Před rokem 1989 se mně i celé rodině žilo daleko lépe, než teď. Můžu porovnávat - v r. 1989 mi bylo 32 let. Žilo se daleko spokojeněji - nebyla nezaměstnanost, nebylo bezdomovců, nebylo tolik kriminálních deliktů," píše čtenářka Jmaronczak k dnešnímu tématu.

Tématem je dnes život za komunistů a život dnes. Jak se vám žilo dříve? A jste dnes spokojená? Svůj příspěvek zaslal i čtenářka Jmaronczak a přiklání se v něm jasně k minulosti...


Před rokem 1989 se mně i celé rodině žilo daleko lépe, než teď. Můžu porovnávat - v r. 1989 mi bylo 32 let. Žilo se daleko spokojeněji - nebyla nezaměstnanost, nebylo bezdomovců, nebylo tolik kriminálních deliktů. Nehrozila ztráta zaměstnání (nejen z titulu zkrachovaných podniků). Samozřejmě byly i nedostatky - poloprázdné obchody, na všechny podpultové zboží fronty, ale myslím, že to se dalo přežít. A cestování za hranice? Ten kdo na to měl tak si zažádal o příslib. Teď sice můžeme cestovat kamkoli a bez dalších administrativních kroků, ale kdo v dnešní době na to má? Důležité bylo, že bylo zdravotnictví a školství na úrovni (na tu dobu)! Teď to jde všechno dolů, na nic nejsou finance. Politici lžou a drží se svých koryt. A bude podle prognoz jen a jen hůře. Oponenti často zdůrazňují to, že nebýt „sametu" neseděli by jsme dneska u PC a internetu. Ale to není pravda, před rokem 1989 jsme u internetu neseděli ne proto, že by na něj nebylo - ale proto, že ještě nebyl rozšířený. Myslím, že v tom období internet používali jen v Pentagonu. To je můj názor.

Zdraví,
Jmaronczak

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Jak se žilo za komunistů a jak se žije dnes

Jak se vám žilo před sametovou revolucí a jak se vám žije dnes?

Zhodnoťte s odstupem, zda se naplnila vaše očekávání po listopadu ´89. Jak se vám žilo za komunismu a jak se vám žije dnes? Jste spokojená? Vyhovují vám možnosti, které dnešní svoboda a volný přístup k informacím poskytují, anebo vás přivádějí do stresových stavů a bojíte se třeba o práci, důchod...? Chvalte či haňte stav demokracie v Česku: Vaše názory nás zajímají! Posílat je můžete k tématu dne na úterý 16. listopadu 2010. Příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec, tedy pokud chcete mít šanci na získání jednoho ze tří dévédéček s takřka hororově laděného thrilleru Loď smrti, jedna z vás k němu obdrží i třpytivý sprchový gel s diamantovým práškem a minerály Skin so soft od Avonu. Své příspěvky posílejte na redakční e-mail!

Loď smrti

Reklama