Zdraví

Před rotavirovými průjmy ochrání vakcína Rotarix. Tu mohou nyní rodiče pořídit svým dětem se slevou

Rotavirové infekce nezpůsobují malým dětem jen běžné průjmové onemocnění. Mohou být provázeny vysokými horečkami, zvracením a bolestí břicha. Vše může následně vést až k dehydrataci a následné nutné hospitalizaci miminka, v raritním případě i k úmrtí. Spolehlivou ochranu před rotavirovými průjmy představuje očkování. Všeobecná zdravotní pojišťovna nabízí rodičům příspěvek na vakcínu RotarixTM, kterou je možné chránit děti již od 6 týdnů. Partnerem akce je tradičně společnost GlaxoSmithKline.

rotarixRotaviry jsou velmi rozšířené viry, které přežívají na předmětech i na lidské kůži. K přenosu nákazy dochází především orální cestou z kontaminovaných předmětů, jako jsou například hračky nebo třeba přebalovací pulty. Ani důsledná hygienická opatření nedokážou nákaze zcela zabránit. Rotaviry jsou totiž velmi odolné proti dezinfekčním prostředkům. Malé děti před nákazou spolehlivě ochrání pouze očkování.

Akce Všeobecné zdravotní pojišťovny umožňuje rodičům za očkování svých dětí proti rotavirům výrazně ušetřit. Rodič nebo zákonný zástupce dítěte si vyzvedne na pobočce zdravotní pojišťovny certifikát s uvedeným rodným číslem dítěte. U lékaře či v lékárně zaplatí za celé očkovací schéma maximálně 2 600 Kč (cena bez aplikačních poplatků) a od Všeobecné zdravotní pojišťovny získá po předložení potvrzeného certifikátu 500 Kč zpět. Kompletní schéma tedy vyjde celkem na 2 100 Kč (cena bez aplikačních poplatků).

rotarixVakcína RotarixTM se podává dítěti ústy ve dvou dávkách a lze ji aplikovat současně s jinými očkovacími látkami. První dávku vakcíny může dětský lékař podat dítěti již od jeho 6 týdnů. Rozestup mezi jednotlivými dávkami je vždy minimálně čtyři týdny, očkovací schéma tak může být dokončeno již v 10 týdnech věku dítěte. O očkování proti rotavirům se rodiče mohou poradit se svým praktickým lékařem pro děti a dorost.

   
11.04.2013 - Zdraví - autor: (red)

Komentáře:

 1. [3] Paolo [*]

  Jasmína — #2 Já nechápu rodiče, kteří děti nechávají naočkovat vším možným a zbytečně tím zatěžují dětský organismus a pak se diví, že jsou náchylné na všechno a mají alergie atd.... ještě chybí očkování proti blbosti měly by to děti komplet, že?

  superkarma: 0 01.06.2013, 10:08:26
 2. [2] Jasmína [*]

  nechápu rodiče, kteří jsou proti očkování

  1. na komentář reaguje Paolo — #3
  superkarma: 0 22.04.2013, 09:03:00
 3. avatar
  [1] Mam [*]

  Je dobře, že přizpívají Sml67

  superkarma: 0 16.04.2013, 21:58:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme