Na takový Silvestr se asi nedá zapomenout. Jak na tutosilvestrovskou noc vzpomíná naše čtenářka s nickem reditelka?

Před více než třiceti lety jsem o silvestrovské noci sbalila mého muže, zamilovala se po uši a rok na to 3. ledna jsme raketově vletěli do manželství.  Museli jsme…  No, ale nic to nemění na faktu, že jsme spolu dosud, máme se rádi a nenudíme se.   Nicméně,  doby, kdy jsem na párty o Silvestru vedla  při tanci „hada“ svých spolupařičů v jednom prvotřídním hotelu v blízkém světoznámém lázeňském městě, jsou již hlubokou minulostí.

Taky mne už o novoročním ránu nebolí hlava. Dnes s manželem na Silvestra ráno vyrazíme někam do přírody – na běžky, na sjezdovku nebo jen tak na výšlap podle počasí, odpoledne připravíme mísu chlebíčků a obvykle kolem deváté vytuhneme u televizní zábavy a vzbudíme se jeden druhého před půlnocí, abychom si připili šampusem.

Po půlnoci většinou volá přes Skype dcera, která žije za mořem a má ještě večer, přijde syn s nevěstou popřát , objeví se sousedé, většinou posedíme do tří  hodin a rozjedeme se spát.  Naší největší starostí v tento den je dobře nadopovat našeho  pejska, aby spal a netrpěl šíleným panickým strachem z petard a světlic. Před pár lety jsem totiž s ním a mou nejlepší kamarádkou trávila silvestrovskou půlnoc  zavřená  v koupelně s vodou, pouštěnou  do vany a rádiem tak, aby hafan neslyšel to peklo venku… Kdo to nezažil, neví, jak moc zvířata těmito marnivými oslavami trpí.

Myslím, že tenhle Silvestr se přidá k těm, na které nebudu mít sice žádné zvláštní vzpomínky, ale bude prožitý v kruhu nejbližší rodiny a kamarádů, které mám moc ráda a tak mi vlastně vůbec nic nebude chybět.

Krásného Silvestra, ať jste kdekoli a mnoho zdraví, radosti a pohody v roce 2013 přeje Vám všem reditelka.

Milá reditelko, také se přidáváme a za redakci přejeme hodně zdraví a úspěšný Nový rok

Text nebyl redakčně upraven

Reklama