Bulvár

Předváděla jsem nadšení, které maminka očekávala

Milá redakce,
nikdy jsem na vaše témata nereagovala, ale dnes mám k tématu co dodat. Od svých 14 let jsem od své maminky ke všem narozeninám, svátku, Vánocům a jiným příležitostem dostávala ty "skvělé" věci do výbavy. Nedokážete si představit to nadšení čtrnáctileté puberťačky, když pod stromečkem najde sadu vařeček, kuchařku nebo květované povlečení.... Nenáviděla jsem tyhle dárky. Jenomže maminka očekávala mé nadšení z jejích darů, takže jsem ho pokaždé předváděla... Vím, že to není pěkné, ale ona na to čekala a já ji nechtěla ublížit hloupýma připomínkama. No a tak se pod maminčinou postelí každým rokem víc a víc rozrůstala moje výbava a já už otupěla a zvykla si.

Je to asi půl roku, co jsme si s přítelem koupili malý byt. Na bydlení jsme si vyřídili hypotéku, měli jsme nějaké korunky našetřené bokem a já si myslela, že za to nakoupíme vše potřebné. Ale omyl. V dnešní době je vše tak drahé a penízky jsou kulaté a rychle se rozkutálí. I naše konto se velice zužovalo a to jsme pořidili pouze základní věci jako je pračka, postel, stůl.... A najednou jsem si vzpomněla na svoji výbavu. Jojo... tenkrát poprvé jsem tyto dárky ocenila. Připravenost mé drahé maminky mi nejen ušetřila spoustu starostí i peněz, ale hlavně mi opět dokázala, že nikdo to se mnou nikdo nemyslel líp než ona. I když jsem to jako -náctiletá nemohla pochopit. Najednou jsem měla vše.... hrnce, talíře, hrníčky, příbory, utěrky, ručníky, povlečení, peřiny....
Moje maminka je prostě zlatá a nikdy jí to nezapomenu.
A jsem si víc než jistá, že jestli já někdy budu mít dceru, tak budu dělat to samé. S věkem to určitě taky ocení....


Ale ano, dovedeme si představit, s jakým nadšením rozbalovala čtrnáctiletá puberťačka sadu vařeček :-)))
Jak to tady dneska čtu, tak nevím, jestli bych neměla svůj přístup ještě přehodnotit. Tolik mladých žen, šťastných, že se jim maminka i přes jejich odpor postarala o výbavu... Aby mě to dcerunka nakonec ještě nevyčetla. Díky za příspěvek!

   
23.04.2007 - Společnost - autor: Eva Jedelská

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Beruška1 [*]

  Já měla jednu babičku moc fajn, druhá pomalu nevěděla, že existuju. Ale vzpomněla si na mě 2x - poprvé když jsem měla 11. narozeniny mi koupila povlečení dle svého vkusu, podruhé když mi bylo 15. tak jsem dostala tu nejobyčejnější žehličku. Nepoužila jsem ani jedno, obojí jsem někomu darovala.

  superkarma: 0 24.04.2007, 08:42:00
 2. [4] Samík97 [*]

  atigram: Dnes se dá vybírat, ale před "sametem"? To jsem byla ráda, když jsem něco sehnala,aby to vůbec BYLO.Jak si dcera oddychla, když v 18 letech už nedostala -něco do výbavy! Když se ale po VŠ vdávala, jak to bylo dobré !

  superkarma: 0 23.04.2007, 18:03:43
 3. avatar
  [3] Henri [*]

  Já hlavně nechápu, proč to ty nebahá děvčata dostávala jako dárky k příležitostem. Moje máma je šetrná až strach, takže vždy kupovala něco v různých akcích, ne proboha k narozeninám, ale vždy se mě zeptala, jestli se mi to líbí. Nakonec jsme si nakoupené věci podělili s bráchou, když se ženil, tak nějak fifty-fifty.

  superkarma: 0 23.04.2007, 15:20:44
 4. avatar
  [2] tapeta2007 [*]

  Naše rodina zvolila trošičku jinou variantu. Výbavu mi nekupují, ale přímo mi řeknou, které penízky jsou na to určené a jakmile se mi něco líbí - skleničky, talířky, ručníky a pod. tak si to koupím. Spokojenost na obou stranách.

  superkarma: 0 23.04.2007, 15:12:03

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme