jsem vytáhla manžela do lesa. Sice jsem si vyslechla, že je sucho a nerostou, ale přece by mě v tom mamka nenechala. A taky že ne. Zavedla mě do hrozného lesa, skoro pralesa, prudký kopec, ale výsledek je na fotce. Takže mami dík a už se nezlob, že jsem ti nevěřila, že v lese je nádherně. Mělas jako vždycky pravdu.

kosik

Zdraví Datura
Text nebyl redakčně upraven


atlas hub

Máte ráda houby?

  • Už rostou? Kde?
  • Máte fotky z letošního sběru, podělte se.
  • Máte dokonalý recept na pokrm z hub?
  • Jaké houby sbíráte, jen hříbky?
  • Nebo berete každou prašivku a pak doma řešíte, co jde jíst a co ne?

Na všechny vaše příspěvky se těším na e-mailu:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás za příspěvek odměním z brusu novým houbařským atlasem.

Reklama