Magie

Předtucha – vize: Varují vás také?

Přichází jako sekundový záblesk. Následuje špatný pocit a nevysvětlitelná obava. Jestliže je umíte zachytit, patříte k těm šťastnějším.

Znáte to?

Slova typu Já ti nevím, ale nejraději bych, nevím proč, nikam nejela. Mám z toho blbej pocit,“ jste už určitě nejednou vyslovili. Jen každý v té chvíli reagujeme jinak. Někdo poslechne a možná něco změní. Jiný si řekne „kravina“ a jeho dost pravděpodobná příští reakce bude něco jako „Do háje, já to věděl!“ 

„Blbej pocit“ - často je velmi skutečný

vPřichází to buď v podobě sekundového záblesku nějaké situace, nebo jen v podobě neopodstatněného a na první pohled iracionálního pocitu nebezpečí. „Blbej pocit“.

Potom, a to je hodně časté, jsou to sny.

My jsme o nich hodně hovořili a některé z vás umí již ty „předvídací“ oddělit od jiných.

Osobně to mám tak, že pokud se jedná o takový sen – neprožívám ho s emocemi jako ty normální. V těchto jsem jen jako divák.

Většinou se dívám shora a nic, i když se tam děje cokoli, nic necítím.

Jen se dívám.

Naposledy s etiopským letadlem. A není to jen tohle (Ta Etiopie mě snad pronásleduje).  

Občas, hlavně zkraje, mě to strašně děsilo, zvlášť když šlo o násilí.

Ráda bych vám během příštího týdne něco z toho svěřila, pokud vás to bude zajímat.

Holt – nemusíme všemu rozumět, ale je dobré se s tím naučit pracovat.

Jak reagovat?

A kde se to vlastně bere?

To kdybychom věděli… ale nevíme. Nezbývá nic jiného než se domnívat.

 • Ti, kteří už párkrát svoji, říkejme tomu zatím, intuici poslechli a odvrátili nějakou hrozbu, budou jistě s výkladem dál.
 • Ten, kdo je expert na vyhnání takové emoce do šuplíku s nápisem „To nic nebude“ a později nezkoumá, zda nebyl pocit oprávněný, se tím patrně ani nebude zabývat.
 • Ti, kdo neposlechli a později litovali, už jsou opatrnější.
 • A jsou i ti, které už to ani nepřekvapuje. Jsou pozorní, žijí s TÍM a mají pro to i vlastní pojmenování. Jedna moje kamarádka tomu říká zrcátko, jiná brčko, moje dcera říká „za zdí“… Já tomu říkám „kukátko“. Někam jsem se koukla.

Budoucnost není neměnná

Vycházejme třeba z toho, že osud člověka není striktně a detailně nalajnován. Patrně existují jen základní pilíře osudu každého z nás. Karma.

Mezi oněmi pilíři se ale lze pohybovat na základě našeho vlastního přístupu k realitě, která má evidentně mnoho možností.

To, co je dopředu určeno, budou zřejmě alternativy budoucích událostí. A těch je spousta. Přesto TAM někde jsou všechny.

fTo, jak se zachováme v danou chvíli, je podle všeho moment, kdy vyhazujeme výhybku k nějaké cílové realitě. Sami. Žádný osud.

Pak následuje sled událostí, které jsme si svobodně vybrali. Taky jsme mohli jít úplně jinudy, a tam by bylo něco úplně jiného…

Ono by bylo moc jednoduché sedět na zadku s vědomím, že všechno je stejně dopředu dané, takže není potřeba se o nic snažit.

Stát na místě a pasivně brát jen to, co už znám nebo co se mi předkládá, umí každý. Učit se sám od sebe a postupovat už vyžaduje vlastní píli.

Vize, nebo řekněme předtucha či špatný pocit není výsadou jen slepých proroků a nevidomých Bulharek či jiných vyvolených.

Je to vlastnost podvědomí každého z nás. Žádná velká mystika v tom není.

Stačí se jen soustředit na sebe sama.

Když otočíme svoji pozornost k vlastní duši, když se naučíme poznávat a komunikovat se sebou, pochopíme lépe i druhé. Lépe se budeme orientovat v tom, co je kolem nás.

Méně pak budeme říkat „To není možný!“, protože víme s odpuštěním kulové, co je a co není možné.

Hranice jsou vždycky tam, kam si je položíme nebo necháme položit. A otázka schopností lidského podvědomí má své hranice zřejmě mnohem dál, než myslíme. Tak si je netvořme, protože tím omezujeme svůj vlastní prostor a možnosti.

A kolem těchto zvláštních schopností nás samých se točí naše dnešní  téma dne s názvem „Předtuchy a vize budoucnosti“.

Moc ráda si s vámi budu celý den o tom povídat a také se těším na vaše vlastní zkušenosti a příběhy na redakce@zena-in.cz

   
28.01.2010 - Magie - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Michaela Kudláčková [*]

  sanjala — #2 neboj, je napsaný, ale zapadl ve vydání. Už jsem ho vyšťourala. Na malé Střelce nezapomenu... vyjdou co nejdřív - otázka dnů - :-)

  superkarma: 0 29.01.2010, 13:09:03
 2. [2] sanjala [*]

  Ahoj Míšo,

  tvůj článek je zajímaví, já mám občas taky předtuchy naštěstí těch zlých je velmi málo, spíš dokažu říct co se stane, nejvíc se u mě projevuje že každé ženě přesne uhádnu co se jí narodí, pokud je těhotná, často to  u některých vím ikdyž těhotné nejsou. Ještě se mi nestalo, že bych se spletla Sml16. Moje kamarádky mě žádají, at už radši nic neříkám, protože se moje předtuchy plní. Prostě  některé věci vidím, nebo prostě jen vím. Ale jsem ráda, že ty špatný předtuchy se mi spíše vyhýbají.

  Ráda bych se tě zeptala, zda jsi napsala dětský horoskop pro střelce, nemůžu ho na této stránce najít.

  Děkuji za odpověď.

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #3
  superkarma: 0 29.01.2010, 10:43:49
 3. [1] sludka [*]

  Já těmto vizím věřím. Už když jsme měli děti školou povinné, tak nevím proč, když už šly po schodech tak, jsem někdy pocítila zvláštní stísnění pocit a většinou se něco dělo. Buď nějaká horší známka ne bo, protože mám syna dceru tak u synu nějaký průšvih, jak to bývá u pubetáků. Většinou šlo o banality.

  Nevím, proč, ale jednou syn spadl a mně se většinou v noci probudila tíseň, a měla jsem strach jetsli seněco nestane. Když jsme byli u lékaře tak bylo vše v pořádku.

  Bohužel v roce 1997 koncem února nepřišel syn do práce ( v té době už byl ženatý  měl dvouletou dceru). Tak mi volala jeho kolegyně že nepřišel, což u něho nebylo ve zvyku. To už semtušila, že se děje něco špatného. V té době předělával byt a manželka i s dcerou byla u rodičů na Šumavě. Hned jasem si uvědomila, když od nás odcházel po večeři že se mi moc nelíbil i to že toho moc nesnědl. Dcera, která bydlela u nás tak ho šla okamžitě hledat a teprve po dlouhém zvonění a boucání na dvěře syn otevřel. Okamžitě jsem šla z práce za ním a volala manžela i lékaře,který když ho viděl tak nám napsal zprávu do nemocnice. Nevím proč, ale chtěla jsem aby tam napsal, že měl před rokem bouračku. Auto které jelo za ním nwevěnoval řízení pozornost a narazil do něj tak, že kdyby vzadu někdo seěl, tak nevím jak to dopadlo. Podle lékaři byl syn v pořádku akorát mu dali límec.

  Když jsme ho přivezli do nemocnice, tak si mysleli lékaři, že mu praskl žal. vřed protože zvracel krev. Ale na základě, že jsem pořáde upozorňovala na tu bouračku

  tak ho poslali na CT, a zjistili nádor na mozku.

  Ten mu odoperovali v nemocnici Na Homolce a posléze byl na ozařování.

  Nyní to bude v květnu 13 let co byl operován,

  Něco podobného se mi stalo u vnuka, kdyžjsem ho myla tak jsem mu na stehně nahmatala takový hrbolek. On však říkal že to má už dlouho. Já jsem, ale od té doby byla dost neklidná. Tak asi za 14 dní přišel ze zápasu (hraje fotbal již od pěti let) že ho bolí noha aq má ji oteklou právě v tom místě. Hned jak jsme přijeli domů tak s ním šla máma druhý den k chirurgovi a tomuto se to nezdálo a poslal ho na rengen kde se zjistilo že jde o nádor, kterí praskl, buď dostal míčem do té nohy nabo spadl. Operovali ho v Motole a těch 14 dní než přišel výsledek byl dlouhý. Naštěstí negativní a už zase hraje fotbal a už měl i zlomenou klíční kost.

  Nevím, ale většinou cítím zvláštní tíseň.Doma mi nadávají, že vidím všechno černé.

  Když už jsem v tom psaní, tak se mi stalo (nikdo  mi to nechtěl bvěřit, pouze jedna kolegyně v práci) Měla jsem aminku v nemocnici a v pátek když jsem stlala postele, tak jsem nad mojí posteli uviděla mokrou skvrnu, která tam nidky nebyla. Odúpoledne u ž zmizela, ale v sobotu přišel telegram, že maminka zemřela.

  Něco podobného bylo u tatínka, ten byl senior domě. Byla zase sobota a já jsem popoháněla manžela se snídaní, něco mně táhlo za tatínkem, abychom už mohli ject. Během 10 min. jsem měla telefon, že tatínek v půl osmé ráno zemřel.

  Tak nevím co si mám o tom všem myslet, ale raději to ani nikomu neříkám.

  Raději bych ale měla šťastné předtuchy.

  1. na komentář reaguje — #5
  superkarma: 0 28.01.2010, 13:18:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme