Bulvár

Předvolební sliby? Jsou k nezaplacení!

volby

Svým rozhodnutím v přítomnosti tvoříme budoucnost. To není článek do magie. To je prostá realita. Pokud budeme za dva dny u voleb myslet jen imaginárně, nebude naše budoucnost ničím jiným než pouhou iluzí...

Plamenné projevy politiků, kteří žijí a těží z nevědomosti a nedostatku soudnosti občanů, kteří se stále ještě nepoučili, že slib není totéž co realita, jsou stále velmi moderní.

Asi nebudu za tento článek populární úplně v každé domácnosti, ale jako matka čtyř dcer při svých rozhodnutích alespoň zkouším přemýšlet. Přemýšlet o tom, jakou budoucnost bych jim přála a co pro to mohu udělat v přítomnosti.

Rovněž jsem se je vždy snažila vychovat tak, aby jim byla bližší pravda než lež.

A to hlavně vlastním příkladem, protože kdybych si s odpuštěním „cintala pentli“ a následně se má slova ztrácela, nebo byla realita zcela odlišná, těžko by mi příště uvěřily a těžko by si do života odnesly ten správný mustr.

Populární jen na chvilku

Ano, bylo by velice jednoduché, kdybych s platem okolo dvaceti tisíc slíbila svým dětem věci daleko přesahující sto tisíc.

Jistě by se mě zeptaly, KDE NA TO VEZMU.

Mohla bych jim vysvětlit, že očekávám, že vyhraju ve sportce. Věřily by mi? Těžko.

Navíc jsem vlastně ani nezakoupila tiket.

Ovšem kdybych měla děti, které nejsou schopny přemýšlet, nebo děti tak malé, že „z toho ještě nemají rozum“, mohla bych jim slíbit třeba soukromý lunapark a sklidit obdiv a nekonečnou lásku i důvěru.

A teď jde také o mé svědomí. (Mám-li nějaké.)

Copak jim asi řeknu, až ve snaze někde na to proboha vzít způsobím, že na začátku dalšího měsíce nebudu mít ani na školní obědy? Takže si na ně půjčím.

A další měsíc také. Ve finále se dostanu do takových dluhů, že s milými dětmi skončím jako bezboud.

Budou mě milovat? Budou mi ještě věřit?

No, za předpokladu, že jsou skutečně tak hloupé a nechají se dál opájet mými iluzemi, které budou čím dál nesplnitelnější, pak asi ano. Notabene, když najdu viníka své nezodpovědnosti pěkně někde v éteru.

Ovšem rozumné děti si asi takovouto POLITIKOU těžko nakloním.

Představte si, že jste teď ty děti

Celkový dluh vaší maminky se blíží 1,3 bilionu korun. Denně stoupá výše dluhu vaší rodiny o 600 milionů korun.

Vaše maminka ale slibuje každý večer telecí kýtu (zvyšování důchodů a sociálních dávek). Opulentní večeře tak vyjdou na 30 miliard korun.

Za 17,5 miliardy ročně vám maminka míní financovat řidiče, který vás bude vozit do školy (zdravotnictví).

Co dělá maminka ve skutečnosti? Pomáhá vám? Myslíte,  že na to má?

A ona ještě neskončila.

Její velkolepá vize se pohybuje v číslech, které váš rodinný rozpočet převýší několikanásobně.

Maminka zadluží nejen sebe, ale také vás, protože ona tady bohužel nebude věčně a vy její nápady a veselé rozhazování už tak malého kapesného budete muset zaplatit, protože vám to prostě nikdo z věřitelů neodpustí.

Ve finále to nebude o slíbené kýtě, kterou jste jen olízli. Ono to ale nebude ani o smažence, která by byla bývala po nějakou dobu rozhodně ekonomičtější.

Vy budete mít problém se najíst vůbec!

O stavu financí vaší rodiny půjde hovořit jako o průšvihu. A kdo se v něm ocitne?

Ne ne, maminka je z toho venku. Je v důchodu a již nerozhoduje. Jste to vy, kdo teď po nocích brečí.

Konec pohádky o mamince slibotechně, které jste vy, její děti, ve skutečnosti srdečně ukradené. Ona se jen za každou cenu chtěla udržet v roli autority a užívat si výhod z toho plynoucích.

Ona vás použila – už to chápete? POZDĚ!

Co čeká „děti“ „podobné maminky“?

O čem jsou ty plány?

-          Zvýšení daní z příjmů či sociálního pojištění. Malé a střední podnikatele tohle donutí „zavřít své firmičky“. Spolu s nimi půjdou na úřad práce i jejich zaměstnanci. Nárůst nutnosti vyplácení sociálních dávek odnese stát.  

-          Progresivní zdanění. Již dnes hodně lidí raději odvádí své daně v zahraniční. Po zavedení progresivní daně může státní kasa přijít o daleko více prostředků, než by získávala.

To byly jenom příklady. Slibů je víc než zvládla Šeherezáda příběhů.

A kde na to vezmeme?

Cituji „maminku“: „Z budoucího ekonomického růstu!“

Jakého???? Vždyť ze státní kasy se maminka chystá jen ubírat.

Snad jedině daně vybrané z utracených stamilionů, které mamča neinvestovala do kampaně, by mohly něco přinést. To ale není ani na jeden z oněch imaginárních školních obědů.

Chci platit za ošetření, „maminko“

Plošné zrušení poplatků u lékaře? – Patřím na Bulovku. Od doby, co se platí s odpuštěním uslintaných třicet korun a v noci devadesát, se čekárny, vybavení i lůžková část tak neskutečně zvedly, že jsem koukala jako Hurvínek. V čekárně na chirurgii je televize, hromady automatů, nová sedadla, vysunovací dveře… kdo to zaplatil? Nemocnice to koupila pro nás. Ráda budu platit. Zvlášť, když efekt je vidět. Nakonec cigarety mě stojí sedmdesát korun denně. Musela bych se stydět.

Zvýšení dávek státní sociální podpory? – Nechci! Ti, kdo nepracují a sedí doma na podpoře, nechť se mají co nejlépe, a Ti, kdo se snaží vydělat, třeba podnikají, dostanou za snahu pěkně za uši?

Marně hledám spravedlnost.

Navíc: Můj zaměstnavatel bude v nevýhodě, vyvstanou mu problémy a já to pocítím na platu, protože kde by na to vzal? Nechci, aby byl v problému, chci, aby se mu dařilo, jsou v tom peníze pro mou rodinu!

Těch bodů je hodně a jeden je „výživnější“ než druhý.

Všechny ale zavání nejen otevřenou lží, protože nikdo není tak tupý, aby jsa v postavení vysokého politika neuměl ani počítat, ale také modelem „po mně potopa“. A ona přijde.

A topit se v ní budeme jen a jen my.

A co rovnou nevolit?

Jako občan téhle země, který ještě včera cítil hrdost a pýchu nad výkonem českých hokejistů, který se pýřil úspěchem své země a měl plnou pusu slov o malé zemičce, která dokázala, že je plná kvalitních lidí“, bych se musela stydět, že mi je najednou její další osud vlastně u pozadí a že mi nestojí za pár kroků.

Přeji všem hodně rozumu a odpovědnosti k sobě samým!


Zítřejší téma je volební. Cokoli, co k němu máte a já věřím, že mnohé, pište klidně už od teď na redakce@zena-in.cz. Zítra ráno se do našich politiků a stran vrhneme již naostro.

   
27.05.2010 - Společnost - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [74] RenataP [*]

  Michaela Kudláčková — #52 my to to tady taky vybojujem - navíc máme podle této optimistické paní dost velkou šanci a byl by doslova hřích tu ochranou ruku andělskou nějak odstrčit tlustým paroubkem nebo kýmkoliv dalším, kdož mají nádorem sebelásky zmnoželé ego.

  [color=#6600cc]http://www.cestyksobe.cz/novinky/nejnovejsi-a-nejzajimavejsi-porady/470.html[/color]

  máte-li víc času, je to moc příjemné povídání...

  superkarma: 0 27.05.2010, 21:41:06
 2. avatar
  [73] wich [*]

  luneta — #5 Tvůj názor ti nemám právo brát. Jen - z toho, co mi utkvělo v paměti z dějepisu matně vzpomínám, že všechny totalitní režimy pozvolna začaly tím, že to mysleli dobře s "obyčejnými" lidmi a chtěli pro ně jen a jen to nejlepší.

  superkarma: 2 27.05.2010, 19:11:37
 3. avatar
  [72] Lukáš Čejka [*]

  OlgaMarie — #71 Tak potom beru zpet, v tom pripade se muze jednat o dulezity milnik.Sml32

  superkarma: 0 27.05.2010, 17:48:20
 4. avatar
  [71] OlgaMarie [*]

  Lukáš Čejka — #65 Ho,ho! Já tedy prsa hezčí mít budu, když je vypnu pýchou, že lidé nejsou tak blbí, aby zvolili Paroubka!

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #72
  superkarma: 0 27.05.2010, 17:28:31
 5. avatar
  [70] peetrax [*]

  maje — #61 Sml30 Sml30

  superkarma: 0 27.05.2010, 17:09:03
 6. avatar
  [69] Lukáš Čejka [*]

  Rikina — #68 no to zalezi na tom, jakou stanici poslouchas Sml54

  superkarma: 0 27.05.2010, 16:55:34
 7. [68] Rikina [*]

  Lukáš Čejka — #67 já nemám ani ten stolní. Sml24 Každej den ráno si pustím rádio a tam co čtvrthodinku hlásej, co je dneska za den. Sml57 Předpokládám, že až bude konec světa, taky se zmíněj, kdybych si náhodou nevšimla sama. Sml80 

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #69
  superkarma: 0 27.05.2010, 16:45:53
 8. avatar
  [67] Lukáš Čejka [*]

  Rikina — #66 ja mam jenom stolni kalendar, ja jsem v bezpeci Sml54

  1. na komentář reaguje Rikina — #68
  superkarma: 0 27.05.2010, 16:42:12
 9. [66] Rikina [*]

  Lukáš Čejka — #65 no však jo. Sml57 Zlomový moment teprve přijde, dle mayského kalendáře, to už tady přece všichni vědí. Sml58 

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #67
  superkarma: 0 27.05.2010, 16:38:30
 10. avatar
  [65] Lukáš Čejka [*]

  Rikina — #62 At to dopadne jak to dopadne, auta rychlejsi nebudou, holky mit hezci prsa nebudou, tak bych se na to nedival jako na zlomovy moment v dejinach. Sml57

  1. na komentář reaguje Rikina — #66
  2. na komentář reaguje OlgaMarie — #71
  superkarma: 0 27.05.2010, 16:06:13
 11. [64] macamala [*]

  maje — #11 Znám pár příkladů pseudosamoživitelek. V životě snad nikdy nechodily do práce, to se jim asi nechtělo, ale sociální dávky na každou blbost velmi uvítají. Tak aspoň ráno cestou do práce vím, kde končí část našich odvodů. Jak už tady někde padlo - jezdí autem pomalu i pro rohlíky za roh (při cenách benzínu a sociálně slabá???).

  Poplatek v nemocnici? No nevím, já platím jen za oběd min. 70 kaček, někdy i víc. V nemocnici je teplo, teplá voda, jídlo. Tak si to srovnejte. Člověku vlastně (sice není o co stát být hospitalizován) doma stojí spotřeba všech energií. Snad jen těch 30 kaček v lékárně - nevím, ale jeden člověk v okolí v této oblasti podniká a žije si dost dobře a žil tak i před zavedením poplatku k receptu.

  superkarma: 0 27.05.2010, 15:55:48
 12. avatar
  [63] monkee [*]

  enka1 — #27 Sml22 Taky si to myslím, pořád se snažím najít někde jejich POSTUP, jak zajistí slibované. Kydat na jiné hnůj - viz bilboardy - není podle mě předvolební agitace, ale jen kydání hnoje z vlastní neschopnosti vymyslet něco pořádnýho. A včerejší vystoupení "páně Paroubka" v rozhlasové debatě, to byl totální vrchol. Už jen komunistická dikce, plivání špíny a nabubřelost a pýcha. Ale některým to opravdu k životnímu optimismu stačí Sml80Sml15Sml31

  superkarma: 0 27.05.2010, 15:51:47
 13. [62] Rikina [*]

  Kdysi jsem v nějakém plátku četla článek o všeobecné civilizační úrovni současného lidstva, což mimochodem bylo celkově dost smutné čtení, a tam se mimo jiné pravilo, že přibližně 60% populace této planety nemá dostatečné IQ na to, aby bylo schopno pojmout budoucnost v širších souvislostech a dlouhodobě. Horizont událostí je pro hodně lidí vzdálen příští týden, to jdou např. k zubaři, pro jiné je to v řádu měsíců – potřebujou si naplánovat dovolenou, a ještě pro další je to asi tak 10 minut. Jen malá část dokáže domyslet možné důsledky svých činů na roky dopředu, z tohoto počtu ještě menší část je ochotna ke změně postoje, protože jim to není jedno. Ráda bych tomu nevěřila a myslela si, že jde o teze nějakého zahořklého intelektuála, co podlehl těžké depresi. Ale nedávno jsem viděla závěr, necelou poslední půlhodinku, předvolebního mítinku Jiřího Paroubka, v severočeské metropoli. A slyšela pár komentářů, jaký dojem to v lidech zanechalo. Začínám se bát, že výše psaný odhad o 60% lidstva je možná i podhodnocen. V tom případě by volby jako ukazatel vůle většiny byly kontraproduktivní a demokracie luxusem. Jenže copak něco takového se smí říct nahlas? 20 let po sametové revoluci? A tak nezbývá než doufat  - konec konců je vědecky dokázáno a podloženo, že při jakémkoli experimentu s bakteriemi část zkoumaného vzorku vždy přežije i ty nejvražednější podmínky. Třeba to platí v přírodě všeobecně a lidstvo tedy není pro budoucnost úplně odepsáno. Sml32 

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #65
  superkarma: 0 27.05.2010, 15:49:19
 14. avatar
  [61] maje [*]

  peetrax — #60 a kdo ví, třeba měl kluk pravdu.Sml58Sml54

  1. na komentář reaguje peetrax — #70
  superkarma: 0 27.05.2010, 15:28:26

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [60] peetrax [*]

  Do včerejška jsem si myslela, že vím, koho budu volit. Ale opravdu nevím, nejsem rozhodnutá.

  Když jsem se jednoho voliče ČSSD ptala, proč bude volit zrovna tuto stranu, tak prý "jsou jediní, kteří chtějí dělat něco pro lidi". Sml6 Sml6 Sml6 Byl to můj nápadník, teď už samozřejmě bývalý. Sml57

  1. na komentář reaguje maje — #61
  superkarma: 0 27.05.2010, 15:27:22
 2. avatar
  [59] wich [*]

  Eva_Fl — #55 Pěkně napsáno.

  superkarma: 0 27.05.2010, 15:02:03
 3. avatar
  [58] Eva_CZ [*]

  maje — #57 jsou. Ale kdyz je chytej, dostanou, co si zaslouzej. A ze se tady lidi k sobe chovaji lip? ANO. Mozna je to virou, mozna je to vychovou, nemaji za sebou tolik, co nase maly Cesko a co ja vim, co vsechno, ale tohle se proste uprit neda.

  superkarma: 0 27.05.2010, 14:58:44
 4. avatar
  [57] maje [*]

  Eva_Fl — #55 jsem přesvědčená o tom, že svině jsou v každý zemi. akorát o některých to nevíš hned od začátku.Sml24

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #58
  superkarma: 0 27.05.2010, 14:55:37
 5. avatar
  [56] Eva_CZ [*]

  * nedozila atd.

  superkarma: 0 27.05.2010, 14:53:40
 6. avatar
  [55] Eva_CZ [*]

  Michaela Kudláčková — #52 urcite bude lip. Jenze toho ja bych se nedosila a obavam se, ze by se toho nedozily ani moje deti a ...... ja uz jsem tam cekala na zazrak strasne dlouho.

  Miso, mame ceskou domacnost a diky technologiim vidim ty Lysou horu daleko casteji, nez bych ji videla v Cesku. Mam rada Cesko i Ameriku, jen tady se zije mnohem lepe. Lidi se tady k sobe chovaji jinak. Ac to zni neuveritelne, je to tak. Patriot - hmmmmmmm. Jsem moc rada, kdyz potkavam hodne schopny Cechy. Jen si rikam, co uzasnejch mozku odtamtud uteklo. Hodne se divam na Discovery Health a co je tady doktoru s ceskym prijmenim si neumis predstavit. Spicky a kapacity ve vsech oborech! Ve filmech, kdyz jedou titulky, je mnoho a mnoho ceskych jmen. V nasem malym meste jsou 4 lekari ceskeho puvodu. 2 pravnici. Myslis, ze ti lide jsou bez srdce a lasky k rodne hroude? Ne. Proc odtamtud lidi utikaji? Ver mi, ze to neni kvuli vyssi zivotni urovni.... Sml23 Ta mala zeme je zkurvena. Lidma. Bezpravim. Beznadeji. Tak to citim ja.

  1. na komentář reaguje maje — #57
  2. na komentář reaguje wich — #59
  superkarma: 1 27.05.2010, 14:52:43
 7. avatar
  [54] Michaela Kudláčková [*]

  Tahle malá země svým pevným kořínkem přežila už hodně a přežije i Paroubka!

  superkarma: 0 27.05.2010, 14:47:42
 8. [53] Čírina [*]

  Nejhorší je to, že vlastně všichni chceme, aby se situace bez nějakých krachů, výmyslů a kodrcanců obracela k lepšímu, byť třeba jen pomalu. Možností, jak toho dosáhnout není v praxi tolik a jsou celkem podobné, protože není moc co vymýšlet. 

  Člověk tedy jde, hodí tam lístek se stranou, která má většinu programu rozumného a pár předvolebních blbých keců ignoruje (viz paroubkovské důchody, nebo zcela antisociální postoje jiných) a doufá, že zůstane u té rozumné části programu...

  a ono ehjle! každá strana po volbách tuto rozumnou část programu někde zapomene a začne se hádat s ostatními právě o ty největší ptákoviny, které naslibovali a stejně jim nikdo soudný nevěřil že to splní. A co hůř, někdy to i prosadí. Člověk pak neví dne ani hodiny, ať volil co chtěl.

  Ale něco jim tam hodím, jen rozhodovat se budu až za plentou...

  superkarma: 0 27.05.2010, 14:46:31
 9. avatar
  [52] Michaela Kudláčková [*]

  Eva_Fl — #49 ..Já Tě tak trochu obdivuju, žes dokázala odejít a líbí se Ti jinde.

  Já jsem tak pitomej patriot a tak miluju tuhle zem a jazyk i lidi, že bych jinde uschla jako švestka.

  Není to med a je tu plno pitomců. Svět ale obecně plný pitomců a také dobrých lidí se srdcem na dlani.

  A nemakačenkové, lenoši, podvodníci i ti, kteří myslí jen na to, kde něco urvat a nehnout prstem, ti, kterým je drahá jen jejich vlastní osoba a pohodlí, ti jsou taky všude.

  Pořád optimisticky věřím, že bude líp a že lidé masově najdou rozum a odpovědnost.Sml24

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #55
  2. na komentář reaguje RenataP — #74
  superkarma: 0 27.05.2010, 14:45:31
 10. avatar
  [51] maje [*]

  Petrushe — #50 to vyjadřuje dost i o inteligenci pana TvrdíkaSml28

  superkarma: 0 27.05.2010, 14:44:47
 11. avatar
  [50] Petrushe [*]

  kvetakytka — #48 Jo, výrok Lunety je opravdu povedený. Ale zase to svědčí o tom, že má Paroubek i internetově zdatné voliče, což jim nedávno upřel pan ministr Tvrdík, když řekl, že jsou pro ně bilboardy a jednoduchá hesla důležitější než jakákoliv jiná agitace, protože většina voličů ČSSD neumí pracovat s internetem, ani nejsou moc vzdělaní...to mě fakt pobavil, taková střelba do vlastních řad Sml57

  1. na komentář reaguje maje — #51
  superkarma: 0 27.05.2010, 14:42:37
 12. avatar
  [49] Eva_CZ [*]

  80% vas nazvedlo? Sml52Sml52Sml52Sml52Sml52

  Schvalne si projdete reakce na temata ,,jak bylo za komousu lepe". Dojdete ke stejnemu cislu.

  Kdyz tak ctu debaty pod clanky, silne jsem podcenila.Sml54

  Anyway : good luck!

  Olgo, ano. O mne vypovida, ze tech 20% stoji za to.

  Miso - to byl jeden z duvodu, proc jsem tady a ne tam. Ja jsem tam byla temer trvale nasrana. Urcite hned pote, co jsem precetla zpravy, jeste vic pote, co jsem shledla TV, nemluvim o stresujicich cestach do a z prace a tak vubec. A ty kysely drzky vsude okolo, brrrrrrr. A to fandeni cigosum a to, co prochazi tem nejvetsim grazlum, a lzi a lzi ,,politiku" a tak, no...

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #52
  superkarma: 0 27.05.2010, 14:39:15
 13. avatar
  [48] kvetakytka [*]

  určitě půjdu volit a určitě to nebude Paroubek  .přečítám tady stránky a když jsem si přečetla článek od Lunety tak musím reagovat ,ta paní vúbec nepřemýšlí a její drahá polovička je Hulvát já plně souhlasím  s Michaelou

  1. na komentář reaguje Petrushe — #50
  superkarma: 0 27.05.2010, 13:36:30
 14. [47] Goldenhair [*]

  jastura — #40 já bych okamžitě volila stranu, která by tomuhle udělala přítrž, jenže taková strana bohužel neexistujeSml68Sml68

  superkarma: 0 27.05.2010, 13:24:41
 15. avatar
  [46] Michaela Kudláčková [*]

  Lukáš Čejka — #44 Sml30

  superkarma: 0 27.05.2010, 13:20:20
 16. avatar
  [45] enka1 [*]

  Lukáš Čejka — #44 Sml52

  superkarma: 0 27.05.2010, 13:19:46
 17. avatar
  [44] Lukáš Čejka [*]

  SENSITIVESKIN — #43 Takze ty jsi ten druhy hlas pro Jezis je Pan? A ja se bal, ze v tom budu sam. Sml54

  1. na komentář reaguje enka1 — #45
  2. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #46
  superkarma: 0 27.05.2010, 13:16:23
 18. avatar
  [43] SENSITIVESKIN [*]

   nepodnikám a nekradu a podle toho  budu také volit

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #44
  superkarma: 0 27.05.2010, 13:11:31
 19. avatar
  [42] Dante Alighieri [*]

  Já si bohužel myslím, že ať vyhraje volby kdokoli, situace bude stále stejná. Pořád se budeme zadlužovat a pořád se bude zdražovat. Opačný směr si neumím představit, to je podle mě říše snů.

  Koho volit - rozhodovala jsem se 3 měsíce a už vím. Mojí taktikou je vybrat si malou stranu a došla jsem k ní vylučovací metodou.

  superkarma: 0 27.05.2010, 12:44:20
 20. [41] jastura [*]

  jastura — #40 uteklo mi Paní si stěžovala, pardon

  superkarma: 0 27.05.2010, 12:38:30
 21. [40] jastura [*]

  maje — #38 Slyšela jsem na balkóně rozhovor sousedů, kteří bydlí nad námi. Stěžovala si, že ještě nedostala ze socky peníze na na zaplacení doplatku za vodu, plyn, elektřinu. (S přítelem šetříme jako idioti, aby jsme doplatky zvládli. Neustále nadávám, že někde zapomněl zhasnout, hlídám, aby zbytečně netekla voda.)  Že už jí měli dát peníze na výlet školy pro děcko a ještě o dalších penězích mluvila. Až se mi při věšení prádla dělalo zle. Ta paní má ze sociálky zařízený život naprosto dokonale. Má správnou barvu a přístup. Denně ji vidím posedávat a pokuřovat na balkóně. Vím, že jezdí autem, ale bohužel nevím, jestli je psané na ní. Fakt tu sociálku tak potřebuje?????

  (Musím ale dodat, že jako soused je OK)

  1. na komentář reaguje jastura — #41
  2. na komentář reaguje Goldenhair — #47
  superkarma: 0 27.05.2010, 12:37:44
 22. [39] lonkue [*]

  Moc hezky napsane Miso. Ja preji nasi zemi co nejmene zabednenych volicu tipu luneta.

  superkarma: 0 27.05.2010, 12:32:56
 23. avatar
  [38] maje [*]

  wadia — #37 jenže jak náš stát vybere peníze? z daní a odvodů. má málo? tak opět zvedne daně a odvody. ale v podstatě na nic není. už to, že já mám na výplatní pásce hrubou mzdu, vypočítají mi zdr. a soc.pojištění a tyto ODVODY mi ještě přičtou k hrubé mzdě, ve které jsou už peníze na odvody započtené?Sml28 vždyť je to proti logice. a pak se člověk dozví, že spoluobčané, kteří nechtějí dělat a naflákají si děti, o které se nestarají a notoričtí nemakačenka mají takové dávky, že já na ně dělám třeba i 2 měsíce, no proč by pracovali? a to nemluvím o tom, že já musím zaplatit všechno - poplatky, všechny možné daně, půjčky,.. a oni nemusí platit ani blbou pokutu? Sml80Sml80 spousta lidí se chtělo podívat do řecka. teď je nemusí ani mrzet, když se tam nepodívali. za chvilku budeme mít řecko u nás. jen bude chybět mořeSml24Sml24

  1. na komentář reaguje jastura — #40
  superkarma: 0 27.05.2010, 12:18:12
 24. [37] wadia [*]

  Taky nejsem rozhodnuta koho volit. Jasno mám jen v tom, že by to mělo být k pravé straně. A proč? Když si shneme rozumné příspěvky a článek, tak zjistíme:

  - aby "stát" mohl pomoct lidem, kteří ztratili práci, potřebuje PENÍZE.

  - aby bylo možné hradit nákladné zdravotní ošetření, musí na to být PENÍZE (my můžeme pomoct pouhými 30 kč).

  - abychom neměli silnice samou díru a nebyli kvalitou silnic pod evropským průměrem, potřebujeme PENÍZE.

  Stát bere peníze kde? Z daní! A ty získá jen pokud bude firmám pomáhat a nebude je likvidovat tím, že je zatíží vyššími odvody apod.

  Jsem pro pomoc lidem v nouzi. Ale v nouzi jsou teď vlastníci menších firem, kteří mají před krachem. Pokud zkrachují tak nebude příjem pro státní kasu, propuštění zaměstnanci budou jen další lidi na pracáku, kteří budou potřebovat pomoc od státu... 

  Nechci další zadlužování státu, už teď se to nedá splácet a doplatí na to další generace - tak na to u voleb myslete!!!

  1. na komentář reaguje maje — #38
  superkarma: 0 27.05.2010, 11:53:06
 25. avatar
  [36] Lukáš Čejka [*]

  enka1 — #35 no ja si zase pokladam otazku co v kterem organu muzu najit Sml57

  superkarma: 0 27.05.2010, 11:33:32
 26. avatar
  [35] enka1 [*]

  Lukáš Čejka — #34 no právě,každý orgán má své místo a ty nejdůležitější jsou uprostředSml52nemíním dál rozvádět, co mě napadá

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #36
  superkarma: 0 27.05.2010, 11:30:04
 27. avatar
  [34] Lukáš Čejka [*]

  enka1 — #33 strevo je mirne doprava ne? Sml54

  1. na komentář reaguje enka1 — #35
  superkarma: 0 27.05.2010, 11:20:39
 28. avatar
  [33] enka1 [*]

  Lukáš Čejka — #32 a co žlučník,nevidomé střevo..............

  Petrushe — #29 Sml67

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #34
  superkarma: 0 27.05.2010, 11:12:04
 29. avatar
  [32] Lukáš Čejka [*]

  Ale leva je od srdce preci. Sml57

  1. na komentář reaguje enka1 — #33
  superkarma: 0 27.05.2010, 11:00:38
 30. avatar
  [31] Michaela Kudláčková [*]

  maje — #28 Sml22Sml22 Snad jich nebude většina.

  superkarma: 0 27.05.2010, 10:57:25

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme