Vztahy

Přednáška o zvláštní odrůdě savců

Vážené přítelkyně, milé dámy,

sešly jsme se tu dnes proto, abych vás seznámila se zajímavým životem čeledě savců. Při svých každodenních přírodovědeckých studiích jsem narazila na citelnou mezeru – totiž dosti rozšířenou podtřídu savců zvanou manžel.
K přednášce jsem použila podklady počínaje stvořením pramanžela Adama, přes Darwinovu teorii až po internetový časopis Žena-in. Doplnila jsem vlastními poznatky.

Z čeho se vyvinul manžel?

Tento druh savců s poměrně dost značnou mozkovou činností se vyvinul z muže, ve většině případů ze ZAMILOVANÉHO muže.
Zamilovanost způsobí určité narušení mozkové a nervové činnosti (tady by podali přesnější informace biochemici), která je pouze přechodného rázu a zcela vymizí při proměně muže v manžela.

Co je přechodná fáze?

Milé dámy, v době zamilovanosti se muž vyznačuje kupováním květin, klenotů, kosmetiky, leteckých zájezdů k moři, ale hlavně dlouhými pohledy, odborně řazenými pod „zbožňující“, a rovněž zvýšenou dávkou roztomilosti. Později mlčenlivý muž v této době hýří vtipem a je to rozmilý mluvka. Tento poslední jev je podobný zpěvu kosa na jaře.

Jak se z tohoto muže stane manžel?

Ve svatební den se zakuklí (což je u savců jediný případ) převážně do černého kokonu, tzv. svatebního kvádra, vypraví ze sebe hrdinné ANO – a přeměna je hotová.
Potom  ještě následuje přechodné období, kdy se ze zamilovaného muže stává skutečný manžel. Na to má vliv návrat narušené nervové a mozkové činnosti na normální frekvenci. Sice ještě semtam koupí květinu, ale obvykle tehdy, když jde vrátit zálohové láhve. Květiny  ovšem přinese v igelitce s radou „hoď si to do vázy“. Buďme vděčné i za tuto fázi, bude hůř. Později už přinese jen přečtené noviny nebo lahvové pivo. To ovšem pro sebe.

Jaké má zvyky průměrný exemplář manžela ?

Ráno se diví, že může být káva tak horká, když spěchá. Evidentně má malé fyzikální znalosti, neboť i průměrná dívka ví, že voda se vaří při 100°C, ať už někdo spěchá či ne. Po ránu tedy bývá JEDOVATÝ a není radno se ho dotýkat. Potom odjíždí do práce, vozem, přeci se nebude spoléhat na krtka: „... ostatně ty stejně běháš po městě“.
Do práce odcházeli mužové odjakživa, předpokládáme tedy, že manžel s normálně vyvinutými mozkovými závity, o tom nebude mluvit. Pravý opak je pravdou – považuje to za hrdinství a má mu za to být prokazována úcta. Ovšem zde je, milé dámy, třeba podotknout, že za stejnou práci nosí domu více peněz, neboť se infiltroval do všech důležitých orgánů, které o výši platu rozhodují.

Nemá dostatečně vyvinutou pozorovací schopnost, jinak by postřehl, že:
* udělat snídani, dětem svačinu, vypravit do školy, odvést do školky, starat se o mimino, přivést ze školky, nakoupit, uvařit, nakojit, uklidit, dohlédnout na úkoly, jít na písek, udělat večeři, vykoupat děti – další doplňte samy - je také práce, a že tedy PRACUJEME I MY.

Z práce přichází tento druh savce pozdě a tvrdí, že měl poradu nebo pracovní schůzku. A to i v případě, že byl na squashi nebo na pivu. Z toho vyplývá, že tento druh nemá žádnou fan- tazii, která je dána jen tvorům biologicky výše organizovaným.

Jaká je odolnost manžela proti nemocem?

Podle mých dlouhodobých pozorování – nic moc. Ačkoliv se tento druh rád honosí silnou kostrou a pevnými svaly, i naprostá banalita, jako rýma, ho tak deprimuje, že se shání po životní pojistce a zjišťuje, kde je nejbližší krematorium.
Odolnější exemplář nemyslí sice hned na smrt, ale ulehne, pije teplý coldrex, obalí se papírovými kapesníky a sténá.
Po týdnu postel opustí a odebere se do práce. V domácnosti je ovšem kvůli rekonvalescenci použitelný až tak za 14 dní.

Skýtá manžel nějaký užitek?

Milé dámy, pokud je již ochočený a budete ho pilně cvičit, může být  použitelný k nenáročné práci – pověšení záclon, utření prachu na skříni, kam nedosáhneme, naladění televizoru,  k ohřátí pokrmu v mikrovlnce, či k naplnění myčky.
Může se osvědčit i při nákupu, ovšem pouze součástek k automobilu, výběru vína či křupek k televizi. Pouze dvou až tří věcí, jelikož více si jich nezapamatuje a papírek by ho natolik ponížil, že by vůbec neodešel.
Některé exempláře jsou ovšem odbojné povahy, odmítají tyto jednoduché úkony provádět, a tak tento druh manžela bohužel neskýtá užitek žádný.

Proč se tedy vůbec chovem manžela zabýváme?

Milé dámy, z výše uvedeného je jasně patrné, že manžela nechováme pro jeho užitkovost, která je minimální, ani pro obveselení - tam lépe poslouží papoušek, kočka či pes – neboť to neposkytuje už vůbec žádné.
Není ani pomocníkem v naší práci, ale naopak nám práci jen přidělává. Proč se tedy vlastně snažíme v domácnosti alespoň jednoho manžela mít?
To je, milé dámy a přítelkyně, naprosto jednoduché a jasné, a musíme si to sebekriticky přiznat

PROTOŽE HO MILUJEME.  

        
   
10.07.2003 - Láska a vztahy - autor: Jitka Kubíková

Komentáře:

  1. avatar
    [88] Lucylle [*]

    kubikm:

    superkarma: 0 10.07.2003, 23:22:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme