Bulvár

Premiéra Markéty Lazarové v Divadle ABC

V sobotu 16. listopadu měla v Divadle ABC slavnostní premiéru divadelní adaptace románu Vladislava Vančury Markéta Lazarová. V titulní roli se představila Veronika Kubařová. Režie se ujal Pavel Khek. V dolním foyer Divadla ABC mají diváci možnost prohlédnout si zajímavou fotoreportáž Aleny Hrbkové z tříměsíčních příprav inscenace. Všechny fotografie si můžete prohlédnout na www.MestskaDivadlaPrazska.cz.

lazarova

Strhující příběh vás zavede do dávných časů naší historie. Uprostřed násilí, neúprosného koloběhu krevní msty a neutuchajících konfrontací se zrodí láska mezi Markétou a Mikolášem. Kolem nich zuří válka. Mikolášova rodina bojuje s Lazarem, ale zároveň stojí proti všem divokým tlupám loupeživých rytířů královské vojsko a královské soudy. Jak si v takovém světě zachovat čest, nevinnost, čisté svědomí, zdravý rozum? Jak v takovém světě najít kousek místa pro lásku?

 

Všechny fotografie si můžete prohlédnout na www.MestskaDivadlaPrazska.cz.

lazarova

fotky

   
19.11.2013 - Kultura - autor: (red)

Komentáře:

  1. avatar
    [1] Hanula [*]

    Sml16Markétu Lazarovou jsem viděla kdysi dávno jako film a před několika lety v Horáckém divadle - tohle představení stojí za to, na ně jít....Sml22

    superkarma: 0 19.11.2013, 12:41:03

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme