Půlnoční premiéry filmu Temný rytíř povstal proběhnou ve všech multikinech Cinema City a v pražském kině IMAX podle plánu. Očekávaný film tak hned jednu minutu po půlnoci ze středy na čtvrtek vstoupí do českých kin v Praze, Brně, Plzni, Ostravě, Pardubicích, Liberci nebo v Ústí nad Labem.

Zájem diváků o speciální projekce je v předprodeji i přes tragédii v americkém Denveru veliký. Některá kina proto k téměř zaplněným sálům přidala na stejný čas další promítání a například v Praze na Novém Smíchově, ve Slovanském domě, v Ostravě nebo v brněnském Špalíčku proběhnou premiéry Temného rytíře ve více sálech najednou.

plakát

„Páteční události nás šokovaly, přesto jsme se rozhodli půlnoční premiéry na programu ponechat. Jde o jeden z nejočekávanějších filmů roku a diváci se na něj podle toho těší. V případě dalšího zájmu o lístky přímo na pokladnách jsme připraveni operativně přidat projekce všude, kde to bude potřeba,” potvrdil marketingový manažer Cinema City a kina IMAX Robert Švec.

„Speciální bezpečnostní opatření nechystáme, s ohledem na masakr v Denveru bude ale ve všech kinech vládnout zvýšená ostražitost a pozornost,” dodal Švec.

Jedinečná podoba filmu v kině IMAX láká i postavy z Gotham City

Režisér Christopher Nolan točil svůj film Temný rytíř povstal pro exklusivní výběr sta kin na světě a pražské kino IMAX je díky instalaci projekce ze 70mm filmového pásu jedním z nich. Právě sem se proto soustředí zájem skalních fanoušků, kteří na slavnostní půlnoční premiéru pro zvané hosty dorazí v kostýmech Batmana, Batgirl, Seliny Kyle, Vicki Vale, Hushe nebo Jokera. 

Filmoví nadšenci v kostýmech přišli na premiéru naposledy při uvedení Mužů v černém, kdy v černých brýlích nebo obleku dorazila do kina IMAX téměř stovka lidí. Tentokrát přijdou na pozvání Fan Base přímo skalní fandové v kostýmech, jejichž přípravě věnovali mnoho dní.

Více než hodina filmu Temný rytíř povstal je natočena na speciální 70mm kamery IMAX®, které přinášejí širší, vyšší i ostřejší obraz. Tyto vlastnosti plně vyniknou právě při projekci ze 70mm filmového pásu. Během pasáží natočených na kamery IMAX® se obraz zvětší a vyplní celé gigantické plátno. Změní se poměr stran filmového obrazu a jednoduše řečeno je vidět více, i to, co jinde zůstane skryto mimo plátno.

Zdroj www.pragency.cz

Reklama