Jsem ráda, že na dnešní téma reagují i muži. Napsal nám nick 1002 a přiznává, že se nechává opečovávat svou drahou polovičkou, ale pojem „zdravý životní styl“ by ve svém případě shrnul na: Žiju, nepřežívám“

Dobrý den. Tak jsem se se rozhodl, že poprvé napíšu k vašemu tématu. Přece jen prevence se týká i chlapů. A jak to teda mám s tou prevencí? Abych pravdu řekl, tak preventivně se chovám. Ale tu prevenci mám vlastně organizovanou moji partnerkou. Teda ne že bych byl naprosto neschopnej břídil-tedy spíše necitím se jim býti, ale hodnotit by mě musel někdo jiný. 

Návštěvy zubaře, domácí léčba či vyhnání k doktorovi -to má u nás pod tatkovkou partnerka. Ona do mě lije čajíčky, když mám tu naši smrtelnou chorobu na sedum, ona mi občas strčí do pusy vitamín/doplněk stravy či mi předloži k jídlu mimo jiné nějakou tu králičí stravu.

Ale abyste si nemysleli, nestěžuju si :) Ona je (samozřejmě mimo jiné) takovej můj živej diář, co si vše pamatuje a připomíná i když ji vysvětluju, že nejsem debil, že to stačí jednou. Pravda je, že nestačí, protože debil sice nejsem, ale HOSIP mám. (HOSIP-houby si pamatuju, teda ono tam není houby, ale pozměnil jsem to, aby se to dalo zvěřejnit).

V zadání byl mimo jiné dotaz i na sport. Takže k tomu bych napsal aktivní gaučink a ke kouření jen strohé „Ano, kouřím“. Očkovat se podle reklam nenechám a řídím se jen očkovacím kalendářem. A jestli jsem často nemocnej? Naštěstí ne.

A celkově mě netrápí žádné chronické nemoci, nemusím brát žádné léky a pod. Mám genetickou výbavu po otci a dědovi-nás jen tak něco neskolí.

Zdravé stravovaní, zdraví životní styl apod. Pod tímsi každej představí trochu něco jiného..Já nevím, jak bych nazval svůj styl života. Ale vím, že žiju, že jen nepřežívám.

1002

Milý 1002, jsem ráda, že jste napsal, možná Váš inspiruje k napsání i další čtenáře

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom s přístupem ke zdraví vy, milé ženy-in?

  • Chodíte pravidelně na preventivní prohlídky? Na jaké? Jak často?
  • Víte, na jaké máte nárok? Využíváte toho?
  • Snažíte se jíst zdravě? Sportujete, otužujete se? Nekouříte?
  • Nebo tomu necháváte volný průběh?
  • Běžíte hned k lékaři, jakmile vás „někde píchne“, nebo se „samoléčíte“
  • Kolikrát do roka vás sklátí chřipka nebo angína?
  • Jak je na tom se zdravím vaše rodina? Pocházíte z rodu, který má „tuhý kořínek“?
  • Necháváte se očkovat proti chřipce?
  • Máte nějaké speciální pojištění?

Napište nám, podělte se s námi o své názory a třeba i rady.

Na vaše příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Na co se můžete těšit vy?

vitamíny

Reklama