Bulvár

Přehlídka a vyznamenání


U příležitosti 90. výročí vzniku ČSR bude dnes ministryně obrany Vlasta Parkanová oceňovat. Poprvé předá třem desítkám osobností nově zřízená nejvyšší resortní vyznamenání – Kříž obrany státu a Zlatou lípu.

Ocenění mají navázat na prvorepublikovou tradici. Dostávat je budou osobnosti především za bojové nebo vojenské zásluhy a také za záchranu lidských životů.

Dnes se také v Praze na Evropské třídě od 20.00 do 23.00 uskuteční generálka na zítřejší první velkou vojenskou přehlídku ke Dni republiky. Tu uvidíme poprvé po 23 letech.

Dva tisíce vojáků, těžká technika, tanky i letectvo. Naposledy zažilo hlavní město vojenskou přehlídku v roce 1985, ta letošní bude spíše symbolickým a vkusným představením špiček ozbrojených sil suverénního státu, nikoliv demonstrací síly a zároveň podřazenosti většímu mocenskému celku, jak tomu bylo před více než dvaceti lety.

Ačkoliv se podle vlastních slov představitelé Armády České republiky snažili redukovat finanční nároky přehlídky, vyšplhá se její cena na 15 milionů korun.

   
27.10.2008 - Společnost - autor: Marie Šrámková

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme