Znáte pojem Fan Art? Ne? Čtenářka Wolviecat vám ho ve svém příspěvku k dnešnímu tématu vysvětlí. Její ilustrace jsou opravdu hodně dobré!

Když jsem si prohlédla ilustrace čtenářky Wolviecat, začal jsem přemýšlet nad tím, proč se ilustrováním Wolviecat neživí...


Přeji hezký den.
Dnešní téma mě opravdu potěšilo, protože kreslení patří k jedné z těch ručních prací, které mi nikdy nedělaly větší problémy. Na rozdíl třeba od pletení :).
Jako ukázky sem vybrala tři kousky z tzv. fan artu. Fan art neboli fanouškovská kresba znamená, že si vyberete nějaký film, knihu nebo seriál, a vlastnoručně si ho oilustrujete. Výběru předlohy se meze nekladou, i když obrázkem z Ordinace v Růžové zahradě nebo Ulice asi moc lidí nepotěšíte :). Takový Harry Potter bude jistější volba.

Ale dost teorie. Jako ukázky jsem vybrala dvě ukázky z britského seriálu Doctor who, a jednu z taktéž britského Top gearu. Doufám, že se Vám budou líbit.

fun art

fun art

fun art

Wolviecat

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

(Foto)téma 3. října 2012: Jaká jste malířka? Pochlubte se!

  • malirstviMáte doma nějaké vlastní obrázky či fresky?
  • Zdobí vaše stěny nějaké vaše výrobky?
  • A co užitné předměty, máte je pomalované?
  • Zavzpomínejte na výtvarnou výchovu ve škole!
  • Kdy jste naposledy kreslila či malovala?
  • Jaký obrázek se vám nejvíc povedl?

Tentokrát máme „umělecké“ téma. Budu rád, když v něm, milé dámy, zavzpomínáte na své výtvarné úspěchy. Jsem hodně zvědavý, jestli si sama zdobíte byt, či třeba hrnečky. K tématu mi můžete posílat nejen příspěvky textové, ale i vizuální – ke každému textu však uveřejním maximálně 3 fotky. Tak se pochlubte a své obrázky nezapomeňte doplnit popisem. Váš příspěvek ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. Čekám ho v naší e-mailové schránce (viz níže) nejpozději 3.10.2012 do 15.00 hodin. Jeden z uveřejněných příspěvků, respektive jeho autorku odměním hodnotnou cenou, totiž krásnou a inspirativní publikací Čínské malířství (vydal Knižní klub).

Reklama