Zdraví

Při akutních i chronických průjmech žádejte v lékárně Phyteneo Gastrophyt

Doplněk stravy PHYTENEO Gastrophyt je přípravek s přírodními aktivními látkami určený dětem i dospělým. Jde o prášek rozpustný ve vodě s příjemnou jahodovou příchutí, díky které chutná i malým dětem.

Co je průjem:

Společně s běžným nachlazením patří průjem k nejčastějším onemocněním, se kterými se čas od času musí každý vypořádat. Často se jedná o banální infekci trávicího traktu, která během několika dnů odezní.

Průjem dělíme na akutní a chronický. Akutní průjem je typický náhlým začátkem 3 a více řídkých stolic za den, zpravidla do několika dní vymizí. Chronický průjem trvá déle než 14 dní, je varovnějším příznakem a vyžaduje podrobnější lékařské vyšetření. Průjem a s ním související komplikace mohou způsobit vážná onemocnění.

Co vyvolává průjem?

Phyteneo GastrophytPrůjem může způsobit celá řada faktorů, mezi které patří např. virové a bakteriální infekce, paraziti, střevní choroby (syndrom dráždivého tračníku, celiakie…), reakce na některé léky, intolerance nebo alergie na potraviny.

Co pomáhá při průjmu? Phyteneo Gastrophyt

Phyteneo Gastrophyt je vhodný pro adjuvantní péči během akutních i chronických průjmů, při pálení žáhy a překyselení žaludku.

Jedná se o prášek, který se rozmíchává v doporučeném množství vody a podává se v době jídla. Díky své příjemné jahodové příchuti chutná i malý dětem, které tak nemají s jeho přijímáním žádné problémy. Naopak jim velmi chutná. Je určen pro dospělé i pro děti již od 1 roku.

Blahodárné působení tohoto přípravku je založeno na následujících osvědčených složkách:

 • Kaolin (čištěný jíl, Kaolinum ponderosum) - váže se na sliznici zažívacího traktu a zvětšuje množství hlenu pokrývajícího její povrch.
 • Trikřemičitan hořečnatý -  v zažívacím traktu přechází do koloidní formy a pokrývá povrch gastrointestinální sliznice.
 • Extrakt z ostružiníku křovitého (Folii rubi fruticosi) – užívá se při akutních i chronických žaludečních a střevních onemocněních, zejména zánětlivé etiologie.
 • Uhličitan vápenatý - v použitém množství působí mírně antacidně.

Phyteneo Gastrophyt

Tento přírodní přípravek pořídíte za velmi příznivou cenu. Můžete ho koupit v rodinném balení v dóze 35 g (doporučená cena je 95 Kč) nebo i v menším balení, které obsahuje 5 sáčků (doporučená cena je 60 Kč).

   
17.09.2015 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [4] kolčavka [*]

  asi novinka???

  superkarma: 0 18.09.2015, 13:31:03
 2. [3] bobani [*]

  Znám plavený jíl pod názvem Smecta . Ten vás úplné zabetonuje.

  superkarma: 0 17.09.2015, 15:30:27
 3. [2] Jana Hrabětová [*]

  To vůbec neznám...Někdo ano?

  superkarma: 0 17.09.2015, 10:22:23
 4. [1] AlčaD [*]

  Malej trpí přesně 7 dní průjmem a nic nepomáhá :-( doktorka tvrdí, že je to normální - že většinou průjem trvá 7 dní, tak uvidíme. Zatím jsem vyzkoušeli hodně přípravků za hodně peněz, ale toto nám v lékárně ani nenabídli :-( píši si a určitě vyzkoušíme! Sml67

  superkarma: 0 17.09.2015, 08:35:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme