Bulvár

Přetvářka ho uzdravila

Přeji všem krásný den.

Nemám ráda přetvářku, ale jsou situace, kdy to ani jinak nejde. Snažím se se všemi jednat na rovinu, i když to není vždy příjemné a občas si tím dost zavařím, občas se ale přetvářce nevyhnu.

Přece neřeknu svému dítěti, že to, co namalovalo nestojí za moc,když vidím, jak čeká na pochvalu. Jednou jsem ale byla okolnostmi donucena se přetvařovat, až mi z toho bylo špatně a vím,že kdyby bylo třeba,udělám to znova.

Tehdy zrovna moje drahá polovice skončila po operaci v nemocnici a byla na tom dost bledě. Po delším pohovoru s lékaři mi bylo vysvětleno, že oni už nic moc nezmůžou, že teď musí zafungovat psychika a je na mě, jak to udělám. Že mi jen doporučí, abych se snažila nedat najevo, co všechno vím a jak na tom manžel je, že se prostě musím tvářit, jako by se nic hrozného nedělo. Řeknu vám,že jsem si myslela, že to nedokážu.

Když jsem za ním šla na návštěvu, podlamovala se mi kolena a chtěo se mi brečet. Ale člověk je tvor silný a i když bych nikdy nevěřila tomu, že to jde, tak jsem byla po celou dobu návštěvy naprosto klidná a vyrovnaná a nedala na sobě znát, co všechno vím.

Přestože přetvářku jako takovou nesnáším, může se stát, že se někdy bude hodit. Pěkný den nejlépe bez přetvářek přeje Karinečka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Ano, tohle jsem myslela tou milosrdnou lží. Divím se, že žádná jiná čtenářka ji nezná. Simona

Už jste také použily přetvářku za dobrým účelem? Prostě jste nikomu nechtěly ublížit? Ještě půl hodinky pište na

redakce@zena-in.cz

   
15.03.2010 - Blog redakce - autor: Simona Škodáková

Komentáře:

 1. [5] restezka [*]

  pravda je hezká věc, ale některý věci se prostě říkat a dělat nemaj,..bylo by z toho kolikrát víc trápení než užitku...hodně lidí se nepřetvařuje a říká pravdu vlastně jen kvůli svému svědomí...a to se raději nechám sežrat výčitkama svědomínež ublížit někomu hodnýmu,dobrýmu...

  superkarma: 0 15.03.2010, 17:10:15
 2. avatar
  [4] ToraToraTora [*]

  Milá Simono, milosrdnou lež známe, jenže třeba já si výraz přetvářka spojuji spíš s něčím hanlivým, nehezkým, kdežto milosrdná nebo bílá lež souvisí s milosrdenstvím.

  superkarma: 0 15.03.2010, 16:33:22
 3. avatar
  [3] enka1 [*]

  Ale známe. Dokonce si troufám říct, že těch dobrých přetvářek je víc, jen holt nejsou tak viditelné a to je dobře.

  superkarma: 0 15.03.2010, 15:31:34
 4. [2] jastura [*]

  Když babičce zjistili rakovinu, taky jí neřekli, co jí je. Později jsem se dozvěděla, že už se jednou, kdysi uzdravila, ale asi se to vrátilo a operaci už nepřežila..... Mrzí mě, že mě rodiče nevzali za ní na návštěvu, že jsem to nevěděla, že jsem se nemohla ani rozloučit.... bolí to i po těch letech... ale chápu je

  superkarma: 0 15.03.2010, 15:27:52
 5. [1] dadma [*]

  Určitě každý z nás někdy zalhal a nebo neřekl pravdu,když je to ku prospěchu.Přesně jak píše Karinečka u nemocných lidí,když to není nutné ,tak jim přeci nebudu říkat ošklivé věci,které by jim mohly přitížit.

  superkarma: 0 15.03.2010, 15:20:12

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme