Ne všechna předsevzetí se po Novém roce dočkají realizace, avšak není nutné hned házet flintu do žita.
U některých stačí k úspěchu opravdu málo, přitom účinek může být obrovský. Co takhle péče o zdraví? Jelikož přibývá zpráv o rostoucích nákazách meningokoka, je koupě očkovací látky aktuální téma. Jedním z novoročních předsevzetí tak může být ochrana před meningokokem - ať už formou očkování, či vakcíny pro své blízké.

injection

Konec roku je vhodným obdobím pro úvahy o očkování nejen z hlediska novoročních předsevzetí, ale také kvůli tomu, že v zimních měsících bývá organismus oslabený, a tím pádem je náchylnější k jakékoli nákaze. Invazivní meningokokové onemocnění (IMO) je přitom pověstné svou agresivitou. Během několika málo hodin mu může podlehnout i do té doby zcela zdravý člověk v plné síle. Vůbec nejohroženějšími skupinami jsou děti do dvou let věku, teenageři a osoby starší 65 let.

Jakou vakcínu zvolit?

Proti invazivnímu meningokokovému onemocnění je na trhu několik očkovacích látek. Pro děti od dvou měsíců věku lze zakoupit vakcínu Menjugate, která chrání proti séroskupině C, pro starší děti (od 11 let) a dospělé je pak vhodná čtyřvalentní vakcína Menveo, poskytující ochranu proti séroskupinám A, C, Y a W-135.

Chcete-li se o očkování dozvědět více, můžete v pohodlí domova zabrouzdat na stránky www.ockujse.cz, kde najdete maximální množství dostupných informací. Očkování provádějí očkovací centra po celé České republice, nebo na požádání také praktičtí lékaři pro děti a dorost či praktičtí lékaři pro dospělé. Informace o způsobu hrazení poskytnou příslušné zdravotní pojišťovny.

Reklama