Ke kousání nehtů se uchylujeme z řady důvodů. Mezi časté spouštěče patří napětí, stres nebo úzkost. Jindy může být příčinou obyčejná nuda. Kdo s okusováním nehtů zkoušel přestat, ví, že to není vůbec jednoduché. Máme pro vás pár faktů a tipů, které vás přesvědčí, že stojí za to, se o to pokusit.

S okousanými nehty moc paráda nenaděláme

  • Okusováním můžete způsobit krvácení kolem nehtového lůžka.
  • Poškození nehtového lůžka pak bývá jednou z příčin plísní nehtů.
  • Okusování nehtů může narušit normální růst nehtů, dokonce jejich deformování.

Infekci si můžete přivodit také v ústech

kousání

Pod nehty se nachází velké množství bakterií, které si kousáním dopravujete do těla.  Infekce se může přenést do úst a dásní, negativní vliv má také na zuby.

Odveďte svou pozornost k jiné činnosti

Je kousání nehtů důsledkem toho, že nevíte, co s rukama? Znají to i bývalí kuřáci. Co s tím? Zaměstnejte neposedné ruce jinak. Pořiďte si třeba antistresový balónek, vaše nehty budou krásné a vy budete navíc v klidu.

Udržujte své nehty upravené

Bude vám líto si pěstěné nehty pokazit okousáním. Nehty si upravte a nalakujte vaším oblíbeným lakem nebo si zajděte na francouzskou manikúru - bude vám líto tohle pracné dílko pokazit.

Nehty nalakujte

„Ochutnejte” hořký lak na nehty, ten nepatří mezi velká lákadla k okusování nehtů. Používá se především u dětí, pokud to na ně zabírá, proč to nevyzkoušet také na sobě? Tento typ laku je průhledný, takže se hodí i pro muže.

Pomocníci existují

lak

Pokud chcete nehtům dopřát péči a nevíte si rady, s výběrem vám pomůže lékárnice. K dispozici je například speciální lak na nehty Sililevo - vyvinutý pro remineralizaci a obnovení struktury nehtů. Další informace najdete na www.lecimenehty.cz. Aby oslabené nehty nabraly sílu, doplňujte také vitamíny A, D, křemík, železo a vápník, ty jsou pro nehty obzvlášť důležité.

A hlavně!

Pokud zvládnete den bez okusování nehtů, dopřejte si něco dobrého na zub, To už je dobrá motivace, že?

Reklama