Bulvár

Představení Lásky paní Katty a Na dotek oslaví na Jezerce „kulaté“ reprízy

Hned dvě inscenace oslaví v Divadle Na Jezerce svoji jubilejní reprízu. První z nich, úspěšná komedie Lásky paní KattyJiřinou Bohdalovou v hlavní roli, oslaví v úterý 30. dubna již 200. reprízu. Hru irského dramatika Briana Friela, v níž nechybí humor, životní nadhled i dojetí, odměňují diváci pokaždé bouřlivým aplausem. Nastudoval ji režisér Vladimír Strnisko a premiéru měla na podzim roku 2005.  

Je to skvěle napsaná tragikomedie o lidském životě, o strastech i radostech. Zkrátka o tom, co lidé důvěrně znají. Navíc kromě vynikající Jiřiny Bohdalové, si diváci užívají i výborné herecké výkony jejích spoluhráčů. A když představení končí, chce se vám sedět a dívat se dál. Prostě divadlo, jak má být. Také proto se nyní Katty řadí mezi inscenace, které na Jezerce přesáhnou 200 vyprodaných repríz,“ uvádí principál tohoto divadla Jan Hrušínský.

bohdalova

Divadlo Na Jezerce je jedinou divadelní scénou, na níž Jiřina Bohdalová hraje. „Vejde na jeviště a během deseti vteřin je celý sál „její“.  Nedělá přitom nic, čím by odváděla pozornost od ostatních. Je mimořádnou osobností, kterou diváci milují a vědí, že ona si jich váží a nic na ně „nehraje“. Herečka od pánaboha, jejíž charisma ji dělá skutečně výjimečnou. Kdyby žila v anglicky mluvící zemi, ležel by jí u nohou celý svět,“ říká o Bohdalové Jan Hrušínský.  V Láskách paní Katty dále účinkují Veronika Jeníková, Dana Syslová, Zdeněk Maryška, Jaroslav Satoranský, Rudolf Jelínek, Oldřich Vlach, Tereza Němcová, Věra Kubánková a Jaroslav Kepka.

Svoji 100. reprízu9. května v Divadle Na Jezerce dráždivá tragikomedie Na dotek Patricka Marbera. Odpovědi na otázky, zda je to sex, anebo láska a jak to jen poznat, hledá režisér Jan Hřebejk, který inscenaci slavnéhoanglického autora nastudoval. Spolu s herci můžeme v tomto příběhu zjistit, jak se liší prožívání milostných vztahů muže a ženy, zda je láska jenom hra, co s ní dokáže udělat žárlivost a zda užívání anonymního internetu může změnit lidské vztahy.

machacek

Inscenace Jana Hřebejka Na dotek nenechá nikoho z diváků chladným. Její téma i jevištní provedení jsou vzrušujícím divadelním zážitkem se strhujícími hereckými výkony Lenky Vlasákové, Kláry Issové i Kristýny Bokové a samozřejmě i jejich mužských protějšků, Jiřího Macháčka a Jana Dolanského. Podtitul, který jsme dali naší inscenaci – Věříte-li v lásku na první pohled, nikdy se nepřestaňte dívat – je dokonale naplněn a ručím za to, že od úchvatné hry pohled jen tak neodtrhnete,“ říká Jan Hrušínský o tomto představení, které baví diváky na Jezerce od roku 2006, kdy zde mělo premiéru. 

   
19.04.2013 - Kultura - autor: (red)

Komentáře:

 1. [2] knihovna [*]

  Doporučuji Na dotek. Viděla jsem Na Jezerce a moc pěkné představení a obsazení Sml67

  superkarma: 0 21.04.2013, 11:25:49
 2. avatar
  [1] carmi [*]

  Lásky paní Katty jsem viděla ještě na Vinohradech. Já Bohdalku nemám ráda, ale to, co tam předvedla - úžasné. Doporučuji.Sml67

  superkarma: 0 19.04.2013, 15:41:54

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: intimní kosmetika
Testování intimní kosmetiky pro ženy z ČR a Slovenska
Anketa: Pečete bábovky?
Jaké hračky kupujete svým vnoučatům?
Anketa pro maminky: Jaké kupujete hračky svým dětem?
Výzkum na téma kašel
Průzkum na téma finanční zajištění

Náš tip

Doporučujeme