Vztahy

Předehra – přežitek, nebo požitek?

Předehra – slovo, které v nás probouzí krásné fantazie a touhu po vzrušení. Tak je to také správně, jenže právě předehra je často odsouvána na vedlejší kolej, což je velká škoda. Ke kvalitnímu sexu rozhodně patří, nebo ne?

Když se tak zamyslím, a to musím opravdu hluboce, snad žádný partner mi nepřipravil žádnou milostnou předehru. Tedy myslím tím takovou tu „klasiku“, kterou můžeme vidět v různých filmových slaďácích. Okvětní lístky rozházené všude po bytě, romantická večeře, nějaký ten pomalý tón linoucí se z reproduktorů a k tomu světlo hořící svíčky, tak to jsem opravdu NIKDY nezažila. Vždy jsem to byla spíše já, která snažila o navození té správné atmosféry, zde je důležité to slovo snažila.

1

Nikdy asi nevymažu z paměti svou snahu o předehru, kterou jsem připravovala pro jednoho ze svých milenců. Jelikož jsem celkem i pohybově nadaná, řekla jsem si, že než se patlat dvě hodiny s večeří a následně další hodinu kuchyň uklízet, raději protějšku předvedu nějaký ten žhavý taneček. Vybrala jsem si písničku, která je podle mě vážně sexy, a nechala jsem se i inspirovat jejím videoklipem. Celé odpoledne jsem si zkoušela různé smyslné pohyby před zrcadlem a musím říct, že občas jsem si tedy připadala jako trubka. :-)

On dorazil k večeru, došli jsme si na večeři, a když jsme dorazili k němu, tak otevřel víno, popili jsme něco a já usoudila, že je ten pravý čas zahájit svůj pořádně sexy tanec. Zapnula jsem písničku připravenou v mobilu a začala se svíjet jako žížala hozená do ohně. Z jeho pohledu bylo vidět, že se mu to celkem i líbí, což mě rozparádilo ještě víc. V té euforii a již bez trička jsem začala, podle mě smyslně, házet vlasy ze strany na stranu, přičemž se mi samozřejmě zamotala hlava, ztratila jsem rovnováhu a jako brambor jsem se svalila na zem. Cestou dolů jsem se bouchla o stůl a přistavenou židli, boule na hlavě byla nepřehlédnutelná, naražená ruka bolela ještě následné dva týdny a mé stehno zdobilo parádní jelito. Sice se mi můj plán trochu vymkl kontrole, ale zase jsme se fantasticky nasmáli, a i přesto došlo na věc. Jen s trochu jinou předehrou, než měla být, ale to nevadí, alespoň na to nikdy nezapomenu a myslím, že ani dotyčný ne.

2

Nicméně ať už jde o jakoukoliv předehru, rozhodně sem a tam by měla být, zvláště pak pro nás ženy. Je jasné, že muži na to úplně nejsou, protože nějaké něžnosti a oddalování sexu je pro ně snad ta nejhorší forma trýznění, tedy podle mého soudu a vlastních zkušeností. Jenže my, jakožto emocionální stvoření, se potřebujeme k sexu správně nažhavit a naladit, a ne ho odfláknout, jak se říká, bez muziky.

Na své kamarády jsem se obrátila s tímto tématem, jak to mají muži?
Myslíš si, že je pro ženy předehra důležitá? Dáváš si záležet, nebo to pro tebe není důležité?

Filip, 25 let: „Podle mě je důležitá předehra pro ženy i muže. Jelikož krásná a dlouhá předehra je základním kamenem pro dobrý a kvalitní sex. Z pohledu ženy je si myslím i kolikrát hezčí zážitek než samotný pohlavní styk. Jelikož mnoho mužů chce rychle ukojit svůj chtíč... Já osobně si dávám záležet. Avšak jsou i situace a momenty, kdy předehru nevyžaduji. Nicméně jsem stoprocentně nakloněný předehře. :-)“  

Marek, 29 let: „Ano, myslím si, že předehra je pro většinu žen důležitá. Ne vždy je potřeba a ne vždy je na ni chuť. Ale když cítím, že se partnerce líbí a chce ji, nesnažím se ji odbit a jit rychle na věc, ale užívám si ji stejně jako partnerka. Patřím spíše mezi ty „mazlicí“ typy, takže s předehrou žádný problém nemám.“

Viktor, 26 let: „Za sebe říkám, jestli je předehra důležitá pro ženy, nevím. Pro mě osobně to musí vzniknout ze situace. Někdy se hodí, jindy rovnou na věc. Podle toho, jak se vyvine situace.“

Pavel, 43 let: „Vybírám si takové ženy, pro které je předehra to nejdůležitější.“

Tak to vypadá, že jsem se možná v pánech mýlila, ale otázka je, jestli i pouhé líbání neberou jako předehru, to by pak vše vysvětlovalo.

„Sexuální prožitek dosahuje maxima v našich představách. V praxi je poloviční.“
Giovanni Giacomo Casanova

A co ženy, je pro ně opravdu předehra důležitá?

Bára, 27 let: „Tak předehra je snad důležitá pro každého, jelikož je to začátek něčeho nepopsatelného. Pro mě je teda velice důležitá, protože já být chlap a nemít předehru, tak se mi asi nepostaví... Tak jak si pamatuji, někteří moji partneři na předehru nebyli, a bylo to vždy hop sem - hop tam. Takže tam ležíš jako mrtvola... Jsem se občas divila, zda je tohle to může bavit, no ale jak se říká, my ženy jsme dobré „hérečky“ :-) a umíme plno věcí předstírat. Pro mě byla největším přínosem asi moje opravdová předehra s mým novým partnerem, který též asi toužil po předehře. Myslím si, že to bylo pro nás oba něco neznámého, i když jsme v minulosti nějaké ty partnery měli. Předehra s ním pro mě v tu chvíli znamenala něco zvláštního. Připadalo mi to, jako by to bylo jak pro mě, tak i pro něj něco neznámého. Přišlo mi to, jako bychom objevovali znova Ameriku, bylo to dlouhé, ale zároveň více vzrušující pro mě, než kdybych ležela zase na posteli a čekala, až to bude za mnou :-).“

Nikola, 24 let: „Predohra je pre mna doležitá podla toho, v akom som rozpoložení, niekedy proste len rada idem rovno na vec, a zase inokedy sa rada mazlim, bozkavam, hladim a pod. Nemam v hlave zafixovanu ziadnu najlepsiu predohru, ale viem, ze samotne milovanie je najlepsie, ked nie je potrebna ziadna predohra.“

A zde je zmiňovaná písnička, podle které jsem trénovala choreografii.

Čtěte také:

   
21.07.2014 - Láska a vztahy - autor: Markéta Škaldová

Komentáře:

 1. [20] sheldonlee [*]

  Ahoj, předehra je ve většině případů lepší, než co následuje pak. Ruda

  superkarma: 0 08.08.2014, 10:19:16
 2. [19] Rikina [*]

  Kadla — #17 joo, to souhlasím a rozšířila bych to na příjemnou masáž čehokoliv na mé osobě. Sml57 Ve výjimečných případech jsem ochotna provést masáž i pánovi, pokud je tento výjimečný muž a zasluhuje toho v mých očích.

  superkarma: 0 21.07.2014, 20:12:08
 3. avatar
  [18] jazuzinka [*]

  nešlo by to bez hrubek? jsem přesvědčená, že Marek29 nechce partnerku odbýt nikoli odbit

  superkarma: 1 21.07.2014, 16:13:20
 4. avatar
  [17] Kadla [*]

  Večeře, svíčky, okvětní plátky.. fuj.

  Pro mne je nejlepší předehrou příjemná masáž zad (teda, když masíruje on mne Sml30)

  1. na komentář reaguje Rikina — #19
  superkarma: 1 21.07.2014, 14:36:52
 5. [16] hada [*]

  když jsem začla číst tak místo předehry jsem si přečetla přehrada a pak koukám proč píšou v članku o sexu. Tak jsem se vrátila k nadpisu a muslela jsem se začít smát jak má člověk z toho tepla přehřátý mozekSml16

  superkarma: 0 21.07.2014, 13:45:29
 6. [15] knihovna [*]

  kobližka — #6 Sml30Sml67

  superkarma: 0 21.07.2014, 12:58:05
 7. avatar
  [14] Pentlička [*]

  Teda tanečky, okvětní lístky růží, večeři, svíčky apod. nepovažuji za předehru. Předehra je pro mě hlazení a líbání a pro mě to byla nutnost. Neumím se vzrušit na lusknutí prstů jako někteří pánové.

  superkarma: 1 21.07.2014, 12:36:28
 8. avatar
  [13] Brixik [*]

  Předehra je fajn, aspoň naladí atmosféru. I když jít někdy přímo na věc taky není úplně k zahození, prostě podle nálady.

  superkarma: 0 21.07.2014, 12:13:42
 9. avatar
  [12] MaartinkaH [*]

  Mně ten úvodní článeček o popisku předehry přijde trošku vymyšlený, nebo zkrátka až příliš přes čáru.

  superkarma: 1 21.07.2014, 11:35:38
 10. avatar
  [11] bonda [*]

  Tak tohle jako předehra nééé, to bych po tanečku lapala po dechu, padla únavou a usnula před samotným aktemSml52

  superkarma: 0 21.07.2014, 11:02:25
 11. avatar
  [10] gerda [*]

  já obecně vůbec nemám ráda kýče a napodobování amerických limonádových filmů. Právě jsem s chutí dočetla Štrúdl a já, kde hrdinka knihy s kamarádkou zkoušejí uvést do praxe romantické scény, které viděly v kině. Např. - herečka si chce udělat radost a pohodu, proto si v koupelně VŠUDE rozmístí svíčky a radostně se ráchá v jejich svitu. Holky to vyzkoušely všemi možnými způsoby...nešlo to!! Buď se popálily, nebo svíčky spadly do vany, nebo zapálily poličku - člověk se má držet při zemi a možná si pak užije víc, než podle nějakého mustru. Pokud si vzpomínám, dávala jsem přednost akčnějšímu pojetí, rozvláčnost mě trošku nudila. Tanečky by se ke mně nehodily a i když mám ráda legraci, tak v jistých chvílích dávám přednost něčemu jinému.Sml30 Všecko má svůj čas. Ten vtip, končící "co bude k večeři, Zorro?" sem ani nedávám, je snad známý dostatečně.

  superkarma: 1 21.07.2014, 10:21:11
 12. avatar
  [9] gerda [*]

  ono se nevyplácí dělat ze sebe někoho jinéhoSml30

  superkarma: 0 21.07.2014, 10:10:50
 13. [8] cilani [*]

  tak to, co autorka považuje za předehru, já teda za předehru nepovažuji. Okvětní lístky rozházené kdekoliv by mě spíš naštvaly a přišlo by mi to děsně kýčovité a bez nápadu.. dám přednost větší nápaditosti vycházející z toho, že mě ten druhý zná a ví, co bych ráda..

  superkarma: 0 21.07.2014, 10:08:16
 14. [7] MaVy [*]

  já moc na předehry nejsem,romantika mi moc neříká, ale pokud by partner na tom trval,no tak chvilku počkám Sml57

  superkarma: 0 21.07.2014, 10:05:59
 15. avatar
  [6] kobližka [*]

  Názor Marka 29let,je zajímavý,zvlášť v tom,jak on říká: "nesnažím se ji odbit".To by znamenalo,že jedině sado-maso,protože jinak by to takhle neodbyl.

  1. na komentář reaguje knihovna — #15
  superkarma: 3 21.07.2014, 08:57:44
 16. avatar
  [5] LudPa [*]

  Okvětní lístky nemusím, jinak předehru ano, klip je oplzlý.

  superkarma: 1 21.07.2014, 08:49:52
 17. avatar
  [4] ToraToraTora [*]

  v.poho — #3 Celou soulož bych myslela na vysavač Sml30 Jo, máš recht. Možná by mě rozrajcovalo víc, kdyby se jednou toho luxu chopil muž

  superkarma: 0 21.07.2014, 07:45:44
 18. avatar
  [3] v.poho [*]

  ToraToraTora — #2 ...a ještě představa, jak ty okvětní lístky musím po akci uklízet, to by mi věru zašla chuť na cokoli.Sml24

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #4
  superkarma: 4 21.07.2014, 07:37:26
 19. avatar
  [2] ToraToraTora [*]

  Okvětní plátky poházené, srdíčka, večeře při svíčkách ...

  Taková tuctová romantika. Je to prvoplánové jak z amerického dojáku.  A navíc ještě přes kopírák.

  Asi jsem náročná, ale toužím po originalitě a individualitě. Žádné ukradené nápady.

  1. na komentář reaguje v.poho — #3
  superkarma: 0 21.07.2014, 07:31:30
 20. [1] Rikina [*]

  Asi jsem autorku zcela nepochopila, okvětní lístky čehokoli poházené po bytě by mi byly divné a že jde vlastně už o předehru, to by se mi muselo říct. Sml57 Večeři taky nepočítám jako předehru, ledaže by byla servírována na nahém těle, to by bylo výmluvné. Klidně se obejdu i bez předehry, naopak jsem v rozpacích, pokud pán řekne, že má v hlavě jiné myšlenky než na sex a že potřebuje "přepnout" do jiného režimu a očekává, že to nějak zařídím. Někdy to skončí diskutováním o těch jiných myšlenkách a na sex ani nedojde, protože žhavý taneček je vskutku mimo moje schopnosti. Sml80 Ten klip je ostatně příšerný, sexy mi moc nepřijde, já bych před tou ženskou zdrhala.

  superkarma: 3 21.07.2014, 06:58:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme